برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی IT (فن آوری اطلاعات)

1395/7/24 15:46:21
ترجمه متون تخصصی IT (فن آوری اطلاعات)

 ترجمه متون تخصصی IT(فن آوری اطلاعات)

فن آوری اطلاعات: مطالعه، طراحی، ساخت، راه اندازی، نگهداری سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، جمع آوری، سازمان دهی، طبقه بندی و انتقال اطلاعات مهم ترین اهدافی است که فناوری اطلاعات آن را دنبال می کند. مهم ترین توانمندی دانش آموختگان این رشته، استفاده صحیح و بهره برداری به موقع از اطلاعات است. مهندسی کامپیوتر به ویژه گرایش نرم افزار هسته اصلی این رشته را تشکیل می دهد. دکتر ریچارد لاهیر استاد دانشگاه استنفورد نیز درباره علمِ مهندسی فناوری اطلاعات می گوید: "مهندسی فناوری اطلاعات عبارت است از جمع آوری, طبقه بندی, سازمان دهی, حفظ امنیت و نشر هرگونه اطلاعات اعم از صوتی, تصویری, متن و ... به وسیله ی ابزار کامپیوتر و تکنولوژی های جدید دیگر. مهمترین و محوري ترين دستاورد اين فناوري دسترسي سريع به اطلاعات و انجام امور بدون در نظر گرفتن فواصل جغرافيايي و فارغ از محدوديتهاي زماني است."

عناصر اصلی تشکیل دهنده فن آوری اطلاعات را انسان و اندیشه های آن، قوانین و روشهایی که استفاده می کنند، ابزاری که مورد استفاده قرار می دهند مانند سخت افزارها و نرم افزارهایی که بکار می گیرند. و همچنین سازمانی که تحت پوشش آن کار می کنند را تشکیل می دهد.

 

فن آوری اطلاعات و ارتباطات

 امروزه با اندکی تغییر در فن آوری اطلاعات نام آن را از فناوری اطلاعات به فن آوری اطلاعات و ارتباطات تغییر دادند. لذا فناوری اطلاعات وارتباطات ( ICT ) عبارتی است که شامل همه وسایل ارتباطی و کاربرد های آن ها می شود؛ از آن جمله می توان تلویزیون، رادیو، تلفن همراه، رایانه، سخت افزار و نرم افزار، شبکه، سامانه های ماهواره ای و غیره را نام برد. همچنین خدمات مختلفی که با آنها در ارتباط هستند؛ مانند ویدئو کنفرانس و آموزش از راه دور.

 

فن آوری اطلاعات در ایران

در سال 1382 نام وزارت پست، تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر یافت.و بعد از آن معاونت فن آوری اطلاعات و وزارت ارتباطات خود را باعث و بانی اصلی آن در کشور عنوان کرد. بعد از مدتی در اثر توسعه این وزارتخانه ها و مراکز متعددی که زیر مجموعه آنها بودند، دست خوش تحولات زیادی شدند. و  در نتیجه وضع ارتباطی کشور در بخش پست و مخابرات گسترش چشمگیری یافت.

 

 

شاخه های فن آوری اطلاعات و ارتباطات

تجارت الکترونیکی، سیستم‌های چندرسانه‌ای، مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی امنیت اطلاعات شبکه‌های کامپیوتری،مهندسی فناوری اطلاعات (IT)،مدیریت منابع اطلاعاتی، سیستم‌های اطلاعات پیشرفته، نظام کیفیت فراگیر،ارتباطات سیار، دیتا وامنیت شبکه، مدیریت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیستمهای چند رسانه ای و مدیریت شبکه را شاخه های فن آوری اطلاعات و ارتباطات می توان نام برد.

ترجمه تخصصی فن آوری اطلاعات و مشکلات آن

از آنجا که علم کامپیوتر علمی نوپاست و زبان انگلیسی زبان علم بوده و است. لذا برای بروز نگه داشتن اطلاعات در این علم نیاز به مطالعه کتاب ها و منابع انگلیسی به فارسی و در این رشته وجود دارد. و نا گفته نماند که علم فن آوری اطلاعات پیشرفت شایان توجهی دارد. بنابراین نیاز بیشتری به ترجمه متون تخصصی فناوری اطلاعات برای دانش پژهان و دانشجویان و اساتید وجود دارند.  تنها مترجمانی می توانند به خوبی حق مطلب را در ترجمه متون تخصصی ادا کنند که هم آشنایی کافی به این علم دارند و هم در امر ترجمه متون تخصصی تجربه کافی دارند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی فن آوری اطلاعات، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی فن آوری اطلاعات توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجیمن اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.


شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی فن آوری اطلاعات، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می باشد.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر

ترجمه متون تخصصی ریاضیات

ترجمه تخصصی متون اقتصاد

97 100 645
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق