چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14483
  • تعداد مترجم ها : 1242
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه

ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه

 یکی از شاخه های بنیادین از شیمی ، شیمی تجزیه است که به مطالعه طریقه جداسازی، شناسایی و بررسی کمی اجزای مصنوعی یا طبیعی یک ماده می پردازد. انواع تجزیه و تحلیل، آنالیزی که در شیمی تجزیه صورت می گیرد را به دو دسته کیفی و کمی می توان تقسیم کرد. درتجزیه کمی مقدار و یا غلظت هر یک از این اجزا تعیین می شود. و در تجزیه کیفی نوع اجزای موجود در نمونه تعیین می شود. اساسا آنالیز کیفی بر آنالیز کمی پیشی گرفته است. در واقع ابتدا نوع اجزا و سپس مقادیر کمی آنها تعیین می شود. روشهای تجریه به دو دسته روشهای دستگاهی و کلاسیک تقسیم می شود. روش کلاسیک از ابزار و یا سامانهای سنجش چندان پیشرفته ای بهره نمی بند. از مهمترین و اصلی ترین روشهای کلاسیک روشهای وزن سنجی و روشهای تیراسیون را نام برد. ولی در روشهای دستگاهی دستگاههای تجزیه و تحلیل نقش اساسی را ایفا می کنند. روشهای الکتروشیمیایی، روشهای کروماتوگرافی و رشهای طیف سنجی را از جمله روشهای ابزاری نام برد.

 

عوامل مهم در کارایی روشهای تجزیه

سه عامل مهم در کارایی روشهای تجزیه وجود دارد:

-از روشهای گزینش پذیر استفاده می شود تا به تعداد کمی از آنالیت ها پاسخ مثبت دهد.

- با توجه حساسیت روش از دستگاههای که فقط به مقیاسهای بزرگ پاسخ می دهند نباید استفاده کرد.  

-عامل سوم سرعت است. در برخی مواقع، سرعت عمل و روشی که انتخاب می کنید خیلی مهم است به عنوان مثال گاهی لازم است که از خون شخص بیماری که در حال جراحی است، آنالیزی صورت گیرد. و نتیجه این آنالیز در روند جراحی تاثیر گذار خواهد بود. لذا روشی که برای آنالیز انتخاب می شود نباید روش زمانبری باشد ، شایان ذکر است که روش انتخابی مناسب مقرون به صرفه تر است.

 

روشهای کلاسیک

 از جمله روشهای کلاسیک می توان آنالیز کیفی، آزمون های شیمیایی، آزمون شعله، روشهای وزن سنجی و سنجش های حجمی را نام برد.

روشهای دستگاهی

اساسا در روشهای دستگاهی، از سامانه های اندازه گیری و ابزارها برای تحلیل و تجزیه استفاده می کنند. بدین صورت که یک محرک اولیه مانند گرما، نور، جریان الکتریکی و... به نمونه داده می شود. که آن نمونه در پاسخ ، سیگنالهایی را گسیل می کند که وارد شناساگر می شوند. که در این شناساگر، سیگنالها به روشها ی مختلفی تقویت می شوند. و نهایتا روی مونیتور کامپیوتر نمایش داده می شود.

طیف سنجی، آنالیز الکترو شیمیایی، آنالیز حرارتی، جداسازی، روش های هیبریدی، ریزنگاری، آزمایشهای تراشه از جمله روشهای دستگاهی هستند.

کاربرد شیمی تجزیه

کاربردی شیمی تجریه در مطالعات پزشکی و بالینی، عیارگیری، کنترل کیفیت محصول، نمایش و کنترل آلوده ها است.

 

آینده شیمی تجزیه

مشکلات شیمی تجزیه با اشکال جدیدی نمایان می شود. و همچنین تقاضای انجام تجزیه در ابعاد وسیع توسط دستگاهها همچنان ادامه دارد. براین اساس می توان کاوشهای فضایی، نمونه های گمانه زنی و مطالعات اعماق دریاها را نام برد. شایان ذکر است که مطالعات دیگری مانند مطالعات محیطی و بالینی، فرم شیمیایی و دقیق یک عنصر در یک نمونه و نه غلظت کلی آن، اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. که مثالهای بارز آن سمیت بسیار زیاد ترکیبات آلی جیوه و سرب در مقایسه با ترکیبات مشابه تجزیه است.

 

ترجمه تخصصی شیمی تجزیه و مشکلات آن

مترجم های رشته شیمی تجزیه شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته شیمی تجزیه می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان شیمی تجزیه متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته شیمی تجزیه می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون شیمی تجزیه را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون شیمی تجزیه را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون شیمی تجزیه مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته شیمی تجزیه شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته شیمی تجزیه پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته شیمی تجزیه باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون شیمی تجزیه می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته شیمی تجزیه را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای شیمی تجزیه شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی

ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

ترجمه متون تخصصی شیمی فیزیک

ترجمه متون تخصصی شیمی

ترجمه متون تخصصی شیمی معدنی