چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
 • تعداد کاربران : 14483
 • تعداد مترجم ها : 1242
 • کلمات ثبت شده : 112583401
 • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
 • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک ونوجوان

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک ونوجوان

برخی از روانشناسان بالینی، متخصص کار با گروه­ های سنی خاص هستند. روانشناسان بالینی کودک و نوجوان نیز گروهی هستند که با کودکان و نوجوانان سر و کار دارند.  رشته روانشناسی بالینی كودك و نوجوان در ایران، از سال1384 به مجموعه روانشناسی اضافه شده است. این رشته، شباهتهای بسیاری با رشته روانشناسی بالینی دارد تفاوتی که دارد در اینست که روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، با اختلالات دوران کودکی و نوجوانی سروکار دارد. یعنی بطور کلی این رشته، به پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات و ناسازگاری های روانی کودکان و نوجوانان می پردازد.

هدف مورد نظر در کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان تربیت افرادی است که بتوانند :

به فعالیت در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات و ناسازگاری های روانی کودکان ونوجوانان در مراکز مختلف بپردازند. البته واضحاً کار درمانی با کودکان و نوجوانان در اولویت است. پرداختن به امور و مشکلات کودک و نوجوانان و سپس کار با سایر گروههای سنی در فهرست کاری این افراد دیده میشود.

 

 

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان می توانند در زمینه های زیر فعالیت کنند :

 

 1. فارغ‌التحصیلان این گرایش علاوه بر فعالیت در برخی از مراکز آموزشی، بازپروری و بیمارستانها می‌توانند در
  مهد کودک‌ها، مراکز پیش دبستانی، مدارس، کلینیک های مشاوره و درمانی (فردی- گروهی)، و اصولا هر مرکزی که به خدمات تخصصی برای کودکان و نوجوانان نیاز دارد، مشغول به کار شوند.
 2. در زمینه موضوعات روانشناسی بالینی کودک و نوجوان به تحقیق و پژوهش بپردازند.
 3. به کارهای آموزشی در مراکز مختلف آموزشی، برگزاری کارگاهها و ...بپردازند.

 

مشاغل زیر به طور مستقیم به این رشته تحصیلی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

مشاور
استاد دانشگاه
پژوهشگر
روانشناس
معلم کودکان خاص

دانشگاههایی که در رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان پذیرش دانشجو دارند :

دانشگاه تبریز

دانشگاه غیر انتفاعی علم و هنر یزد

دانشگاه شهید بهشتی

*دانشگاه خوارزمی 

 

*توجه: دانشگاه خوارزمی تا کنکور 93 در این گرایش دانشجو می پذیرفت. 

 

برنامه درسی(سرفصل) کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

 • تعداد کل واحدها : 32 واحد
 • دروس اصلی : 28 واحد
 • دروس جبرانی رشته های فرعی : 12 واحد
 • پایان نامه : 4 واحد

           دروس اصلی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روش های مصاحبه و گزارش

نویسی

1

پیشرفت های نوین در

روانشناسی تحولی

2

مشاهدات بالینی

1

آمار و روش تحقیق پیشرفته

2

سازگاری كودك با آموزشگاه

1

کاربرد آزمونهای تشخیصی در کودکان و نوجوانان

2

روانشناسی حقوق كودك و

نوجوان

2

تشخیص، درمان و توانبخشی،

عقب ماندگی ذهنی، اختلالات

فراگیر رشد و اختلالات سایكوتیك

2

تشخیص و درمان اختلالات

اضطرابی و خلقی

2

تشخیص و درمان اختلالات رفتار ایذایی

2

اصول اخلاقی در كار بالینی با

كودكان و خانواده آنان

1

روش های روان درمانی در

كودكان و نوجوانان

2

تشخیص و درمان اختلالات

یادگیری

2

خانواده درمانی و آموزش والدین

2

گزارش مطالعات موردی ( Case Report )

1

كاربرد بازی و هنر در درمان

كودكان و نوجوانان

1

نوروسایكولوژی بالینی كودك و نوجوان

2

پایان نامه

4

جمع

32

 

 

            دروس اصلی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

متون روانشناسی بالینی كودك به زبان

انگلیسی

2

كاربرد كامپیوتر در تجزیه و تحلیل آماری

3

روانشناسی مرضی تحولی

3

روش تحقیق در روانشناسی بالینی

2

روانشناسی فیزیولوژیك

2

جمع

12

 

لازم به توضیح است که با توجه به جدید بودن مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، متاسفانه تا به امروز مقطع دکتری این رشته در ایران راه اندازی نشده است ولی امید است با توجه به اهمیت روانشناسی کودک و نوجوان و نیاز روز افزون به این رشته پرکاربرد در آینده نه چندان دور شاهد گسترش این رشته در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاههای ایران نیز باشیم.

ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و مشکلات آن

مترجم های رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان روانشناسی بالینی کودک و نوجوان متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون روانشناسی بالینی کودک و نوجوان مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون پرستاری می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای روانشناسی بالینی کودک و نوجوان شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی

ترجمه تخصصی متون علوم تربیتی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی