جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی روانشناسی خانواده درمانی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی خانواده درمانی

رشته روانشناسی خانواده درمانی یکی از شاخه های روانشناسی بالینی است که تمرکزش بر محور خانواده می باشد. روانشناسی خانواده درمانی مداخله‌ای است که بر تغییر تعاملات بین اعضای خانواده متمرکز است و در آن تلاش می‌شود کارکرد خانواده به عنوان واحدی متشکل از تک ‌تک اعضای خانواده بهبود یابد. خانواده درمانی شیوه جدیدی از روانشناسی سنتی است كه به حل مشكل از طریق یك نفر نمی پردازد بلكه مشكل را بخشی از یك موقعیت و زنجیره ای از ارتباطات در نظر می گیرد. روانشناسی سنتی بر پایه دارو درمانی شكل گرفته و فرد را بیمار در نظر می گیرد. اما خانواده درمانی علم جدیدی است كه اعتقاد دارد مشكلات وجود دارند ولی راهكارهای عملی ای هم برای حل آنها وجود دارد. روانشناسی خانواده درمانی به شما كمك می كند كه با شرایط و موقعیت های خانوادگی و اجتماعی تطابق پیدا كنید. از این رو با روانشناسی سنتی اختلاف دارد. فرق روانشناسی خانواده درمانی با مشاوره خانواده در عمق و شدت مشکلات است روانشناس خانواده درمانگر عمدتاً به دنبال حل مشکلات عمیق تر خانواده است در حالی که در مشاوره خانواده مشکلات سطحی تر و ساده تر مورد بررسی و حل و فصل قرار می گیرند. زوج درمانی نیز یکی از زیرشاخه های خانواده درمانی است. بطور کلی خانواده به عنوان یک نظام اجتماعی طبیعی، مهمترین نهاد اجتماعی محسوب می شود و نقش بسیار اساسی در بهداشت روانی فرد و جامعه ایفا می کند. به همین دلیل رشته روانشناسی خانواده درمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در دوره کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده درمانی بعنوان یکی از دوره های تخصصی روانشناسی ، دانشجویان به مطالعه موارد زیر می پردازند :

- ساختار و فرایند تحول خانواده

- شناسایی علل و فرایند شکل گیری روابط ناهنجار و ناکارآمد بین زوجین و اعضای خانواده

- کاربرد تکنیک های خاص درمانی جهت حل مشکلات درون خانواده

- روش های یاری رسانی به خانواده هایی که واجد نیازهای ویژه هستند

- کمک به افراد و خانواده ها برای کنترل آسیب های روانی و رفتاری فرزندان، زوجین، و...

- کاربرد روش های خانواده درمانی و زوج درمانی برای حل مشکلاتی که به طور خاص به مسایل ارتباطی والدین و فرزندان و زوجین با یکدیگر مربوط میشود

مشاغل زیر به طور مستقیم به رشته روانشناسی خانواده درمانی در مقطع کارشناسی ارشد ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد

- مشاور خانواده

- روانشناس خانواده درمانگر

- زوج درمانگر

- پژوهشگر

- استاد دانشگاه

- همچنین فارغ التحصیلان این رشته میتوانند با کودک و نوجوان هم کار کنند

 

 

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده درمانی و تعداد واحدها:

تعداد کل واحدها : 32 واحد

دروس اصلی : 26 واحد

اختیاری: 2 واحد

پایان نامه : 4 واحد

دروس اصلی کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده درمانی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روان شناسی وآسیب شناسی خانواده

2

نظریه سیستمها

1

سنجش و اندازه گیری خانواده

2

حقوق خانواده در ایران

2

فرهنگ و خانواده

1

نظریه های خانواده درمانی

2

اصول و فنون خانواده درمانی

1

آموزش والدین

2

مشاوره ازدواج

2

کاربرد الگوهای خانواده و زناشویی درمانی 1

2

کاربرد الگوهای خانواده و زناشویی درمانی 2

2

زوج درمانی

2

خانواده درمانی متمرکز بر مشکلات کودکان و نوجوانان

2

آسیب شناسی و درمان اختلالات جنسی

2

گزارش مطالعات موردی

1

جمع

26

 

 

دروس اختیاری کارشناسی ارشد خانواده درمانی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

خانواده درمانی برای مشکلات ساختاری و زمینه ای

1

خانواده درمانی با خانواده های دارای عضو معتاد

1

خانواده درمانی با خانواده های دارای بیمار مزمن

1

خانواده درمانی با خانواده های سانحه دیده

1

 

 

دانشگاههایی (سراسری و آزاد ) که در رشته کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده درمانی پذیرش دانشجو دارند:

دانشگاه شهید بهشتی (سراسری)

دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ (سراسری)

 

 

همچنین از سوی دبیر شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در نامه ای به تاریخ 25/9/94 عنوان رشته کارشناسی ارشد روانشناسی خانواده درمانی در کارگروه روانشناسی وزارتخانه به " روانشناسی بالینی (در حوزه تخصصی خانواده) تغییر نام یافت.​

در آخر باید عنوان بداریم که متاسفانه تا به امروز مقطع دکتری رشته روانشناسی خانواده درمانی در ایران راه اندازی نشده است. همچنین رشته روانشناسی خانواده‌درمانی در کشور ما نسبت به ساير گرایش های روانشناسی، نگرشی نوپاست و منابع و کتب اندکی در اين زمينه به زبان فارسی منتشر شده است که شاید هنوز پاسخ‌گوی نياز روزافزون دانشجويان و محققان و درمانگران فعال در اين رشته نيست؛ اما اساتید و دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته با فعالیت های چشمگیر خود در پی رشد و گسترش این رشته میباشند امید است با توجه به اهمیت بسیار زیاد خانواده، مقطع دکتری این رشته در کشور عزیزمان نیز دایر شود.

ترجمه تخصصی روانشناسی خانواده درمانی و مشکلات آن

مترجم های رشته روانشناسی خانواده درمانی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته روانشناسی خانواده درمانی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان روانشناسی خانواده درمانی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته روانشناسی خانواده درمانی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون روانشناسی خانواده درمانی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون روانشناسی خانواده درمانی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون روانشناسی خانواده درمانی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته روانشناسی خانواده درمانی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته روانشناسی صنعتی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته روانشناسی صنعتی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی روانشناسی خانواده درمانی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون روانشناسی خانواده درمانی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته روانشناسی خانواده درمانی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی روانشناسی خانواده درمانی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای روانشناسی خانواده درمانی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی روانشناسی صنعتی و سازمانی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی

ترجمه متون تخصصی روانشناسی بالینی کودک ونوجوان

ترجمه متون تخصصی روانشناسی