برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی عمران

1395/8/29 17:08:24
ترجمه متون تخصصی  عمران

ترجمه متون تخصصی عمران

 در گذشته مهندسی عمران به اصطلاح Civil engineering در مقابل مهندسی نظامی Military engineering قرار داشت. این اصطلاح به همه امور مهندسی که با مسایل ساخت و ساز بناهای دست ساز بشرمانند سد ها، ساختمانها، پل و کانالها برمی گردد.. اما به مرور زمان و تخصصی شدن علوم،  علوم مختلفی مانند مکانیک از آن جدا شده ولی همچنان این نام را عمران برای خود حفظ کرده است.

 مهندسی عمران پیشتر به مهندسی راه و ساختمان مرسوم بوده و به منظور تربیت مهندسان طراح، محاسبه اجرای پروژه های ساختمانی، صنعتی، راه سازی و تاسیسات آبی و نظارت بر حسن اجرای طرحهای عمرانی در زمینه های فوق و همچنین همکاری با مهندسان مشاور یا محاسبه در زمینه های ذکر شده به وجود آمده است.

 

زیر شاخه های مهندسی عمران

مهندسی ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، محیط زیست، مهندسی کنترل، مهندسی حمل و نقل، علوم زمین، علوم جوی، ژئودژی، مهندسی قانونی، مهندسی شهری، مهندسی هیدرولیک، علم مواد، مهندسی نقشه برداری، مهندسی سازه، سهندسی سازه های دریایی، مدیریت سواحل را میتوان ازجمله زیر شاخه های مهندسی عمران نام برد.

مهندسی عمران در ایران

ریشه یابی این علم در ایران به  گذشته باز میگردد جائیکه ایرانیان قدیم با ساختن راهها شهرهای مهم ایران را به یکدیگر وصل  می کردند تا شاهان و شاهزاده ها به راحتی بتوانند به کاخ های خود در مناطق مختلف ایران مسافرت کنند. همانطور که می دانیم قدیمی ترین سدها نیز در ایران وجود داشته و باعث رونق کشاورزی در ایران باستان شده است.

مهندسی عمران نوین همزمان با گسترش و توسعه شهرها در ایران در اوایل دهه بیست شمسی در دانشگاه تهران بنا شد و تا کنون نیز افراد بسیاری در دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده اند.
 

 

ترجمه تخصصی عمران و مشکلات آن

گروه مترجمان عمران ما، به طور تخصصی به ترجمه متون تخصصی عمران  می پردازد. شما دانشجویان رشته عمران می توانید ترجمه متون تخصصی عمران را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای تخصصی و روان بهره مند شوید. گروه مترجمان عمران متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته عمران  هستند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون عمران را دارند و همچنین قادر هستند کار ترجمه متون عمرانرا با کیفیتی عالی انجام دهند. رشته عمران دارای گرایش های مختلفی است. ما به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون تخصصی عمران، از مترجمان دانش آموخته گرایش های مختلف این رشته استفاده می کنیم. می توانید ترجمه متون عمران مربوط به کلیه گرایش های این رشته نظیر برنامه ریزی درسی، تحقیقات آموزسی، برنامه ریزی آموزشی،  تکنولوژی آموزشی و ... را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی کلیه متون مربوط به رشته عمران شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته عمران پذیرفته می گردد. استفاده از مترجمان دانش آموخته عمران باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی عمران، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون عمران می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته عمران را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی عمران، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی عمران توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.


شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی عمران، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی مکانیک

ترجمه متون تخصصی محیط زیست

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی

ترجمه متون تخصصی معماری

ترجمه تخصصی برنامه ریزی شهری و شهرسازی

91 100 707
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق