برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

آشنایی با کشور انگلیس

1394/9/30
آشنایی با کشور انگلیس

        ترجمه متون تخصصی فارسی به انگلیسی و از انگلیسی به فارسی

انگلستان از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌ مرز است و مهمترین و عمده‌ ترین جزء تشکیل‌ دهنده‌ی کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتیو در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانشآن را از اروپای قاره‌ایو کشور فرانسه جدا می‌کند.

 

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایتو اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ ترین رود انگستان، رود تیمزاست که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ ریزد.

مساحت کشور انگلستان ۱۳۰٬۳۹۵کیلومتر مربع و جمعیت آن ۵۱٬۴۴۶٬۰۰۰نفراست.


آب و هوا در انگلستان

بیشتر مردم گمان می کنند که انگلستان کشوری سردسیر است. برخلاف این تفکر آب و هوا در این کشور بسیار مناسب است. معمولا در تابستان ها  آب و هوا نسبتا سرد و در زمستان ها کاملا معتدل است . آب و هوا در انگلستان مه آلود نیست. شما می توانید نور آفتاب را در طول روز مشاهده کنید. بارش باران، دمای هوا و روشنی روز همه بستگی به منطقه ای دارد که شما قصد دارید در آنجا زندگی کنید.

در انگلستان زمستان و پاییز مرطوب ترین ماه های سال است. در تابستان به ویژه در جنوب انگلستان جایی که به لندن نیز بسیار نزدیک است درجه حرارت هوا بین 18 تا 23 درجه سانتیگراد است. اما ماه های خرداد تا شهریور گاهی گرما به 30 درجه نیز می رسد که گردشگران را با توجه به رطوبت هوا گاهی کلافه می کند. توجه داشته باشید که سرمای زیر صفر درجه معمولاً در انگلستان به ندرت اتفاق می افتد. برف نیز بسیار کم در مناطق مختلف دیده شده است.

برای جلوگیری از غافل گیر شدن ، بهتر است خود را برای تغیرات ناگهانی آب و هوا که اعلام نشده اند آماده کنید:

- همیشه با خود چتری کوچک و قابل حمل به همراه داشته باشید.

- کفشی مناسب بپوشید زیرا بسیار در خیابان راه خواهید رفت به دلیل اینکه بیشتر امکانات مسافت کوتاهی با شما خواهند داشت . پیاده روی زیاد در خیابان نوعی فرهنگ در انگلستان   محسوب می شود.

- خوب خود را گرم کنید و همیشه لباس گرم به همراه داشته باشید،ژاکت به تن کنید تا زمانی که آب و هوا تغییر میکند بتوانید لباس خودرادر بیاورید ویا بپوشید.

طول روز در جنوب انگلستان در ماه های  تیر و مرداد شانزده ساعت و در ماه های آذر و دی  هشت ساعت است.

- به دلیل اینکه روزها در فصل تابستان طولانی ترشود ساعت انگلستان از GMT  (زمان گرینویچ) به  BST  (ساعت تابستان انگلستان) تغییر میکند و ساعت ها یک ساعت به جلو کشیده می شوند. این تغییر زمانی از ماه مارچ تا پایان ماه اکتبرصورت می گیرد.

 

ورزش در انگلستان

  انگلستان پس از سده ۱۹میلادی در بخش ورزش پیشرفت‌های بسیاری داشته است، ورزش‌هایی مانند فوتبال،کریکت، راگبی ۱۳نفره، راگبی ۱۵نفره، تنیس، بدمینتون، اسکواش،هاکی، بوکس، دارت، بیلیارد، اسنوکر، تنیس روی میز، تروبردو نت‌ بالاز این کشور منشأ گرفته است. همچنین قایق‌ رانیو مسابقات فرمول یک به وسیله انگلیسی‌ها پیشرفت‌های بسیاری کرده‌ است.

فوتبال محبوب‌ ترین ورزش در کشور انگلستان است تیم ملی فوتبال انگلستاندر جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶و در ورزشگاه ومبلی قهرمان این مسابقات شده‌است.

باشگاه فوتبال شفیلد یونایتد که در سال ۱۸۵۷میلادی تأسیس شده، از سوی فیفا به عنوان قدیمی‌ ترین باشگاه فوتبال معرفی شده‌ است. باشگاه‌های لیورپول، منچستر یونایتد، ناتینگهام فارستو استون ویلاو چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده‌اند، همچنین تیم‌های آرسنالو لیدز یونایتد در فینال این مسابقات حضور داشته‌اند.

اطلاعاتی در مورد کشور انگلستان

افراد مقيم درکشور انگلستان از استاندارد بالای زندگی، آموزش و سـرگرمی برخوردار می گردندنظام آموزشی بريتانيا از جايگاه والايی در جهان برخوردار است. استانداردهای تدريس و دستاوردهای دانشجويان از سطح مطلوبی برخوردار است و دانشگاهها و ديگر موسسات آموزش عالی شهرت جهانی دارند. سيستم بهداشتانگلستان ، كه با سرمايه عمومی ايجاد شده، می كوشد همگام با بخش خصوصی درحال توسعه مراقبت رايگان به عموم نيازمندان ارائه دهد.
برخی واقعيت ها در نظر اول ممكن است تعجب بيننده را برانگيزد. مراجعه به كتاب های عمومی درانگلستان بيش از رفتن به سينما متداول است و تعداد بيشتری از افراد به جای رفتن به پارك های سرگرمی و كنسرت های پاپ به ديدار از موزه ها می پردازند.
مجموعه ای از امكانات ورزشی قابل استفاده عموم با قيمت مناسب توسط مسئولين محلی فراهم شده و در عين حال تعداد باشگاهها و ورزشگاههاي خصوصی نيز روبه افزايش است.
زمين های مخصوص بازی گلف بسياری در سراسرانگلستان در اختيار علاقمندان قرار دارد

 

 

مسكن

شايد در نظر داريد در بدو ورود به انگلستان يك منزل يا آپارتمان مسكونی اجاره نموده و سپس درآينده ملكی خريداری كنيد. اگر شما دانشجوي خارجي هستيد كه جزء اتحاديه اروپا نيستيد طبق قوانين مهاجرت بايستي بدون تكيه بر حمايتهاي دولتي هزينه هاي مسكن خود را در زمان تحصیل بپردازيد . اگر خانواده شما در انگلستان اقامت دارند بايستي امكانات كافي جهت اسكان شما وجود داشته باشد تا بتوانيد با آنها زندگي كنيد.

به طور كلي 2 نوع مسكن براي دانشجويان در انگلستان وجود دارد.

محل هاي مسكوني كه توسط موسسه آموزشي كه شما قرار است در آن جا تحصيل كنيد اداره مي شود و يا ممكن است با مشاركت شركتهاي خصوصي باشد.

محل هاي مسکونی كه متعلق به شركت های خصوصی است كه مي توانيد خود آنها را بیابید و يا با كمك بخش مسكن دانشگاه - كالج - مدرسه آموزشي به آنها دسترسي پيدا كرد.

بهداشت در انگلستان

عموم افراد مقيمانگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رايگان كه توسط يك پزشك خانواده محلی يا پزشك عمومی(GP)ارائه می شود، برخوردار می گردند. در موارد اورژانس، صرف نظر از وضعيت اقامتی فرد، معالجات به صورت رايگان انجام می شود.

رانندگی در کشور انگلستان

حداقل سن مجاز برای رانندگی در بريتانيا 17 سال برای خودروهای با اندازه متوسط و 21 سال برای كاميونهای بزرگ و اتوبوس است.

اعتبار گواهينامه شما در بريتانيا به كشوری كه گواهينامه در آن صادر شده و نيز صلاحيت شما به عنوان يك مقيم جديد و يا يك بازديد كننده بستگی دارد.
و در اغلب موارد دارندگان گواهينامه رانندگی می توانند براي مدت زمان مشخص و يا تا زمان اعتبار گواهينامه خود در بريتانيا رانندگی كنندسپس عموماً می توانند گواهينامه خود را به گواهينامه GB تبديل كنند.

در صورت خرید اتومبیل سالانه باید مبالغی جهت بیمه شخص ثالث، معاینه فنی اتومبیل و همچنین مالیات استفاده از خیابانها و جاده ها هزینه کنید.

 

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی درانگلستان باتوجه به شهر محل زندگی و نوع زندگی هر فرد متفاوت میباشد اما برای آنکه پیش بینی مناسبی در مورد هزینه زندگی در انگلستان داشته باشید موارد زیر خدمت شما اعلام میگردد.

به صورت کلی هزینه زندگی در انگلیس بر حسب شهر محل زندگی به دو قسمت تقسیم میگردد.

الف هزینه زندگی در لندن

هزینه زندگی در شهر لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهیی 1000 پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) .

ب هزینه زندگی در خارج از لندن

هزینه زندگی در خارج لندن از نظر سفارت انگلستان حدودا ماهیی 800 پوند در نظر گرفته میشود (و بر همین اساس هم دانشجو میبایست حساب بانکی خود را که به سفارت نشان میدهد بر مبنای همین عدد باشد) . 

فاصله و اختلاف زمانی تهران و لندن

مسافت تهران تا لندن 4402.1 کیلومتر است. طول پرواز از تهران تا لندن حدود 6 ساعت می باشد. لندن 3 و نيم ساعت از تهران عقب تر است، یعنی ساعت 12 در تهران معادل ساعت 8:30 در لندن است.

 

 

97 100 661
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق