برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر

1395/8/29 16:41:00
ترجمه متون تخصصی کامپیوتر

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر

کامپیوتر چیست

کامپیوتر یا رایانه وسیله یا ابزاری است که بروی اطلاعاتی که به آن می دهند عملیاتی یا به اصطلاح پردازشی انجام می دهد، و خروجی آن، همان نتیجه مطلوبی است که ما انتظار آن را داریم می دهد.

در زبان انگلیسی کامپیوتر به دستگاه خودکاری اطلاق می گردد که محاسبات ریاضی را انجام می دهد. در زبان فرانسه به معنی سازمان ده یا مرتب ساز به کار می رود. در زبان اسپانیایی به معنای مشابه به کار می رود. در زبان پرتغالی به معنای مشابه در زبان انگلیسی یعنی محاسبه گر و در زبان ایتالیایی به معنای ماشین حساب، و در سوئد به معنای dator یا همان داده ها به کار می رود. و در ایران به نام رایانه مشهور است که می توان آنرا از مصدر رایانیدن که به معنای رایانیدن یا همان مرتب کردن، نظم بخشیدن و یا سامان دادن است.

اهمیت کامپیوتر

براساس امکاناتی که توسط کامپیوتر به وجود آمده است. اخیرا جوامع بشری با گامی محکم و استوار به سوی تسلط هر چه بیشتر بر علم و تکنولوژی پیش می روند.

انواع کامپیوتر

کامپیوتر های بزرگ(Main frame)، کامپیوتر های کوچک(Mini computer)، ریز کامپیوترها(PC) یا (Micro Computer)

بخش های اصلی کامپیوتر

الف) سخت افزار: مجموعه ای از عناصر فیزیکی و قابل لمس در کامپیوتر را سخت افزار کامپیوتر می نامند. مانند مدارهای الکترونیکی، ترانزیستورها و IC  ها

ب) نرم افزار: برنامه های کاربردی  ( رابط بین کاربر رایانه و سخت افزار) که توسط انسان نوشته میشوند.

سیستم عامل

برای بکار انداختن رایانه یا کامپیوتر همیشه حداقل نیاز به یک برنامه در حال اجرا است که آن، برنامه سیستم عامل نامیده می شود.

کاربردهای کامپیوتر

کامپیوتر ها در مؤسسات  صنعتی، تجاری ، شرکتها های هواپیمایی ، مؤسسات تحقیقاتی ، علمی و پزشکی و غیره کاربرد دارند

 چرا باید علم کامپیوتر را بیاموزیم؟

امروزه همگان بر این باورند که فراگیری استفاده عملی از رایانه کاری اجتناب ناپذیر برای زندگی در دنیای فوق مدرن امروزی است.

ترجمه تخصصی کامپیوتر و مشکلات آن

گروه مترجمان کامپیوتر ما، به طور تخصصی به ترجمه متون تخصصی کامپیوتر  می پردازد. شما دانشجویان رشته کامپیوتر می توانید ترجمه متون تخصصی کامپیوتر را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای تخصصی و روان بهره مند شوید. گروه مترجمان کامپیوتر متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته کامپیوتر  هستند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون کامپیوتر را دارند و همچنین قادر هستند کار ترجمه متون کامپیوتررا با کیفیتی عالی انجام دهند. رشته کامپیوتر دارای گرایش های مختلفی است. ما به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون تخصصی کامپیوتر، از مترجمان دانش آموخته گرایش های مختلف این رشته استفاده می کنیم. می توانید ترجمه متون کامپیوتر مربوط به کلیه گرایش های این رشته نظیر برنامه ریزی درسی، تحقیقات آموزسی، برنامه ریزی آموزشی،  تکنولوژی آموزشی و ... را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی کلیه متون مربوط به رشته کامپیوتر شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته کامپیوتر پذیرفته می گردد. استفاده از مترجمان دانش آموخته کامپیوتر باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی کامپیوتر، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون کامپیوتر می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته کامپیوتر را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند

 

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی کامپیوتر، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی کامپیوتر توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.


شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی کامپیوتر، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی ریاضیات

ترجمه متون تخصصی IT (فن آوری اطلاعات)

ترجمه تخصصی آمار

 

97 100 655
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق