جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی شیمی پلیمر

ترجمه متون تخصصی شیمی پلیمر

لغت یا واژه پلیمر، از دو واژه پلی(poly) و مروس(meros) تشکیل یافته است که به معنی بسیار است.

انسانهای پیشین یاد گرفته بودند که چگونه الیاف پروتینی پشم، ابرایشم، الیاف سلولزی کتان و پنبه را درست کنند، رنگ کنند، و بعد ببافند. افرادی که در جنوب زندگی می کردند برای ساختن اشیا کشسان و پارچه های ضد آب استفاده می کردند. اولین لاستیک سنتزی، پلی کلوپرن است که در آمریکا تهیه و گسترش یافت. اولین کائوچوی سنتزی(پلی بوتادین) که در آلمان و توسط آلمانی ها تهیه شد به نام بونا- اس است. و بوتیل کائوچو، یکی از چهار لاستیک سنتزی است که اکنون به مقدار بیشتری تهیه و مصرف می شود.

سیر تحولی پلیمرها بدین صورت است که در سال 1894 بران دکرس، استات سلولز را سنتز کرد و در سال 1905 میلس آن را کامل کرد. در سال 1900 پلیمریزاسیون ترکیبات آکریلیک در رم آغاز شد. و بعد از یک سال یعنی در سال 1901 نخستین فنالات گلیسیرین یا فنالات گلیسیریل توسط اسمیت تهیه شد. در اواسط قرن بیستم در آلمان، اشنودینگر، قانون مهم ساختار مولکولهای بزرگ را وضع کرد. و در سال 1934 آی سی آی موفق به تهیه مولکولهای بزرگ پلی اتیلن شد.

پلیمر ها و تاثیر آنها بر زندگی

جالب است بدانیم که گوشت، پشم، مو، ابریشم، ظروف ملامین، کاغذ، چوب، نایلون، طروف ملامین، اندود تفلون ظروف آشپزی، نشاسته، ... ماکرومولکولهایی هستند که روزانه با آنها سرورکار داریم جزء پلیمرها هستند.

کاربردهای مهم پلیمرها

پلی استیرل: پلی استیرل ها جهت تهیه رزینهای یونی، رزینهای ABC، وسایل نوری، مواد اسفنجی، اسباب بازی، مبلمان، و وسایل خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی اتیلن: در صنایع بسته بندی، کیسه پلاستیکی، الیاف پارچه بافی، بسته بندی غذای منجمد، پرده، عایق، پوشش پلاستیکی، سیم و کابل و... مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی استر: جهت تهیه انواع لباس، نخ لاستیک، بصورت لایه برای تهیه نوار فیلم و یا ضبط مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی آمید: جهت تهیه طناب، تسمه، پلاستیک صنعتی، الیاف، جایگزین فلز در ساخت غلطک، بادامک، وسایل الکتریکی به کار می رود.

 رابطه شیمی پلیمر با دیگر علوم

شیمی پلیمر با علومی پون پتروشیمی، صنایع نفت، شیمی آلی و شیمی آلی فلزی در ارتباط است.

انواع پلیمرها

پلیمرهای سنتزی: اساسا این نوع پلیمرها از مونومرهایی از نفت خام و قطران زغال سنگ نشات می گیرند و ما با انجام فرآیند های مختلفی، پلیمر های مفید تری می سازیم. که زندگی بدون آنها امکانپذیر نیست.

پلیمرهای معدنی: از جمله پلیمرهای  معدنی می توان گرافیت، الماس، و اکسید های فلزی و غیره را نام برد.

پلیمرهای طبیعی(بیوپلیمرها): نشاسته(گلوکز بعنوان مونومر)، سلولز(گلوکز به عنوان مونومر)، پروتئین ها(پلی پیتید ها که آمینو اسیدها در آنها به عنوان منومر عمل می کند)، هموگلوبین، انسولین، گاما گلوبین، آنزیمها مانند شیموترپیسین، .... . شایان ذکر است که این نوع پلیمرها، پلیمرهایی هستند که با ایجاد تغییراتی در مواد طبیعی حاصل می شوند. مانند الیاف سلولز(ابریشم استات)، الیاف سلولز دی نیترات، الیاف ویسکوز با نام شیمیایی سلولز زانتات و به شکل نخ های ریون و فیلمهای حفاطت کننده سلوفان. این دسته از پلیمرها در قلیا حل می شنود و ناپایدار هستند.

 

ترجمه تخصصی شیمی پلیمر و مشکلات آن

مترجم های رشته شیمی پلیمر شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته شیمی پلیمر می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان شیمی پلیمر متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته شیمی پلیمر می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون شیمی پلیمر را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون شیمی پلیمر را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون شیمی پلیمر مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته شیمی پلیمر شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته شیمی پلیمر پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته شیمی پلیمر باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی شیمی پلیمر اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون شیمی پلیمر می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته شیمی پلیمر را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی شیمی پلیمر از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای شیمی پلیمر شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی

ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

ترجمه متون تخصصی شیمی فیزیک

ترجمه متون تخصصی شیمی

ترجمه متون تخصصی شیمی معدنی

ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه