چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14483
  • تعداد مترجم ها : 1242
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی

 ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی

یکی از شاخه های شیمی، شیمی صنعتی است که موضوع بحث آن مراحل شیمیایی، فرآیند و نقش پدیده های فیزیکی، واکنش هایی که مواد خام را به محصولات قابل استفاده تبدیل می کند. بنابراین مرحله شیمیایی مانند سنتز، هیدراسیون، اکسیداسیون و... می باشد که می توان این مرحله از عملیات را بر پایه پدیده های فیزیکی مانند تبلور، تبخیر، استخراج و تقطیر دانست.

شیمی صنعتی و مراحل آن

دستگاههایی که در شیمی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، ویژگی های یک مرحله شیمیایی را تعیین می کند. بدین صورت که اگر دستگاهها کوچک باشد در مقیاس آزمایشگاهی است؛ ولی اگر محصول تولیدی را می خواهیم در حد تن باشد از وسائل سخت، بزرگ، و حتی از فلزات سخت در مقیاس بزرگ استفاده می کنند. که این روش همان روش صنعتی است.

در کارخانجات شیمیایی – صنعتی، راکتور ها  جز دستگاههایی هستند که واکنشها در آن صورت می گیرند. لذا می توان گفت که هویت ساختار یک کارخانه را راکتور آن مشخص می کند.

بنابراین شیمیست آزمایشگاهی و یا مهندس شیمی باید با نحوه عملیات واحد های تولیدی آشنا کامل داشته باشد. بدین صورت که داشن و اطلاعات لازم را داشته باشد تا بتواند با شناخت نحوه تغییر مواد خام به محصولات در طول فرآیند صنعتی، کاراترین،ساده ترین، اقتصادی ترین را انتخبا کند.غالبا واکنشها در محلولها صورت می گیرد

و مواد واکنشی در بین واکنشگاه، لوله هی انتقال و سایر عنصر های جریانی به حرکت در آیند. در واقع کنترل دقیق این چنین فرآیندی نیاز به داشتن اطلاعات کافی در مورد بحثهای شیمی صنعتی مانند اندازه گیری دبی، مکانیک سیالات، و دیگر پارامترهای وابسته به آن و ... می باشد.

 

راکتور ها و طبقه بندی آنها

راکتور ها به سه دسته اصلی تقسیم می گردند. که از آن جمله می توان راکتور ها بر حسب روشی که طی آن مرحله واکنش صورت می گیرد (راکتور های پیوسته، نیمه پیوسته، ناپیوسته)، طبقه بندی بر حسب ویژگی فیزیکی موادی که برای واکنش انتخاب شده‌اند(راکتور های نا همگن و همگن)، طبقه بندی بر حسب سیستم تبادل حرارتی که انتخاب شده است(راکتور های غیر آدیاباتیک، و راکتور های آدیاباتیک). طبقه بندی های دیگری نیز وجود دارد که براساس  وضعیت تغذیه راکتور یا عملیات سینماتیک یا تخلیه مواد شرکت کننده در واکنش وجود دارند. همچنین می‌توان آنها را بر حسب حلال‌ها و رقیق کننده‌ها و ... انتخاب کرد. در هر حال راکتورها را برای اهداف مختلف بر حسب نوع شرایط وکارخانه آن انتخاب می‌کنند

 

ترجمه تخصصی شیمی صنعتی و مشکلات آن

مترجم های رشته شیمی صنعتی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته شیمی صنعتی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان شیمی صنعتی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته شیمی صنعتی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون شیمی صنعتی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون شیمی صنعتی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون شیمی صنعتی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته شیمی صنعتی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته شیمی صنعتی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته شیمی صنعتی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون شیمی صنعتی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته شیمی صنعتی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای شیمی صنعتی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکهه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

ترجمه متون تخصصی شیمی فیزیک

ترجمه متون تخصصی شیمی