جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی ریاضی کاربردی

ترجمه متون تخصصی ریاضی کاربردی

در ریاضیات کاربردی مسائل عملی و کاربردی مورد بحث قرار می گیرد. رياضي دانان كاربردي با بهره گيري از روشها و نظريات رياضي مانند روشهاي مدل سازي و محاسبه رياضي به فرمولبندي وحل مسائل عملي دولتي , امور تجاري , مهندسي و درعلوم اجتماعي، فيزيك و امور مربوط به زندگي مي پردازند . به عنوان مثال , براي برنامه ريزي درخطوط هوايي ميان شهرها, بررسي اثر وميزان ايمني داروهاي جديد, خصوصيات آيروديناميكي پيش مدل اتومبيل ها و مقرون به صرفه بودن روشهاي ديگر توليد به تجزيه و تحليل كار آمدترين راه مي پردازند.

شاید رياضي دانان كاربردي كه دست اندر كار گسترش صنعتي و تحقيق هستند با حل مسئله های سخت باعث ايجاد يا تقويت روشهاي رياضي شوند .بعضی از رياضي دانان به نام رمزياب به تجزيه و تحليل و كشف سيستمهاي رمزي مي پردازند كه به صورت كد بوده واز طريق آنها اطلاعات سياسي ,  نظامي , مالي يا اجرايي و قانوني رد و بدل مي شود.

رياضي دانان كاربردي مساله ی كاربردي را شروع كرده , اجزاي تفكيك شده عمليات مورد نظر را در فكر تجسم مي كنند و سپس اجزا را به متغير هاي رياضي تبديل مي كنند.

رياضي دانان اکثرا با نمونه سازي توسط راه حلهاي فرعي، بوسيله کامپیوتر به تجزيه و تحليل روابط ميان متغيرها و حل مسائل پيچيده مي پردازند.

 شایان ذکر است که قسمت اعظم كار در رياضي كاربردي به وسيله اشخاص با عنواني غير از رياضي دان صورت می گیرد.

زیر شاخه های ریاضی کاربردی :

تحقیق در عملیات  ( Operations Research  )

شاخه‌ای میان‌رشته‌ای از ریاضیات است که  در مسائل بهینه‌سازی، نقطه بهینه  را پیدا می کندواز گرایش‌هایی مانند برنامه‌ریزی ریاضی، طراحی الگوریتم‌ها و آمار استفاده می‌کند. یافتن نقطه بهینه براساس نوع مسئله مفاهیم مختلف دارد و در تصمیم سازیها استفاده می‌شود. مسائل تحقیق در عملیات بر ماکزیمم‌سازی مانند سرعت خط تولید، سود، تولید زراعی بیشتر، پهنای باند بیشتر و ... ویا می‌نیمم‌سازی مانند کاهش ریسک، هزینه کمتر و غیره، با استفاده از یک یا چند قید تمرکز دارند. هدف اصلی تحقیق در عملیات پیدا کردنبهترین پاسخ برای مسائلی است پیچیده که با زبان ریاضی نوشسته می شوند تا باعث بهبود یا بهینه‌سازی عملکرد یک سامانه شوند.

نظریه گراف و ترکیبیات(Graph Theory and Combinatorics)

نظريه گراف یکی از قدیمی ترین دانش ریاضی و در عین حال کاربردی ترین شاخه ریاضی در سایر علوم می باشد از جمله کاربردهای آن در علوم مختلف می توان شيمي، فناوري نانو،  بیولوژی، تحقيق در عمليات و علوم مهندسي را نام برد.  نکته قابل توجه اینست که این شاخه از ریاضی در کشورهای خارج، زیر شاخه ریاضیات محض به شمار می آید.

 

 

آنالیز عددی(Numerial Analysis)

 آنالیز عددی یا محاسبات عددی به  مطالعه، تنظیم و اعمال شیوه‌های تقریبی محاسباتی برای حلّ مسائل ریاضی می‌پردازد که با روش‌های تحلیلی و دقیق قابل حلّ نیستند. برخی از مسائل مورد نظر محاسبات عددی ریشه در حسابان دارند و یا به عبارت دیگر از حسابان می آید. جبر خطی عددی و نیز حلّ معادلات دیفرانسیل  غیرخطی و خطی مربوط به فیزیک و مهندسی از جمله ی زمینه‌های دیگر برای کاربرد محاسبات عددی‌ می باشد.

 

متروید(Matroid)

تلاش و کوشش برای فراهم آوردن یک رفتار مجرد یکسان از وابستگی در جبر خطی و نظریه گراف توسط مترویدها معرفی شدند. مترویدها به طور طبیعی در بهینه سازی ترکیبیاتی ظاهر میشوند، زیرا آنها دقیقا همان ساختارهای ترکیبیاتی هستند که الگوریتم حریصانه برای آن به نتیجه می¬رسد.  و لازم به توضیح است که نام متروید ساختاری مربوط به یک ماتریس را القا میکند.

 

نظریه رمز و کریپتوگرافی(Cryptography)

علمی است که به بررسی و شناختِ اصول و روش‌های انتقال یا ذخیرهٔ اطلاعات به صورت امن می‌پردازد.

 

معادلات ديفرانسيل (Differential Equations)

نظريه معادلات ديفرانسيل يك بخش اساسی از دانش رياضي بوده و به دلیل قدمتش کاربردهای زیادی در مهندسی،فيزيك و پزشكي دارد.

 

ریاضیات صنعتی(Industrial Mathematics)

ریاضیات صنعتی در علوم فنی مورد بحث و برسی قرار می گیرد.

 

ریاضیات مالی(Financial Mathematics)

این شاخه از ریاضیات نظریه اندازه احتمال را با کاربرد‌های تجربی که روی زندگی روزانه مردم تأثیر دارد ترکیب می‌کند.

 

بکاربردن ریاضیات پیشرفته، نظریه‌های اساسی و بنیادی اقتصاد و مالی را ترقی می‌دهد جذاب به نظر می رسد. برای درک کردن تأثیر آن، نظریه مالی مدرن، از جمله جایزه نوبل، بر اساس فرض‌های تحمیل شده هست، نه به این خاطر که آن‌ها پدیده‌ مشاهده شده را منعکس می‌کند، بلکه به این خاطر که بصورت ریاضی درآورده‌شده‌اند. لذا ریاضیات مالی، ریاضیات جدرن را برای مشاهدات اقتصادی پیش می برند.

 

بهینه سازی(Mathematical Optimization)

شاخه‌ای از ریاضیات است که در آن سعی می‌شود که ماکزیمم و مینیمم یک ‏سیستم معادلات را با توجه به یکسری الزامات، به دست آورد.‎

سيستم هاي ديناميكي (Dynamical System)

هدف سیستم های دینامیکی مطالعه و بررسی سیستم هایی است که با گذر زمان سیستم های پیوسته و گسسته تغییر می کنند نظريه سيستم هاي ديناميكي، به بررسي رفتار كيفي پديده هاي مصنوعي، طبيعي و كنترل آن مي پردازد. اين پديده ها در حوزه وسيعي از بيولوژي و اقتصاد و حتی تكنولوژي فضايي گسترده شده اند.  و برای درک آن، دانش ریاضی در حد بالا نیاز است.

 

منطق فازی (Fuzzy logic)

برای مطالعه دقیق منطق فاز، می توان به دو صورت مختلف مطالب را از هم جدا کرد.

الف) دانش عینی مثل مدل‌ها، و معادلات، و فورمول‌های ریاضی که از پیش تنظیم شده و برای بررسی و حل مسائل معمولی فیزیک، شیمی، یا مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ب) دانش شخصی مثل دانستنی‌هایی که تا حدودی قابل توصیف؛ اما امکان کمی کردن آن‌ها با کمک ریاضیات سنتی امکانپذیر نمی باشد.

شایان ذکر است که در عمل به هر دوع دانش ذکر شده نیاز است لذا تلاش منطق فازی برآن است که به صورتی  ریاضیاتی اما منظم و منطقی بایکدیگر هماهنگ گرداند.

 

ترجمه تخصصی ریاضی کاربردی و مشکلات آن

گروه مترجمان ریاضی کاربردی ما، به طور تخصصی به ترجمه متون تخصصی ریاضیات  می پردازد. شما دانشجویان رشته ریاضیات کاربردی می توانید ترجمه متون تخصصی ریاضیات را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای تخصصی و روان بهره مند شوید. گروه مترجمان ریاضیات کاربردی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته ریاضیات  هستند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون ریاضیات را دارند و همچنین قادر هستند کار ترجمه متون ریاضیاترا با کیفیتی عالی انجام دهند. رشته ریاضیات کاربردی دارای گرایش های مختلفی است. ما به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون تخصصی ریاضیات، از مترجمان دانش آموخته گرایش های مختلف این رشته استفاده می کنیم. می توانید ترجمه متون ریاضیات کاربردی مربوط به کلیه گرایش های این رشته نظیر برنامه ریزی درسی، تحقیقات آموزسی، برنامه ریزی آموزشی،  تکنولوژی آموزشی و ... را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی کلیه متون مربوط به رشته ریاضیات شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته ریاضیات پذیرفته می گردد. استفاده از مترجمان دانش آموخته ریاضیات کاربردی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی ریاضیات کاربردی، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون ریاضیات می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته ریاضیات را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی ریاضیات کاربردی ، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی ریاضیات توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.


شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی ریاضیات کاربردی، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی ریاضیات محض

ترجمه متون تخصصی ریاضیات

ترجمه تخصصی آمار

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر