جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی)

ترجمه متون تخصصی روانشناسی  سنجش و اندازه گیری (روانسجی)

رشته سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) به کاربرد آمار و سنجش و اندازه گیری در تحقیقات روانشناسی و آموزشی می پردازد. به عبارتی، این رشته ارزیابی، ارزشیابی، سنجش و اندازه گیری صفات، ویژگی ها و خصوصیات انسانی با استفاده از ابزارهای مختلف و متفاوت و با گستره ای از روش های کیفی تا کمی را بر عهده دارد تا از این طریق از افراد در موقعیتهای مختلف شغلی و همچنین آموزش و پرورش استفاده کند. متخصصین این رشته توانایی ارزیابی اطلاعات سیستمهای آموزشی، پروسه ها و اطلاعات خروجی این سیستمها را دارا می باشند. روانسنجي، گرايش سوم مجموعه روانشناسي است كه كمترين تعداد داوطلب و در عين حال كمترين تعداد پذيرش را دارا است‌. روانسنجي عمدتاً با آمار، شيوه‌هاي سنجش در آموزش و پرورش و یادگيري، ارزيابي‌هاي روانشناختي از طريق آزمون‌‌هاي رواني و شيوه‌هاي گزينش و سرند كردن در ارتباط است‌.

هدف رشته سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)، تربيت افرادي است كه با جنبه‌هاي نظري و كاربردي در زمينه‌هاي مربوط به اندازه‌گيري و ارزيابي خصوصيات مختلف افراد انساني و مهارت‌هاي او، آشنايي كافي داشته و توانايي بكارگيري آن را در موقعيت‌هاي شغلي در آموزش و پرورش داشته باشد. امروزه آزمون‌های روانی به عنوان ابزارهای مهمی برای سنجش هوش، استعدادهای خاص، پیشرفت تحصیلی و همچنین تشخیص اختلال‌ها و نابهنجاری‌های روانی و شخصیتی در مدارس، موسسات صنعتی و تجاری، ادارات دولتی، دانشگاه‌ها و مراکز درمانی همراه با سایر روش‌های شناخت افراد به‌کار بسته می‌شوند. اجراي آزمون‌هاي رواني در امر تشخيص، همواره ياري رسان متخصصان بوده است.

 

مشاغل زیر به طور مستقیم به رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) در مقطع کارشناسی ارشد ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد

- مشاور

- مشاور تحصیلی

- مشاور شغلی

- استاد دانشگاه

- پژوهشگر

- روانشناس

همچنین فارغ‌التحصيلان اين رشته می توانند با استفاده از تئوري كلاسيك اندازه‌گيري به سنجش ويژگي‌هاي پنهان افراد پرداخته و از سويي ديگر با طراحي انواع آزمون‌ها (تحصيلي، هوش و استعداد، استخدامي و ...) در سطوح وسيعي به سنجش آموزشي و تربيتي افراد مشغول باشند.

 

 

در کارشناسی ارشد رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) به تحقیق درباره اندازه گیری، تهیه آزمونها و تعیین روایی و کاربرد آنها پرداخته می شود. این رشته عمدتا با آمار، شیوه های سنجش در آموزش و پرورش و یادگیری و ارزیابی های روانشناختی از طریق آزمون های روانی و شیوه های گزینش در ارتباط است. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد این رشته می توانند به کار اجرای آزمون های روانی- تشخیصی، سنجش هوش، ویژگی های شخصیتی، آسیب های مغزی، عقب ماندگی های ذهنی، ارزیابی آموزش و پرورش، سازمان سنجش و داده پردازی مشغول گردند.همچنین می توانند به همراه يك تيم درمان در كلينيك‌‌هاي روان شناختي مشغول به كار گردد.

 

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد رشته سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 38 واحد
دروس اصلی : 34 واحد
پایان نامه : 4 واحد

دروس اصلی کارشناسی ارشد روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روشهای آماری پیشرفته 1

3

روشهای تحقیقی پیشرفته

3

روشهای آماری پیشرفته 2

3

برنامه ریزیهای کامپیوتری در اندازه گیری

2

استفاده از کامپیوتر در اندازه گیری

2

روانسنجی کاربردی

2

نظریه ها و روشهای جدید در اندازه گیری

2

آزمونهای پیشرفته تحصیلی

2

آزمونهای هوش و استعداد

2

آزمونهای شخصیت

3

ارزشیابی آموزشی

2

ارزشیابی طرحها و برنامه ریزی آموزش و پرورش

2

روان شناسی تربیتی پیشرفته

2

سمینار در سنجش و اندازه گیری

2

اصول و فلسفه تعلیم و تربیت پیشرفته

2

جمع

34

 

 

دانشگاههایی (سراسری و آزاد ) که در رشته کارشناسی ارشد روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) پذیرش دانشجو دارند:

دانشگاه علامه طباطبایی (سراسری)

دانشگاه آزاد اسلامی تهران واحد تهران مرکز

 

 

در مقطع دکتری رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) دانشجویان با آمار و روش های کمّی سروکار داشته و به دنبال یافتن روش های پیشرفته برای تجزیه و تحلیل اطلاعات هستند. امروزه متخصصین رشته روانشناسی و علوم تربیتی برای اعتبار بخشیدن به پژوهش های خود ناگزیرند از روش های متداول و پیشرفته اندازه گیری کمک بگیرند. با دایر شدن دوره دکتری رشته سنجش و اندازه گیری، فارغ التحصیلان این رشته می توانند نیازهای موجود در زمینه آموزش دانشجویان در دانشکده های روانشناسی، علوم تربیتی، مدیریت و علوم اجتماعی را دردروس مربوط به فنون سنجش و اندازه گیری و بکارگیری روش های مختلف آماری، رفع کنند. همچنین این فارغ التحصیلان می توانند در مراکز تحقیقاتی ، آزمون سازی، صنعتی- سازمانی، پزشکی، مدیریتی و.. به عنوان متخصصینی که دانش علوم انسانی و روانشناسی را با روش های کمی ترکیب می کنند و ابزارهای پژوهشی این حوزه را فراهم می آورند، مشغول شوند.

هدف از مقطع دکتری رشته سنجش  واندازه گیری (روانسنجی)  تربیت افراد متخصص است که بتواند :

-  به یک دانش پایه ای قوی در ریاضیات و آمار به عنوان اساسی برای فعالیت های حرفه ای در سایر حوزه های روانشناسی و علوم تربیتی دست یابند.

- سطوح بالایی از تخصص را در زمینه کاربرد آمار و سنجش و اندازه گیری در تحقیقات روانشناسی و آموزشی بدست آورند.

-  به عنوان مشاور و راهنمای محققان علوم اجتماعی و روانشناسی خدمت کنند.
-  مجموعه دروس آمار و سنجش و اندازه گیری را در دانشگاه ها و آموزش عالی تدریس کند.
-  در زمینه مسائل سنجش و اندازه گیری، پژوهش های بنیادی و کاربردی انجام دهند.
-  به طراحی و ساخت آزمون ها و ابزارهای اندازه گیری تحصیلی، آموزشی، روانی، شغلی و.... براساس نظریات اندازه گیری جدید اهتمام بورزند.

 

مشاغل رشته سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) در مقطع دکتری نیز کارهای مشابه با مشاغل مقطع کارشناسی ارشد منتها بطور گسترده تر را شامل می شود و علاوه بر آنها، تدریس  به عنوان هیات علمی را نیز دربر می گیرد.

 

برنامه درسی (سرفصل) مقطع دکتری رشته سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : 45 واحد

دروس پیش نیاز : 13 واحد
دروس اصلی : 25 واحد
پایان نامه : 20 واحد

دروس پیش نیاز دکتری روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

ارزشیابی آموزشی

2

روانشناسی تربیتی پیشزفته

2

نظریه های پیشرفته اندازه گیری

2

آمار و تحلیل های آماری

2

آمار ناپارامتری

2

روش های پیشرفته تحقیق

3

جمع

13 واحد

 

 

 

دروس اصلی دکتری روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

آمار نظری

2

همبستگی و مدل های مختلف رگرسیون

2

روش های پیشرفته آماری

2

مبانی و تکنیک های نظریه کلاسیک اندازه گیری

2

روش های آماری چند متغیره

2

طرح های آزمایشی

2

نظریه سوال- پاسخ (IRT)

3

اندازه گیری با استفاده از ابزارهای استاندارد

2

تحلیل داده های گسسته

2

تحلیل عاملی و مدل های ساختاری

3

ساخت و استفاده از ابزارهای سنجش ویژگی های شناختی و شخصیتی

3

جمع دروس اصلی

25

پایان نامه

20 واحد

جمع کل واحدها

45 واحد

 

 

دانشگاههایی (سراسری و آزاد ) که در مقطع دکتری رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسنجی) پذیرش دانشجو دارند:

دانشگاه علامه طباطبایی (سراسری)

دانشگاه تهران واحد (سراسری)

 

 

ترجمه تخصصی روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) و مشکلات آن

مترجم های رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی)  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته روانشناسی صنعتی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته روانشناسی صنعتی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی)، اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی)می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای روانشناسی سنجش و اندازه گیری (روانسجی) شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی روانشناسی صنعتی و سازمانی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک ونوجوان

ترجمه متون تخصصی روانشناسی