برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

چرا تحصیل در اسپانیا؟؟؟؟

1394/10/13
چرا تحصیل در اسپانیا؟؟؟؟

Image result for ‫هزینه تحصیل در اسپانیا‬‎

کشور اسپانیا دارای مراکز مهم آموزشی در سطح اروپا و دنیا میباشد که در سالهای اخیر در بسیاری از رشته ها از جمله  پزشکی و اقتصاد زبانزد محافل مهم علمی جهان به شمار میآید.

با توجه به شرایط دانشگاه های اسپانیا و امکان ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی به زبان انگلیسی  ،این کشور فرصتی قابل اعتنا به متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا ارائه میدهد و در این بین وزارت علوم ایران نیز در جدیدترین لیست دانشگاه های مورد تائید خود بیش از ۳۰دانشگاه دولتی و خصوصی این کشور را مورد تائید قرارداده است .

گروه موسسات مختلفی با همکاری کارگزاران  با تجربه خود در کشور اسپانیا تلاش نموده است ضمن  ارائه  مشاوره تخصصی  در دوره های مختلف تحصیلی ،  شرایط پذیرش در دانشگاه های معتبر این کشور را نیز تسهیل نماید.

از این رو  متقاضیانی که دارای نمره زبان انگلیسی یا اسپانیائی  نمی باشند، نیز امکان اخذ پذیرش قطعی را در اغلب رشته های دانشگاهی  و در مقاطع ارشد و دکترا ، گروه موسسات ویستا فراهم نموده است .

 

قاضیانی که مدرک لیسانس  یا ارشد خود را از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد میباشند،  اخذ  نموده اند میتوانند جهت مقطع بالاتر  از دانشگاه های معتبر اسپانیا اقدام نمایند .

شهریه دوره های ارشد در اسپانیا بین ۲تا ۴هزار یورو در سال میباشد و زبان تدریس در این مقطع ، انگلیسی یا اسپانیائی یا دوگانه ( انگلیسیاسپانیائی ) میباشد .

شهریه دوره دکترا در اسپانیا تقریبا رایگان میباشد ( حداکثر سالیانه حدود ۷۰۰یورو!) و زبان تدریس در اغلب دانشگاه های این کشور در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد.

متقاضیانی که نمره زبان اسپانیائی یا انگلیسی را نتوانند ارائه دهند معمولا یک ترم  به عنوان پیش نیاز باید زبان اسپانیائی را در دانشگاه با شهریه حدود ۲۰۰۰یورو بگذرانند.

هزینه یک سال زندگی دانشجوئی  در شهرهای اسپانیا حدودا بین ۶۵۰۰تا ۸۵۰۰یورو میباشد که این هزینه از دیگر کشورهای اروپای  غربی کمتر میباشد.

امکان اخذ بورس با توجه به شرایط اقتصادی اتحادیه اروپا چندان گسترده نمیباشد اما برای متقاضیانی که مقالات بین المللی ، شرکت در کنفرانسهای بین المللی ، نمره زبان و سابقه کار مرتبط در کنار معدل مناسب میباشند امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا میباشد.

 

چرا تحصیل در اسپانیا ؟

کشور زیبای اسپانیا ، جایی که زندگی در آن سراسر آرامش و سلامتی جسمی و روحی ​​را برای شما به همراه دارد و به دلایل فراوان نسبت به سایر کشورها ارجحیت دارد که در زیر به چند دلیل اصلی آن اشاره شده است :

 *هزینه زندگی
هزینه زندگی در اسپانیا به مراتب و بطور متوسط ​​بین 20-30 درصد کمتر از سایر کشورهای اروپایی میباشد و همین امر باعث گردیده است همواره مردم اسپانیا بخشی از زندگی خود را خارج از خانه طی می کنند .

* ارزش پولی مناسب

* امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاههای با اعتبار و رتبه جهانی بسیار بالا

* امکان تحصیل به زبان انگلیسی تقریبا در تمام زمینه ها در مقطع دکترا و در بسیاری از زمینه ها در مقطع کارشناسی ارشد

* امکان گرفتن بورس تحصیلی کامل یا نسبی در دوره دکترا یا کار دانشجویی در تمام مقاطع علیرغم هزینه بسیار پایین تحصیل

* اجازه کار نیمه وقت در طول دوره تحصیل

* تائید مدارک صادره از دانشگاه های اسپانیا توسط وزارت علوم ایران 

* آب و هوا
اسپانیا دارای بهترین آب و هوای اروپا میباشد . شاهدی بر این موضوع ، وجود 320 روز آفتابی در قسمت جنوبی اسپانیا با کمترین میزان بارندگی میباشد . همچنین برخورداری از نقاط کوهستانی باعث تعادلی در آب و هوای این منطقه شده است .

* مزایای سیستم درمان و بهداشتی
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، کشور اسپانیا دارای یکی از بالاترین استانداردها و سیستم های درمانی در دنیا به خصوص برای درمان بیماری های خاص و مراقبت های ویژه میباشد .

* سطح بالای زندگی
کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پیشرفته  دارای رفاه اجتماعی بهتر ، تفریح ​​بیشتر ، میزان جرم و جنایت کمتر و شبهای زنده بیشتر میباشد . روحیه مردم اسپانیا به مراتب شاداب تر از سایر کشورهای اروپایی میباشند.

 

هزینه تحصيل در اسپانيا بویژه در دوره دكترا بسيار پایين است . این موضوع همراه با برخي مزایاي بي نظير دیگر باعث شده است تا اسپانيا اخیرا مورد توجه بسياري از دانشجویان ایراني مشتاق تحصيل در اروپا قرار گيرد . بخشي از این مزایا عبارتند از :

نخست: امكان تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاههاي با اعتبار و رتبه جهاني بسیار بالا همچون دانشگاه بارسلونا، دانشگاه مادرید، دانشگاه پلي تكنيك كاتالونيا، دانشگاه اتونوماي بارسلونا و دهها انستيتو معتبر جهاني وابسته به این دانشگاهها .

دوم : عدم نياز به ارائه مدرك زبان انگليسي جهت اخذ پذیرش از دانشگاههاي اسپانيا(تسلط نسبي به زبان انگليسي ضروري است )

سوم : امكان تحصيل به زبان انگليسي تقریباً در تمام زمينه ها در مقطع دكترا و در بسياري از زمينه ها در مقطع كارشناسي ارشد

چهارم : امكان گرفتن بورس تحصيلي كامل یا نسبي در دوره دكترا یا كار دانشجویي در تمام مقاطع عليرغم هزینه بسيار پایين تحصيل

پنجم : دریافت ویزاي سه ماهه از سفارت و تمدید و تبدیل آن به اقامت دانشجویي یكساله بلافاصله پس از ورود به اسپانيا (حتي پيش از ثبت نام در دانشگاه) و تمدید آن هر سال یكبار

ششم : اجازه 20 ساعت كار در هفته در طول تحصيل و صدور آسان آن در بخش امور بين الملل دانشگاه

هفتم : در یافت ویزاي كار دائم در اسپانيا درست 3 سال پس از شروع اقامت دانشجویي در آن

هشتم : دریافت حق شهروندي و دریافت گذرنامه اسپانيا در صورت رسيدن مدت اقامت دانشجو به 5 سال

نهم : پژوهشي بودن كل دوره دكتري ، عدم گذراندن واحد درسي و عدم نياز به نوشتن پروپو زال دكترا توسط دانشجو در اكثر موارد(توجه: داشتن پروپوزال در هر حال یك مزیت تلقي ميگردد ) .

برچسب: معایب زندگی در اسپانیا

مقاله های مرتبط

 

دانستنیهای1 در مورد اسپانیا

دانستنیهای 2 در مورد اسپانیا

تلفظ حروف در زبان اسپانیا

الفبای زبان اسپانیایی

مراسم عجیب و غریب در اسپانیا

چرا تحصیل در اسپانیا؟؟؟؟

آموزش ابتدائی زبان اسپانیایی به فارسی!

آموزش زبان اسپانیایی به فارسی در سطح پیشرفته!

 

92 100 652
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق