ترجمه متون تخصصی فقه

1395/8/29 16:58:02
ترجمه متون تخصصی  فقه

ترجمه متون تخصصی  فقه

به دست آوردن احکام شرعی اسلامی فرعی توسط روشهای معینی از منابع را فقه می نامند.  فقه در اصطلاح بدست آوردن احکام شرعی از ادله تفصیلی است. دلایل تفصیلی از نظر اکثر علمای شیعه عبارتند از قرآن، سنت، اجماع و عقل.

احکام شرعی به دو دسته ی احکام شرعی اصلی که به باورهایی که یک فرد مسلمان از طریق استدلال عقلی آنها را بدست می آورد. واحکام فرعی که بخش عمده آن نحوه انجام مناسک دینی و مناسبات اجتماعی است و قسمت دیگر آن احکام فقهی نام دارد.

فقه در لغت

 برخی فقه را در لغت به معنای فهم مطلق می دانند اما در اصل موشکافی و ریزبینی و فهم دقیق و یا ادراک دقیق است. با مراجعه به بعضی از کتب در می یابیم که واژه فهم خود برابربا مطلق علم و ادراک نیست بلکه عبارت است از ادراک خفی و دقیق. طوری که وقتی می گوییم که به او تفهیم کردم یعنی او را به عمق مطلب واقف کردم. و یابه عبارت دیگر فقه را نوعی استنتاج، تعمق،تامل و شکافتن کلام همراه می نامند.

اصول فقه

اصول فقه ، دانشى است که قواعد آن براى استنباط احکام شرعى به کار گرفته مى شود .

 در تعریف اصول فقه ، تعبیرهای گوناگونى از قدما و متأخران علماى شیعه و اهل سنت وارد شده که هر یک ، مورد نقض و ابرام قرار گرفته است .


 "العلم بالقواعد الممهدة لاستنباط الاحکام الشرعیة الفرعیة ؛ اصول فقه ، علم به قواعدى است که براى به دست آوردن احکام شرعى فرعى ، آماده شده است".

  این تعریف ، مورد نقض و ابرام قرار گرفته است ؛ " صاحب کفایه " پس از ایراد اشکال به آن، مى گوید: بهتر است اصول فقه را چنین تعریف کنیم:

  " بانه صناعة یعرف بها القواعد التى یمکن ان تقع فى طریق استنباط الاحکام، او التى ینتهى الیها فى مقام العمل ؛ اصول فقه ، صناعتى است که به وسیله آن ، قواعدى شناخته مى شود که یا صلاحیت دارد در راه استنباط احکام شرعى به کار گرفته شود یا مکلف در مقام عمل و امتثال براى رهایى از تردید، به آنها تمسک نموده و عمل خود را به آنها مستند مى نماید ".

  میرزاى نایینى در " فوائد الاصول " در این باره مى گوید:

 " ینبغى تعریف علم الاصول بان یقال: ان علم الاصول عبارة عن العلم بالکبریات التى لو انضمت الیها صغریاتها یستنتج منها حکم فرعى کلى " .

ترجمه تخصصی فقه و علوم اسلامی و مشکلات آن

گروه مترجمان فقه و علوم اسلامی ما، به طور تخصصی به ترجمه متون تخصصی فقه و علوم اسلامی  می پردازد. شما دانشجویان رشته فقه و علوم اسلامی می توانید ترجمه متون تخصصی فقه و علوم اسلامی را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای تخصصی و روان بهره مند شوید. گروه مترجمان فقه و علوم اسلامی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته فقه و علوم اسلامی  هستند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون فقه و علوم اسلامی را دارند و همچنین قادر هستند کار ترجمه متون فقه و علوم اسلامیرا با کیفیتی عالی انجام دهند. رشته فقه و علوم اسلامی دارای گرایش های مختلفی است. ما به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون تخصصی فقه و علوم اسلامی، از مترجمان دانش آموخته گرایش های مختلف این رشته استفاده می کنیم. می توانید ترجمه متون فقه و علوم اسلامی مربوط به کلیه گرایش های این رشته نظیر برنامه ریزی درسی، تحقیقات آموزسی، برنامه ریزی آموزشی،  تکنولوژی آموزشی و ... را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی کلیه متون مربوط به رشته فقه و علوم اسلامی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته فقه و علوم اسلامی پذیرفته می گردد. استفاده از مترجمان دانش آموخته فقه و علوم اسلامی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی فقه و علوم اسلامی، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون فقه و علوم اسلامی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته فقه و علوم اسلامی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند

 

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی فقه و علوم اسلامی، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی فقه و علوم اسلامی توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.


شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی فقه و علوم اسلامی، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

 

مقالات مرتبط

ترجمه تخصصی علوم اجتماعی

ترجمه متون تخصصی حقوق

ترجمه متون تخصصی علوم سیاسی

ترجمه متون تخصصی فلسفه

ترجمه تخصصی عرفان و الهیات

97 100 741
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق