جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

یکی از زیر مجموعه های شیمی، شیمی آلی است که بیشتر در باره مواد آلی یا ترکیبات کربن سخن می گوید. هیدروژن عنصر اصلی است که با کربن ترکیبات آلی را تشکیل می دهد.

برخلاف گذشته که ترکیبات آلی را ریشه در مواد گیاهی یا حیوانی می دانستند، امروزه مواد عالی را به روش صنعتی و یا آزمایشگاهی به کمک سنتز مواد معدنی تهیه می کنند. و یکی از ویژگیهای آنها که مشترک هم هست دارابودن عنصر کربن می باشد.

نفت و زغال سنگ دومنبع بزرگ مواد عالی است که از آنها مواد عالی با ترکیبات ساده تامین می شوند، که حاصل تجزیه گیاهان و انسانها هستند. که این مواد به ظاهر ساده به عنوان مصالح ساختمانی، در ساختن ترکیبات پیچیده تر استفاده می گردند. شیمی آلی، شیمی ترکیبات کربت با سایر عنصرها علی الخصوص اکسیژن، هیدروژن، نیتروژن، و هالوژنها و غیر فلزات دیگر مانند فسفر و گوگرد می باشد. و همچنین فلزاتی مانند مس، پالادیوم و مس هم در بخش ترکیبات آلی قرار دارند.

اخیرا از دانش شیمی آلی در کاغذ سازی، جوهر سازی، پتروشیمی، مواد پلاستیکی و لاستیکی، داروسازی، رنگ سازی، پزشکی و صدها صنعت دیگر بهره می برند. بیش از 20 میلیون ترکیب شناخته شده وجود دارد و هر روز و هرسال به تعداد آنها اضافه می شود. شایان ذکر است که دانش شیمی آلی شالوده پزشکی و زیست شناسی می باشد.

مواد آلی در شیمی آلی

مواد آلی دارای گستره ای عظیم، متنوع و متفاوت می باشد. از این رو می توان زوغن ها، آلفین ها، هیدرو کربن ها، استیلن ها، الکل ها، اسیدهای کربو کسیلیک، ترپن ها، ارترها، آلئید ها، کتون ها، آمین ها، اسیدهای آلی، محصولات استخلافی بنزن، رنگ های صنعتی و رنگرزی، ... را نام برد.

متان

یکی از ساده ترین مواد شیمی آلی متان است که داری یک اتم مرکزی و چهار اتم محیطی هیدروژن است. این محصول نهایی متلاشی شدن بدون هوای گیاهان (مولکولهای پیچیده) می باشد.

ترکیبات هیدرو کربنی

بعضی از ترکیبات شیمیایی فقط دارای دو عنصر هیدروژن و کربن هستند و به همین دلیل هیدروکربن نامیده شده اند. که آنها نیز به دودسته اصلی، آروماتیک و آلیفاتیک تقسیم شده اند. هیدرو کربن های آلیفاتیک خود به گروهای آلکن ها، آلکین ها، آلکانه ها و همچنین ترکیبات حلقه ای مشابه نظیر سیکلو آلکان ها و .... تقسیم می گردند.

 

کلرو فلوئورو کربن ها

کلروفلوئورو کربن ها از مشتقات هالوژنه متان هستند. و اگر هیدروژنهای متان را با اتم های هالوژن جایگزین کنیم، کلروفلوئورو کربن ها به دست می آیند. گازهای مورد استفاده در کولرهای گازی و انواع اسپری ها، یخچال ها، و... از این دسته مواد آلی هستند.

 

آلکان ها

نقطه آغاز گر متان ها، آلکان ها هستند که به ترکیبات خطی و حلقوی کربن و هیدروژن اطلاق می گردد. پیوند یگانه کووالانسی در این ترکیبات اتم های هیدروژن و کرین را به هم متصل می کند این کربن ها بر اساس ساختما نشان به خانواده متان تعلق دارند و خواص آنها از خواص متان پیروی می کند.

پیوند شیمیایی

الزاما  بررسی  و بحث  در باره ساختمان مولکول ها را با بحث درباره پیوندهای شیمیایی( نیروهایی که اتم ها را در یک مولکول نگاه می دارند) آغاز کرد. دو نوع پیوند کووالانسی و یونی ، پیوندهایی هستند که توسط  آن اتم ها را به هم متصل می کند. از بین این دو پیوند، پیوند کووالانسی، پیوند متدوال در ترکیبات کربن است و مهمترین پیوند در مطالعه شیمی آلی است.

ترجمه تخصصی شیمی آلی و مشکلات آن

مترجم های رشته شیمی آلی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته شیمی آلی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان شیمی آلی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته شیمی آلی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون شیمی آلی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون شیمی آلی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون شیمی آلی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته شیمی آلی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته شیمی آلی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته شیمی آلی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی شیمی آلی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون شیمی آلی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته شیمی آلی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی شیمی آلی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای شیمی آلی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی شیمی

ترجمه تخصصی پزشکی

ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه

ترجمه متون تخصصی شیمی معدنی

ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی

ترجمه متون تخصصی شیمی فیزیک