برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

پژوهشهایی در مورد زبانهای سخت و آسان برای یادگیری!!!!

1394/10/5
پژوهشهایی در مورد زبانهای سخت و آسان برای یادگیری!!!!

 

 

پنج زبان آسان دنیا برای آموختن بر اساس پژوهش  هایی انتخاب شده اند که میزان وقت و انرژی که یادگیرنده برای آموختن آن به کار می برد در مقایسه با سایر زبان ها کمتر است و یادگیرنده می تواند زودتر به مهارت های چهارگانه خواندن، شنیدن، صحبت کردن و شنیداری برسد.

 

 1- انگلیسی

 

زبان انگلیسی در مقایسه با اکثر زبان های زنده دنیا زبان آسانی برای یادگیری است. این زبان قواعد پیچیده ای ندارد و تقریبا زبان ساده ای است. مهم نیست در کجای دنیا قرار دارید زیرا این زبان تقریبا در همه جای دنیا حضور دارد.

 

2- ایتالیایی

 

یادگیری این زبان نیز نسبت به سایر زبان ها آسانتر است. صرف فعل قاعده پیچیده ای ندارد و تلفظ کلمات نیز به راحتی قابل حفظ کردن است و واژگان آن از زبان لاتین مشتق شده است که با دانستن یک زبان هندو اروپایی دیگر می توان معنی برخی کلمات را حدس زد.

 

3- اسپانیایی

 

این زبان نیز در رده یکی از آسانترین زبانهای دنیا قرار دارد. بسیاری از کلمات و واژگان آن شبیه به انگلیسی است. نوشتن به این زبان کاملا فونتیک و آوایی است یعنی کلمات همان گونه که به گوش می رسند نوشته می شوند. این زبان بسیار شبیه به زبان ایتالیایی است . دستور زبان و شیوه تلفظ این زبان نیز به آسانی زبان انگلیسی است. زبان اسپانیایی پراکندگی زیادی دارد و به غیر از اسپانیا, همه کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی (به جز برزیل) به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

 

 

4- فرانسوی

 

برای کسانی که زبان انگلیسی را تا حدودی بلدند, یادگیری زبان فرانسوی بسیار آسان تر است. زیرا بسیاری از واژگان در این دو زبان شبیه به هم هستند و ریشه لاتین دارند.

 

5-اسپرانتو

 

زبان اسپرانتو توسط دکتر لودویک زامنهوف زبان شناس لهستانی با هدف ایجاد زبانی آسان برای ارتباط همه مردم دنیا ساخته شد. در این زبان کلمات دقیقا همان گونه که تلفظ می شوند نوشته می شوند یعنی زبانی فونتیک و آوایی است. هیچ استثنایی در دستور زبان آن وجود ندارد و با آموختن یک واژه می توان به واژه مخالف آن پی برد. هدف وی, خلق زبانی بی طرف و صلح پرور بود که یادگیری آن نیز آسان باشد و به درک متقابل فرهنگهای مختلف مردم جهان کمک کند. یونسکو در استقبال از صدمین سالگرد انتشار زبان اسپرانتو در سال 1986 مراتب پشتیبانی خود را از آموزش و گسترش زبان بین المللی  اسپرانتو در سراسر جهان ابراز داشته است.

 

 

 در مقابل, زبان‌شناسان با مقایسه عناصر مختلف زبان‌های دنیا مانند دستور زبان، صرف افعال و تعداد الفباها به دسته‌بندی زبان‌های زنده دنیا بر اساس میزان دشواری آموختن آنها كرده‌اند و مشكل‌ترین زبان‌های دنیا به ترتیب زیر دسته‌ بندی شده اند:

 

1- زبان عربی

 

زبان عربی شباهت بسیار كمی به زبان های هندی و اروپایی دارد. اصوات در این زبان بسیار مهم هستند اما شباهت بسیار زیادی به هم دارند به نحوی كه با اندكی تغییر صوت ممكن است معنای جمله به كلی عوض شود. زبان عربی بزرگ‌ترین عضو از شاخه زبان‌های سامی است و با زبان‌های عبری و آرامی هم‌خانواده‌است و یكی از شش زبان رسمی سازمان ملل است. این زبان، زبان رسمی 25 كشور جهان است و حدود 320 میلیون نفر گویشگر دارد.

 

2- زبان چینی

 

زبان چینی اصطلاحاً یك زبان تونال "Tonal Language" است به این معنا كه با تغییر زیر و بم صدا معانی واژگان نیز تغییر می كند. این زبان با وجود هزاران كاراكتر و سیستم پیچیده خط چینی آموختن این زبان را دشوارتر کرده است. زبان مادری حدود یك پنجم مردم جهان یكی از انواع زبان چینی است.

 

3- زبان ژاپنی

 

 زبان ژاپنی نیزمانند زبان چینی هزاران كاراكتر دارد. سه سیستم متفاوت نوشتن و دو سیستم هجابندی برای این زبان وجود دارد كه یادگیری این زبان را مشكل تر كرده است. این زبان حدود 130 میلیون گویشگر دارد.
 
 
4-زبان کره ای
 

برای كسی كه پیشینه آسیای شرقی ندارد آموختن زبان كره كار واقعاً مشكلی است. ساختار بسیار متفاوت دستور زبان و نحوه تغییر افعال در زمانهای مختلف به راستی گیج كننده است. برای نوشتن به این زبان نیز باید همان هزاران كاراكتر مشابه زبان خط چینی را آموخت. این زبان حدود هشتاد میلیون گویشگر دارد.

 

5- زبان مجارستانی

 

در زبان مجارستانی اسم در هفت حالت مونث و مذكر و خنثی و ... صرف می شود. زبان مجارستانی همچنین در لیست  "زبان های مستقل" محسوب می شود بدین معنا كه واقعاً هنوز مشخص نشده است كه ریشه های این زبان از كجاست و برخلاف بقیه زبانهای رایج در اروپا ریشه لاتین ندارد. این زبان 13 میلیون گویشگر دارد.

 

یاگوا (Yagua) زبان مناطقی از آمازون. این زبان در فعل گذشته پنج حالت دارد که با پسوند آخر فعل از هم متمایز می‌شوند. سخنگویان به این زبان وقتی فعل ماضی به کار می‌برند باید مشخص کنند که چند ساعت، چند روز، چند ماه یا زمان بیشتری از یک واقعه گذشته است. این زبان در اصل از سه زبان تشکیل شده که دوتای آنها از بین رفته‌اند . حدود پنج هزار نفر از اهالی منطقه آمازون پرو به این زبان سخن می‌گویند. یک زبان کشور آفریقایی گینه نو بیش از شصت هزار فعل مسندی و ۸۶۰ وجه مصدری فعل دارد. هایدا زبان سرخ پوستان آمریکای شمالی دارای هفتاد پیشوند متفاوت است . زبان اسکیمو‌ها برای زمان حال بیش از شصت صورت مختلف دارد و نام‌های ساده تا بیش از ۲۵۰ حالت صرف شده گوناگون دارند.

زبان دالابون (Dalabon) استرالیایی که در این زبان نسبت قوم و خویشی افراد مورد گفتگو در یک سیستم پیچیده از هجاها پیشاپیش کلمات گنجانده می‌شود. هر جمله خبری که از دهان درمی آید باید معلوم کند که آیا خودمان شاهد چیزی بوده ایم، یا اینکه چیزی از آن به گوشمان خورده، یا این که فقط گمان می‌کنیم.
هر چه زبان شناسان در مناطق بیرون اروپا بیشتر پژوهش کردند، برایشان روشن تر شد که :زبانهای زیادی هستند که از نظر دستور زبان بسیار پیچیده‌اند. کارکرد آنها شبیه است به ورد جادویی “موتابور” (Mutabor) در افسانه “خلیفه لک لک “ویلهلم هوف (Wilhelm Hauff)، نویسنده آلمانی. این کلمه لاتین یکجا چند کلمه مختلف را در شکم خود دارد و به معنی یک جمله است و آن طور که در داستان شاهدیم به معنی “من تبدیل می‌شوم به… ” است، که اشاره دارد به تبدیلی جادویی به حیوانات مختلف بعد از به زبان آوردن ورد جادویی.
زبانهایی با این جور ساختارهای پیچیده تا بخواهی اطلاعات مختلف در مورد زمان، فعل، معلوم و مجهول یا محتمل بودن و نسبت‌های دیگر مانند مقدار و روابط منطقی و مالکیتی را در پیشوند و پسوندهای کلمات جمع می‌آورند. این زبانها – که به آنها زبانهای مصنوعی می‌گویند- یاد گرفتنشان سخت است و ساختن یک جمله مثل حل کردن پازل است.

به این ترتیب آشکار می‌شود که زبانهای بسیاری در دنیا پیدا می‌شوند که به مراتب از زبان روسی دشوارترند. این شامل زبانهای کهن هم می‌شود. مثلا زبان‌های هندواروپایی که نیای اکثر زبان های اروپایی و پهلوی … محسوب می‌شوند و هزاران سال پیش چنین ساختار پیچیده‌ای داشته اند: اسامی تا هشت حالت متغییر بوده اند. یعنی علاوه بر مفرد و جمع در مذکر و مونث و خنثی بودن ،پسوند اسامی نیز تا هشت حالت مفهومی تغییر میکرده. صرف افعال هم که همراه با مفهوم اصلی خود توضیحاتی را هم در خود درباره چگونگی انجام عمل داشته اند که زبان آموزان را بسیار گیج می کرده.
پس بهتره با خیال راحت زبان روسی رو یاد بگیرید! چون سخت ترین زبان دنیا نیست.

 

91 100 677
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق