برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه فارسی به اسپانیایی و اسپانیایی به فارسی

1394/11/13
ترجمه فارسی به اسپانیایی و   اسپانیایی به فارسی

ترجمه تخصصی فارسی به اسپانیایی و اسپانیایی به فارسی

 

اسپانیا کشوری با 17 مستعمره مستقل که هر کدام دارای فرهنگ و موقعیت جغرافیایی متفاوتی است. پایتخت کشور مادرید که کاخ پادشاهی در آن واقع شده است. و بارسلون  – پایتخت کاتالانها-  که یکی از معروفترین شهرهای اسپانیا است دارای تعداد زیادی ساحل دریایی و منطقه گردشگری است. دین اکثر کاتالان ها کاتولیک است اگر چه، تعداد کثیری از آنها اظهار می کنند که دینی ندارند.  والتر ستارکی در کتاب خود جاده به سانتیاگو مردمان کاتالان را مردمی زیرک می خواند.

نام رسمی کشور اسپانیا ؛ حکومت آن پادشاهی است . این کشور عضو سازمان ملل متحد، پیمان آتلانتیک شمالی، جامعه اروپا ، اتحادیه های اروپای غربی، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا و شورای اروپا است. شهرهای مهم این کشور بارسلونا ، والنسیا ، سویلیا ، ساراگوزا ، مالاگا ، بیلیبائو ، لاس پالماس دو گان کاناریا ، والادولید ،مورسیا ، کوردوبا ، پالامادو مالیورکا ، گرانادا ، ویگو ، آلیکانته ، هایپیتلت ،خیخون ، لاکرونیا کادیز ، ویتوریا ، بادالونا ، اوویدو ، سانتاندر ، موستولس ، سانتاکروز دو تنریف، پامپلونا، سالامانکا، سابادل ،هرس دالا فرانترا ، الچه ، دونوستیا سان سباستیان ، لگانس، کارتاخنا و می بوروگوس می باشد.

بیش از 15% نیروی کار به کشاورزی اشتغال دارد.محصولات مهم صادراتی آن عبارتند ازگندم ، جو ، ذرت ، انگور ، زیتون ، چغندر قند ، سیب زمینی مرکبات و کتان میباشد .مراتع برای دام حدود 20% زمین را در بر دارد
ذخایر مهم معدنی این کشور شامل  زغال سنگ ،اورانیوم ،روی و سنگ آهن می باشد
صنایع تولیدی از دهه 1960 توسعه سریعی یافت، و هم اکنون صنایع بزرگی چون وسایل نقلیه موتوری، فلزی ، کشتی سازی، شیمیایی و مهندسی و همچنین تمایل فزایندهای در زمینه ارتباط از راه دور والکترونیک وجود دارد
توریسم از نظر اقتصادی، برای اسپانیا اهمیت فراوانی دارد،سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد صنعت نو تشویق شده اند، ولی میزان بیکاری همچنان بالاست. بانکداری و تجارت مهم است و صنعت توریسم از منابع عمده درآمد ارز خارجی است
حدود 50000000 مسافر خارجی در سال از اسپانیا دیدن میکنند و بیشتر در استراحتگاههای ساحل مدیترانه، جزایر بالئار و قناری مستقر میشوند.Image result for ‫اسپانیا‬‎
پس از کشورهای گروه هفت ، اسپانیا بیشترین تولید ناخالص ملی را در جهان دارد

زبان اسپانیایی در اواخر قرن سوم ،پیش از میلاد توسط رومی‌ها واردشبه جزیره ایبری شد؛ و پس از مدتی زبان‌های بومی آن منطقه  را کنار زد. این زبان از گروه رومی زبانهای ایتالیک یا لاتین می‌باشد و  از طریق سیاست‌های  پادشاهی اسپانیا در قرون وسطی و مناطق تحت سلطهٔ اسپانیا مانند آمریکای لاتین و برخی نقاط قاره آفریقا و آسیاکشیده شد. این زبان یکی از پر گویش ترین زبانهای دنیا به شما می رود طبق آمار 2014 میلادی زبان اسپانیایی توسط 470 میلیون نفر که زبان مادری انها است گویش می شود. بنابراین طبق این آمار دومین زبان و یا گویش جهان خواهد بود. شایان ذکر است امروزه  حدود 16 درصد از مردم  آمریکابه زبان اسپانیایی تسلط کامل دارند. و زبان دوم ایالات متحده آمریکا شناخته شده است.

حروف الفبای اسپانیایی از سی حرف تشکیل شده است. در زبان اسپانیایی حروف  اچ و نی  مازاد بر حروف الفبای زبان انگلیسی است. زبان اسپانیایی ،زبان چندان مشکلی برای زبان آموزان نیست فقط یک مشکل عمده در ترجمه متون به وجود می آید و آن هم درک ، کاربرد و همچنین ترجمه حرف تعریف در زبان اسپانیایی است. ترجمه متون به هر زبانی مشکلات خاص خود را دارد. و کسی که خود را مترجم تخصصی متون می شمارد باید به هر دو زبان  یعنی زبان مبدا و زبان مقصد تسلط کافی داشته باشد. زیرا ، مسلط نبودن به هر یک از دو زبان  صدمه بزرگی به متن ، خصوصا اگر متن تخصصی باشد ،خواهد زد.

لذا شبکه مترجمین اشراق  به منظور کمک به دانش آموختگان و فرهیختگان ، مترجمین مجربی در خصوص ترجمه متون تخصصی برای ترجمه متون فارسی به اسپانیایی و اسپانیایی به فارسی بکار گرفته است و آماده خدمت به فرهیختگان است.

 

مقالات و کتابهای علمی

شبکه مترجمین اشراق، قادر است تمامی متون دانشگاهی شما را در رشته های علوم انسانی فقه، علوم اجتماعی ،علوم تربیتی ، حقوق و غیره با کیفیت طلایی ترجمه کند. و اگر در نظر دارید کتاب و یا مقاله ای برای چاپ در نشریه های خارجی ارسال کنید از مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق یاری بخواهید. مترجمین شبکه مترجمین اشراق، توانایی ترجمه متون تخصصی شما نیز هستند لذا اگر متنی تخصصی در مورد شیمی، فیزک، هسته ای، صنایع... در  دست دارید با شبکه مترجمین اشراق، با شماره تلفن 04133343915 تماس حاصل فرمایید.

اسناد و مدارک

شبکه مترجمین اشراق، تمایل دارد اسناد و مدارک شما را از زبان اسپانیایی به فارسی و یا از فارسی به اسپانیایی ترجمه کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی اسپانیایی، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی اسپانیایی توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجیمن اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.

شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی اسپانیایی، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می باشد.

 

ترجمه متون توسط متخصصین هر رشته صورت می گیرد و از کیفیت بالایی برخوردار است.

 

برآورد آنلاین                                                                        ارسال سفارش

مقالات مرتبط

دانستنیهای در مورد اسپانیا

چرا تحصیل در اسپانیا؟؟؟؟

آموزش ابتدائی زبان اسپانیایی به فارسی!

تلفظ حروف در زبان اسپانیا

 

85 100 690
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق