چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
 • تعداد کاربران : 14483
 • تعداد مترجم ها : 1242
 • کلمات ثبت شده : 112583401
 • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
 • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی

روانشناسی عمومی در ایران بعنوان یکی از گرایش های رشته روانشناسی در حوزه علوم انسانی است که مربوط به شناخت مسائل روانشناسی، علل رفتارهای انسان، چگونگی استفاده از روانشناسی در امر آموزش و پرورش، شناخت کودکان عادی و استثنایی و کاربرد روانشناسی در مسائل روانی – اجتماعی می باشد. گسترش روانشناسی در ایران و علاقه جوانان به این رشته روز به روز در حال افزایش است. درحال حاضر بسیاری ازدانشگاههای کشور رشته روانشناسی عمومی دارند و دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل مشغول هستند.

 

در دوره کارشناسی روانشناسی عمومی جنبه نظری علم روانشناسی و مفاهیم بنیادی روانشناسی مثل یادگیری، حافظه، انگیزش و هیجان و احساس و ادراک مورد بررسی، مطالعه و پژوهش قرار می گیرند. در دوره کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی، تمامی شاخه ها و نظریه ها به صورت بنیادی مورد بررسی قرار می گیرند. روانشناسی عمومی پیشرفته، رشد پیشرفته، آسیب پیشرفته، فیزیولوژی پیشرفته و آمار و روش تحقیق پیشرفته از جمله درس هایی است که در کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی به آن پرداخته می شود. یعنی پرداختن بنیادی به مباحث و دروس دوره کارشناسی. روانشناسی عمومی نسبت به گرایش های دیگر، پذیرش های بیشتری در کنکور کارشناسی ارشد دارد و رقابت در آن ساده تر است. لیکن تخصص در مباحث درمانی به آن معنا که در گرایش بالینی مطرح هست، در روانشناسی عمومی وجود ندارد.

هدف از رشته کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی ایجاد مهارتهای لازم در افرادیست که در فعالیتهای آموزشی و پژوهشی  سازمانها و نهادهای دولتی و در دانشگاهها خدمت رسانی می کنند. یکی دیگر از اهداف کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی تعلیم پژوهشگر بوده اما در حال حاضر کارشناس ارشـد روانشناسی عمومی نیز ‌می‌تواند به کار درمان مشکلات خانوادگی، بین فردی، فردی، تحصیلی، شغلی، زناشویی و پژوهش‌‌‌های روانشناختی، خدمات روانشناسی در مراکز بهزیستی و بهداشت روانی بپردازد فارغ‌  التحصیلان‌ در این‌ رشته‌ می‌توانند فعالیت‌های‌ مقدماتی‌ را در زمینه‌های‌ تشخیص‌  و درمان‌ اختلالات‌ روانی‌ در مؤسسات‌ عمومی‌ و روانی‌ و کلینیک‌های‌ روانپزشکی‌  و سایر مراکز شبیه‌ به‌ آن‌ عهده‌ دار شوند و یا تدریس‌ روانشناسی‌ عمومی‌ را در  مراکز آموزشی‌ بعهده‌ گیرند و یا بعنوان‌ روانشناس‌ مدرسه‌ در مدارس‌ همکاری‌  داشته‌ باشند . البته فارغ التحصیلان روانشناسی عمومی لازم است قبل از کار مشاوره از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران مجوز بگیرند. آن دسته از دوستانی هم که کارشناسی نامرتبط دارند، برای مجوز از نظام لازم است پس از پایان دوره کارشناسی ارشد و گذراندن میزان کارورزی معین شده، امتحانی مبنی بر داشتن دانش لازم در این رشته را نیز بگذرانند.

 

برنامه درسی(سرفصل) کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

 • تعداد کل واحدها : 36 واحد
 • دروس اصلی : 30 واحد
 • سمینار : 2 واحد
 • پایان نامه : 4 واحد

دروس اصلی کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روان شناسی عمومی پیشرفته

3

روشهای آماری پیشرفته

3

روشهای تحقیق در روان شناسی

3

نظریه های شخصیت

2

انگیزش و هیجان

2

روان شناسی احساس و ادراک

2

روان شناسی یادگیری و تفکر

2

پسیکوفیزیولوژی و نوروپسیکولوژی

2

روان شناسی اجتماعی پیشرفته

2

مباحث جدید در اسیب شناسی روانی

2

روان شناسی رشد پیشرفته

2

روان شناسی کودکان استثنایی

3

روان شناسی تجربی

2

جمع

30

 

 

 

فارغ‌التحصيلان مقطع دکتری روانشناسی عمومی نیز مي‌توانند در مراكزي نظير کلینیک و مطب های های روانشناسی، دانشگاهها، پژوهشگاهها، مؤسسات‌ مخصوص‌ آموزش‌ و نگهداري‌ افراد عقب‌ مانده‌، مراكز اصلاح‌ و تربيت‌ و ندامتگاهها، بيمارستان‌هاي‌ رواني‌، مؤسسات‌ توانبخشي‌، مؤسسات‌ آموزشي‌ و مكان‌هايي از اين دست مشغول فعاليت شوند.

برنامه درسی (سرفصل) دکترای روانشناسی عمومی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

 • تعداد کل واحدها : 45 واحد
 • دروس اصلی: 13 واحد
 • دروس رشته های فرعی : 12 واحد (6 واحد دروس روان شناسی تربیتی و 6 واحد دروس روان شناسی کودکان استثنایی)
 • پایان نامه : 20 واحد

 

 

 

 

 

دروس اصلی دکتری روانشناسی عمومی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روان شناسی بالینی

2

روان شناسی شخصیت

2

بررسی تفصیلی تاریخ و مکاتب قدیم و جدید در روان شناسی

2

آمار استنباطی و روش تحقیق پیشرفته

3

روان شناسی فیزیولوژیک و نوروپسیکولوژی

2

روان شناسی آزمایشگاهی

2

آسیب شناسی روانی با توجه به مسائل خاص فرهنگ ایران

2

جمع

17

علم النفس

2

 

رشته فرعی: روانشناسی تربیتی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

یادگیری

2

تفکر و زبان

2

روانشناسی اجتماعی

2

جمع

6

 

 

رشته فرعی: روانشناسی کودکان استثنایی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روانشناسی کودکان استثنایی با تأکید بر شخصیت آنان

2

بهداشت روانی کودکان استثنایی 

2

روانشناسی رشد با تأکید برکودکان استثنایی 

2

جمع

6
 

 

ترجمه تخصصی روانشناسی عمومی و مشکلات آن

گروه مترجمان روانشناسی عمومی ما، به طور تخصصی به ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی  می پردازد. شما دانشجویان رشته روانشناسی عمومی می توانید ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای تخصصی و روان بهره مند شوید. گروه مترجمان روانشناسی عمومی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی عمومی  هستند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون روانشناسی عمومی را دارند و همچنین قادر هستند کار ترجمه متون روانشناسی عمومی را با کیفیتی عالی انجام دهند. رشته روانشناسی عمومی دارای گرایش های مختلفی است. ما به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون تخصصی روانشناسی عمومی، از مترجمان دانش آموخته گرایش های مختلف این رشته استفاده می کنیم. می توانید ترجمه متون روانشناسی عمومی مربوط به کلیه گرایش های این رشته نظیر برنامه ریزی درسی، تحقیقات آموزسی، برنامه ریزی آموزشی،  تکنولوژی آموزشی و ... را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی کلیه متون مربوط به رشته روانشناسی عمومی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته روانشناسی عمومی پذیرفته می گردد. استفاده از مترجمان دانش آموخته روانشناسی عمومی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون روانشناسی عمومی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته روانشناسی عمومی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی روانشناسی عمومی ، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی روانشناسی عمومی توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.


شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی روانشناسی

ترجمه تخصصی علوم اجتماعی

ترجمه تخصصی متون علوم تربیتی

ترجمه تخصصی پزشکی