چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14483
  • تعداد مترجم ها : 1242
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی روانشناسی صنعتی و سازمانی

 ترجمه متون تخصصی روانشناسی صنعتی و سازمانی

روانشناسی صنعتی و سازمانی، یکی دیگر از گرایش های رشته روانشناسی است که به مطالعه علم رفتار انسان ها در محل کارمی پردازد تا با اجرای روشهای مختلف روانشناختی به کارمندان و سازمانها کمک کند. این رشته در واقع، انسان و محیط کار را در کانون توجه خود قرار می دهد. از این رو به این گرایش از روانشناسی گاه روانشناسی کار و گاه روانشناسی شغلی هم گفته می شود. با توجه به اینکه کشور در آستانه توسعه اقتصادی و صنعتی است لذا استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی صنعتی و سازمانی یکی از ضروریات دنیای تولید و کار است و بدون این گونه خدمات، تولید با کیفیت در دنیای پر رقابت فعلی با مشکل روبروست. بنابراین رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی یکی از گرایشهای کاربردی و فعال رشته مهم روانشناسی است. از عمده مباحث مطرح در این رشته میتوان به بالندگی و تعالی، تئوری سازمانی و مسائل کارکنان، مشاوره شغلی وحرفه‌ای، روانشناسی مصرف کنندگان، روانشناسی تبلیغات و بازاریابی، روانشناسی منابع انسانی، روانشناسی استخدامی، روانشناسی بهره وری و همچنین روانشناسی اجتماعی  اشاره کرد.

ازجمله فعالیتها و کاربردهای مهم رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- آموزش کارکنان در سازمان ها

- شناسایی مشاغل و کمک به شناخت مشاغل در سازمان ها

- انجام طرح های ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمان ها

- کمک به استخدام و کارمند یابی در سازمان ها
- بررسی شرایط کاری مشاغل و کمک به بهبود محیط کار کارکنان 
- بررسی وتشخیص میزان رضایت کارکنان یک سازمان از شغل خود

- کاهش فشار روانی شغلی و افزایش بهداشت روانی
- بررسی و سنجش میزان بهره وری در یک سازمان
- مشاوره داخلی سازمان   
- روانشناسی سازمانی  
- تشخیص عواملی که مخل انجام کارها در سازمان می شوند 

- کاهش سوانح و افزایش ایمنی
- برگزار کننده دوره های آموزشی و کارگاه های آموزشی برای کارکنان  
- کمک به مدیریت، برای اداره بهتر سازمان 
- مشاوره در زمینه تبلیغات

- آمادگی برای بازنشستگی و خدمات پس از بازنشستگی و ...

 آثار عملی فعالیتهای مذکور در سازمان ها بسیار زیاد است که از آن جمله می توان: بهبود رضایت کارکنان، پیشگیری از فرسودگی منابع انسانی، کمک به توسعه منابع انسانی، معنادار کردن سازمان غیر رسمی، فراهم کردن بستر لازم برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک برای روان سازمان، بالابردن انگیزه کارکنان، تقویت فرهنگ استفاده از خدمات مشاوره ای، جلوگیری از پیری زودرس سازمان و هماهنگی بین خانه و کارخانه را نام برد که همگی این آثار صرف نظر از صرفه جویی در سرمایه گذاری جدید برای نیروی انسانی، بهره وری و سلامت و شادابی را نیز در کارکنان و سازمان تا حدود زیادی تضمین می کند.

 

مشاغل مهم موجود در بازار کار برای رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عبارتند از :

- مشاور مدیر عامل یا مشاور مدیر منابع انسانی

- مدیر واحد مستقل مشاوره پرسنلی

- مشاور داخلی و دستیار واحدهای سازمانی

- روانشناس سازمانی  

- پژوهشگر

- استاد دانشگاه
 

 

مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی از نظر محتوایی مشابه با دروس مدیریت و همچنین دروس روانشناسی است. از این رو داوطلبانی که هم به رشته های مدیریت علاقه دارند و هم به مبانی روانشناسی، جذب این گرایش تحصیلی می شوند. در مقطع کارشناسی ارشد  و سازمانی 32 واحد درسی ارائه می گردد. چنانچه دانشجوی این مقطع دارای لیسانس مرتبط باشد (یکی از شاخه های روانشناسی) گذراندن این 32 واحد جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد کفایت می کند . اما چنانچه مدرک کارشناسی غیر مرتبط باشد بنا به نظر مدیر گروه روانشناسی دانشجو می بایست تا 16 واحد درسی بصورت پیشنیاز داشته باشد که برخی از دانشگاه ها این 16 واحد را بصورت یک یا دو ترم در ابتدا به دانشجویان ارائه می دهند ولی برخی دیگر همراه با درسهای مقطع کارشناسی ارشد دروس پیشنیاز را ارائه می دهند.

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد  و سازمانی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

تعداد کل واحدها  :32 واحد
دروس اصلی : 24 واحد
دروس اختیاری : 4 واحد
پایان نامه : 4 واحد

دروس اصلی کارشناسی ارشد  و سازمانی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

آمار استنباطی پیشرفته

3

روش تحقیق پیشرفته

3

روان شناسی اجتماعی پیشرفته

2

روان شناسی بهره وری

2

بالندگی سازمانی پیشرفته

2

روان شناسی سازمانی

2

نگرشها و انگیزش شغلی

2

آموزش نیروی انسانی

2

نظریه های سازمانی

2

سمینار در تازه های روانشناسی صنعتی و سازمانی

2

کارورزی

2

جمع

26

 

 

 

 

 

 

 

دروس اختیاری کارشناسی ارشد  و سازمانی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روابط صنعتی

2

روان شناسی مصرف کننده

2

روان شناسی مهندسی

2

روان شناسی صنعتی و سازمانی

2

روان شناسی مدیریت

2

روان شناسی حرفه ای

2

روان شناسی کارکنان

2

روان شناسی کار

2

 

 

دانشگاههایی (سراسری و آزاد ) که در رشته ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی پذیرش دانشجو دارند :

       دانشگاه اصفهان  (سراسری)  

دانشگاه شهید چمران اهواز (سراسری)

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

 

 

در ایران گرایش روانشناسی صنعتی و سازمانی هنوز وارد مقطع دکتری نشده است و برای مقطع دکتری هنوز دانشگاهی به طور رسمی معرفی نشده است، ولی به زودی این مقطع نیز راه اندازی خواهد شد و دانشجویان عزیز می توانند در این رشته تا مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

مزایای کار در رشته روان‌شناسی صنعتی- سازمانی :

- فرصت‌های شغلی زیاد با درجه کارشناسی ارشد

- تنوع شغلی (بخش خصوصی، مشاوره، بخش دولتی، آموزش(

- امکان کار خصوصی و شغل آزاد

معایب کار در رشته روان‌شناسی صنعتی- سازمانی :

- تغییرات زیاد در پروژه‌ها و کارفرمایان

- پژوهش غالباً وقت‌گیر و خسته کننده است و ممکن است پژوهشگر را از پا درآورد

- بسیاری از فرصت‌های شغلی نیازمند داشتن مدرک دکتری هستند

ترجمه تخصصی روانشناسی صنعتی و مشکلات آن

مترجم های رشته روانشناسی صنعتی سازمانی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. دانشجویان  این رشته می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی صنعتی  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به این رشته شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته این رشته باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی ، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  این رشته توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک ونوجوان

ترجمه متون تخصصی روانشناسی عمومی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی