چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
 • تعداد کاربران : 14483
 • تعداد مترجم ها : 1242
 • کلمات ثبت شده : 112583401
 • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
 • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی در ایران بعنوان یکی از گرایش های رشته روانشناسی در حوزه علوم انسانی است که مربوط به  درک، پیش‌بینی و درمان نابهنجاری، ناتوانی و آشفتگی‌های شناختی، هیجانی، زیست‌شناختی، روان‌شناختی، اجتماعی و رفتاری می شود. روانشناسی بالینی مهمترین گرایش در بین گرایشهای روانشناسی است. پذیرش سازمان ها و دانشگاه ها برای کار، نسبت به روانشناسان بالینی بیشتر است. در واقع روانشناسی بالینی با معاینه، تشخیص، درمان و جلوگیری از اختلالات ذهنی سروکار دارد. در کل نقشهای روانشناسی بالینی در شش حوزه می باشد که عبارتند از: ارزیابی و تشخیص، مداخله و درمان، مشاوره، آموزش و نظارت بر کار روان درمانگرها، پژوهش و مدیریت.

در کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، حوزه درمان مد نظر است. یعنی دوستانی که در حال تحصیل مقطع ارشد روانشناسی بالینی هستند، علاوه بر آمار و روش تحقیق که لازمه هر رشته ایست، دروس مرتبط با ریشه یابی علل و درمان بیماری ها را میگذرانند. آسیب پیشرفته، ارزیابی و تشخیص و مداخله و درمان بیماری ها (با توجه به هر دانشگاه و اساتید، درمان متناسب با حوزه کاری اساتید ارائه می شود). اکثر کارهای روانشناس بالینی در راستای درمان و تشخیص، آموزش و پژوهش است. روانشناسان بالینی غالباً در بیمارستان‌ها، بخش خصوصی یا نهادهای دانشگاهی کار می‌کنند. آن‌ها روش‌های عملی و رویکردهای نظری متعددی را فرا میگیرند. برخی از آنان در درمان اختلالات خاصی تخصص دارند. درمان بعضی از جدّیترین اختلالات روانی از قبیل اسکیزوفرنی و افسردگی بر عهده روانشناسان بالینی است روانشناسان بالینی علاوه بر کار کردن با بیماران، باید سابقه و پرونده  معاینه، تشخیص و اهداف درمانی بیمار را نگهداری کنند. این پرونده به پیگیری روند پیشرفت درمان کمک می‌کند. با وجودی که روانشناسان بالینی غالباً در مراکز درمانی و بهداشتی کار می‌کنند امّا پزشک نیستند و دارو تجویز نمی‌کنند.  روانشناسان‌  بالینی می‌توانند در مورد بازآموزی‌ افراد نیز عهده‌‌دار مسئولیت‌ گردند. اگر چه‌ در اغلب‌ این‌ موارد، روانشناسان‌ بالینی بعنوان‌ عضوی‌ از یک‌ تیم‌ شامل‌  : روانپزشک‌، پرستار و مددکار اجتماعی‌ کار خواهند کرد ولی‌ آموزش‌ تخصصی‌ آن‌ها باید  به‌ گونه‌ای‌ باشد که‌ بتوانند بخش‌ زیادی‌ از مسئولیت‌ها را به‌ تنهایی‌ برعهده‌  گیرند. کلینیک های ترک اعتیاد، روان درمانی های فردی، زوجی و کودک، درمان های نوین نوروفیدبک و … نیز از گستره کارهایی است که روان شناسان می توانند در آن فعالیت کنند.

 

روانشناسان بالینی لازم است قبل از کار مشاوره از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران مجوز بگیرند. آندسته از دوستانی هم که کارشناسی نامرتبط دارند، برای اخذ مجوز از نظام لازم است پس از پایان دوره کارشناسی ارشد و گذراندن میزان کارورزی معین شده، امتحان جامعی مبنی بر داشتن دانش لازم در این رشته را نیز بگذرانند.

بطور کلی با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در گرایش بالینی،  فرد می تواند:

پس از احراز شرایط لازم (ازجمله 500 ساعت کارآموزی در مراکز دارای مجوز رسمی، تاییدیه از اساتید رشته و ...) و دریافت مجوز از سازمان نظام روانشناسی اقدام به تاسیس کلینیک مشاوره بنماید.

به عنوان کارشناس این رشته در مراکز دولتی نظیر بهزیستی، شهرداری، نیروی انتظامی، سازمان زندان ها، کانون اصلاح و تربیت و ... در قسمت مربوطه جذب به کار شود.

در واحدهای کوچک دانشگاه آزاد و یا دوره های فراگیر و یا موسسات آموزش عالی آزاد به عنوان مدرس فعالیت کند.

در آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا دبیر در دروس مربوطه و یا به عنوان مشاور مدرسه جذب به کار شود.

با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس مهد کودک نماید.

با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی اقدام به تاسیس سرای سالمندان نماید.

در کلینیک های درمان اعتیاد به عنوان روانشناس مشغول به کار شوند (اشتغال در این مراکز مستلزم تحصیل در گرایش روانشناسی بالینی است و دارا بودن مدرک کارشناسی این گرایش کافی است).

در کلینیک های مشاوره ای به کارهای درمانی بپردازد.

با روانپزشکان در کلینیک های خصوصی ایشان همکاری کند (البته روانپزشکان مایل به همکاری با کارشناسان ارشد در گرایش های بالینی و خانواده درمانی هستند).

 در کلینیک های مشاوره و روان درمانی کودک به کارهای درمانی مثل بازی درمانی و ... بپردازد (در این مراکز تاکید بیشتر روی کارشناسان ارشد با گرایش بالینی کودک و نوجوان و بالینی است).

 

مزایای رشته روانشناسی بالینی :

 • کمک به دیگران برای غلبه بر مشکلاتشان می‌تواند بسیار ارضاءکننده باشد.
 • نیازها و چالش‌های متفاوت هر بیمار، روانشناس بالینی را وامی دارد که در جستجوی راه حل‌های ابتکاری و خلاقانه برآید.
 • امکان کار خصوصی وجود دارد.

معایب رشته روانشناسی بالینی :

 • احتمال فشار کاری زیاد به دلیل طبیعت و ماهیت دشوار درمان.
 • سروکار داشتن با بیماران پرتوقع، اهل جرو بحث و از نظر روانی ناپایدار.
 • صرف وقت زیاد برای هر بیمار.

 

برنامه درسی(سرفصل) کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

 • تعداد کل واحدها : 38 واحد
 • دروس اصلی : 32 واحد
 • سمینار : 2 واحد
 • پایان نامه : 4 واحد

 

دروس اصلی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روان شناسی رشد پیشرفته

2

علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی

2

تاریخچه سیستمها در روان شناسی

2

نظریه های شخصیت

2

روان شناسی پزشکی و نوروپسیکولوژی

2

کلیاتی درباره درمانهای فیزیکی و دارویی در بیماریهای عصبی و روانی

1

استفاده از روشهای اماری و پژوهشی پیشرفته در روان شناسی بالینی

2

آزمونهای شناختی در روان شناسی بالینی

2

آسیب شناسی پیشرفته

2

آزمونهای عینی فرافکن در روان شناسی بالینی

3

فنون مصاحبه تشخیصی

2

نظریه های روان درمانی

2

کاربرد روشهای روان درمانی

2

گروه درمانی

2

خانواده درمانی

2

جمع

32

رفتار درمانی

2

 

 

هر چند برخی افراد با مدرک کارشناسی ارشد نیز به کار می‌پردازند امّا اغلب فرصت‌های شغلی نیازمند مدرک دکتری در روانشناسی بالینی می‌باشند. در برخی از دوره‌های تحصیلات تکمیلی روانشناسی بالینی، فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر هم پذیرفته می‌شوند. امّا غالباً توصیه می‌شود که دانشجویان قبل از شروع دوره  تحصیلات تکمیلی در روانشناسی بالینی، مدرک کارشناسی خود را در رشته  روانشناسی بگیرند.

دروس اصلی و فرعی دکتری روانشناسی بالینی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

نظریه ها و پزوهشهای معاصر در مورد تحول شخصیت و ارتباط آن با آسیب شناسی روانی

2

درمانهای پیشرفته فیزیکی و داروئی در بیماریهای روانی

2

مسایل جدید در بهداشت روانی و روان شناسی تندرستی

2


سیستم های اطلاع رسانی

1

اصول اخلاقی و قوانین حرفه ای در روان شناسی بالینی

1

نوروسایکولوژی پیشرفته در روان شناسی بالینی

 

2

روشهای آماری و طرح های پزوهشی پیشرفته در روان شناسی بالینی

2

تاریخچه و نظام های عمده در علم روانشناسی

2

آسیب شناسی روانی پیشرفته

2

روشهای ارزیابی و تشخیص در روانشناسی (1)

2

نظریه ها و پزوهشهای معاصر در روان درمانی

2

کاربرد رواندرمانی فردی

 

2

روشهای ارزیابی و تشخیص در روان شناسی (2)

2

کاربرد روشهای شناختی- رفتاری در روان شناسی بالینی

2

روان شناسی رشد

(کودکی، نوجوانی، میانسالی، پیری و مرگ)

 

2

گروه درمانی و خانواده درمانی

2

آزمون جامع

-

کارورزی (1)

0.5

کارورزی (2)

0.5

پایان نامه

20

 

 

ترجمه تخصصی روانشناسی بالینی و مشکلات آن

مترجم های رشته روانشناسی بالینی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته روانشناسی بالینی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان روانشناسی بالینی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی بالینی  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون روانشناسی بالینی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون روانشناسی بالینی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون روانشناسی بالینی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته روانشناسی بالینی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته روانشناسی بالینی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته روانشناسی بالینی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون روانشناسی بالینی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته روانشناسی بالینی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای روانشناسی بالینی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک ونوجوان

ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی