برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی

1394/11/14
ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی

ترجمه تخصصی فارسی به عربی و عربی به فارسی

 

بخشی از جهان که مردمان عرب زبانند جهان عرب خوانده می‌شود. جهان عرب دربرگیرنده بخشی از سرزمین‌هایی است که زمانی خلیفه‌گری‌های امویان و عباسیان بر آن چیره بوده‌اند و به دلیل نفوذ زبان فرهنگ عربی، عرب زبان شده‌اند. جهان عرب شمال قاره آفریقا و بخش‌هایی از خاورمیانه را در بر می‌گیرد. کشورهای عربی در مورد سیاست از بدشانسی های زیادی روبرو شدند و همیشه از رقبای خود شکست خورده اند مصداق آن جنگ ایران و عراق و یا نزاع اعراب و اسرائیل که در صدد اشغال اکثر کشورهای عربی بوده است.

زبان رسمی 23 کشور عربی است که از آنجمله می توان عربستان صعودی، عراق، سوریه، لبنان و... را نام برد. و اما در کشورهایی مانند مراکش ، موریتانیا، مصر و الجزایر  ،گویش زبان عربی از درصد کمی برخوردار است.حتی در فلسطین مردم عرب زبان در اقلیتند. در ایران نیز تعداد معدودی از مردم، زبان مادریشان عربی است. شایان ذکر است تعداد کتابهایی که در کشورهای عربی زبان به عربی ترجمه می شود یک پنجم کتابهایی است که در یونان به زبان یونانی ترجمه می شود.

مطابق تحقیق های سخنوران و دانشمندان در دنیا چهار زبان انگلیسی، اسپانیایی، عربی وچینی باهم در رقابتند. با اینکه تعداد افرادی که به زبان چینی تکلم دارند بیشتر از زبان انگلیسی است، ولی هنوز نتوانسته است جای زبان انگلیسی را بگیرد. دیوید کرستل زبان شناس دانشگاههای سرشناس آمریکا بر این باور است که هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند  در 1000 سال آینده  چه اتفاقی خواهد افتاد. و کدام یک از این زبانها جای خود را به دیگری خواهد داد ، و اینکه زبان انگلیسی باز هم زبان بین اللملی خواهد بود و یا خیر. امروزه اکثر مردم سعی بر یادگیری چندین زبان دارند و نیاز خود را برای برقراری ارتباط و استفاده از علوم و متون به زبانهای دیگر برطرف می کنند. زبان عربی یکی از زبانهایی است که متون آن به زبانهای مختلف ترجمه می شود ، مخصوصا  این زبان در ایران جای ویژه ای برای خود باز کرده است. مردم ایران انگیزه خاصی برای یادگیری  زبان عربی  دارند لذا تعداد زیادی از متون ترجمه شده اعم از متون تخصصی و عمومی  از زبان عربی به فارسی و یا از فارسی به عربی است. بنابراین شبکه مترجمین اشراق، برای کمک به هموطنان و فرهیختگان، مترجمین مجربی را در اختیار دارد تا در صورت تمایل ،متون شما را در کیفت بالایی  از زبان عربی به فارسی و یا از فارسی به عربی ترجمه و به حضورتان ارسال کند.

 

مقالات و کتابهای علمی

شبکه مترجمین اشراق، قادر است تمامی متون دانشگاهی شما را در رشته علوم انسانی فقه، علوم اجتماعی ،علوم تربیتی ، حقوق و غیره با کیفیت طلایی ترجمه کند. و اگر در نظر دارید کتاب و یا مقاله ای برای چاپ در نشریه های خارجی ارسال کنید از مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق یاری بخواهید. مترجمین شبکه مترجمین اشراق، توانایی ترجمه متون تخصصی شما نیز هستند لذا اگر متنی تخصصی در مورد شیمی، فیزیک، هسته ای، صنایع... در  دست دارید با شبکه مترجمین اشراق، با شماره تلفن 04133343915 تماس حاصل فرمایید.

اسناد و مدارک

شبکه مترجمین اشراق، تمایل دارد اسناد و مدارک شما را از زبان عربی به فارسی و یا از فارسی به عربی ترجمه کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی عربی، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی عربی توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجیمن اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.

شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی عربی، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می باشد.

 

متون  قابل ترجمه  از عربی به فارسی و فارسی به عربی شامل  متون دانشگاهی، بازرگانی، اسناد و حتی زیر نویس فیلم است.

 

برآورد آنلاین                                                                           ارسال سفارش

 

مقالات مرتبط

زبان عرب

تحصیل در کشورهای عرب زبان

آموزش مکالمه به زبان عربی

اصطلاحات رایج در زبان عربی

ربات مترجم تلگرام

95 100 665
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق