برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

دیکشنری

1395/4/26 11:52:34
دیکشنری

 

 

دیکشنری که معادل فارسی آن همان فرهنگ لغت است  در واقع واژه نامه ایست شامل همه ی لغات زبان مبدا و واژه های معادل آنها درزبان مقصد،به همراه  معنیشان ،اطلاعات راجع به تلفظ،منشا،وموارد کاربرد آن درجمله دیکشنری ها منابع بسیار ضروری هستند و امروزه با گسترش ارتباطات به یک ابزار بسیار مهم تبدیل شده اند. در هر حرفه و مقطع تحصیلی که باشید، بدون شک به یک دیکشنری خو

دیکشنری

ب برای فهم واژگان خارجی و یافتن کلمات معادل احتیاج خواهید داشت.

بسیاری از کاربران به خصوص دانشجویان در رده های مختلف نیاز اساسی به دیکشنری دارند و در این میان یکی از محبوبترین دیکشنری

 های دنیا دیکشنری Oxford می باشد. دانشجو یا دانش آموزی نیست که حداقل یک بار گذرش به این دیکشنری نیفتاده باشد. آکسفورد از دیرباز جز قابل اعتمادترین دیکشنری ها بوده و عمده شهرتش را مدیون بروزرسانی و گسترش مستمر واژه نامه خود است. این دیکشنری بسیار معروف به صورت پورتال(قابل حمل) هم در اختیار عموم قرار دارد تا هر زمان که به آن نیازی بود بیش از ۲۴۰۰۰۰ لغت با تلفظ آن به صورت صوتی در اختیار باشد.

با توجه به پیشرفت فناوری اطلاعات و اینترنت استفاده از دیکشنری های نسخه چاپی در دنیای امروز به دلیل کمبود زمان کمی خسته کننده است. طبیعی است که زمانی که در صفحات اینترنت جستجو می کنید نیاز به یک دیکشنری جامع و سریع دارید.و نیاز است که از دیکشنری های آنلاین موجود استفاده نماید.

به طور کلی مزایای استفاده از دیکشنری عبارتند از:

  1. اشنایی با معنا و تلفظ کلمه
  2. آشنایی با نوع واژه(اسم, فعل,  حرف)
  3. اشنایی با قواعد گرامری در استفاده از آن واژه(برای مثال حرف اضافه ی مخصوص آن کلمه) 

معرفی چند نمونه از دیکشنری های کاربردی:

اینکه بدانیم از کدام دیکشنری باید استفاده کنیم اهمیت زیادی دارد. بهترین انتخاب دیکشنری الکترونیکی برای دانش آموزان  ESL دیکشنری Longman Dictionary of Contemporary English هستند. بسیاری از آنها حاوی معادل زبان مادری و توضیحات، و همچنین تعاریف و جملات و مثال در زبان انگلیسی. آنها می توانند با کلمه انگلیسی با شما صحبت می کنند، و برای حمل بسیار آسان هستند.

چند نمونه از معروف ترین دیکشنری ها را معرفی می کنیم:

دیکشنری instant translator با استفاده از دوربین موبایل و بدون نیاز به عکس گرفتن میتواند کلمات و حتی جملات را تشخیص دهد و ترجمه کند و نیاز به ارتباط آنلاین دارد و از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند.
دیکشنری voice interpreterبا استفاده از google voiceمیتواند کلمات و حتی جملات را هم تشخیص دهد و ترجمه کند و نیاز به ارتباط آنلاین دارد و از زبان فارسی هم پشتیبانی میکند.

 

مقالات مرتبط:

دیکشنری آنلاین

فرهنگ لغت

دیکشنری فارسی به انگلیسی

دیکشنری انگلیسی به فارسی

گوگل ترجمه = ترجمه آنلاین

96 100 705
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق