جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

ترجمه متون تخصصی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

مهندسی نرم افزار یکی از اساسی ترین و مطرح ترین گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر می باشد که دارای اهمیت اقتصادی و اجتماعی بسیاری است؛ زیرا بهره وری انسانها را افزایش داده و کیفیت زندگی آنها را بهتر می کند. انسانها با کمک نرم افزارها قادر به انجام کارهایی هستند که قبل از آن برایشان ممکن نبود. گرایش مهندسی نرم افزار شامل طراحی، برنامه نویسی، توسعه، مستندسازی و نگهداری نرم‌افزار با بکارگرفتن روشهای فنی و عملی از علوم کامپیوتر، مدیریت پروژه، مهندسی، محدوده کاربرد، طراحی رابط، مدیریت تجهیزات دیجیتال و سایر زمینه‌ها است این گرایش از اصول مهندسی طراحی، توسعه، نگهداری، آزمایش و ارزیابی نرم‌افزار و سامانه‌هایی که اجازه می‌دهند رایانه‌ها یا هر چیزی که شامل نرم‌افزار  باشد کار کند، استفاده می کند.

 

ازجمله توانایی ها و مهارتهای کسب شده در گرایش مهندسی نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- تحلیل و طراحی سیستم های نرم افزاری بزرگ شامل پایگاه‌های داده ، سیستم های عامل، زبان های برنامه سازی، کامپایلرها، و سیستم های حفاظت داده ها.

- طراحی و تحلیل الگوریتم های پر کاربرد در زمینه های مختلف مانند شبکه، اتوماسیون اداری، الگوریتم های موازی، شبیه سازی گرافیک کامپیوتری و مسئله های هندسی رباتیک.

- هدایت پروژه های نرم افزاری و تبیین نیازها و تحلیل و طراحی سیستم های اطلاعاتی

- قابلیت تولید نرم افزارهائی که توسعه اتوماتیک نرم افزارها را ممکن میسازند نظیر ویرایشگرهای متن، ویرایشگرهای صفحه، ویرایشگرهای مبتنی بر نحو 

- ارزیابی کارآئی و صحت سیستمهای نرم افزاری و فرمول کردن نیازها 

- قابلیت های پژوهشی

 همچنین فارغ التحصیلان این دوره مهارتهای را در زمینه اصول توسعه برنامه ها و سیستمهای برنامه سازی، نحوه ارزیابی و تایید یک برنامه و یا سیستم برنامه سازی، نحوه تعریف ویژگیهای یک سیستم بزرگ و نحوه آنالیز آن، نحوه تکامل سیستمهای نرم افزاری در نسلهای مختلف، نحوه طراحی نرم افزارهائی که دارای ویژگیهای قابل فهم بودن و قابل اصلاح بودن میباشد و نحوه تایید ویژگیها و مشخصات خاص موجود در یک سیستم نرم افزاری بزرگ را کسب می کنند.

                                                  

مشاغل مهم موجود در بازار کار برای گرایش مهندسی نرم افزار عبارتند از :

- مطالعه، بررسي و امکان سنجي سخت افزار، شبکه و نرم افزار مورد نياز 
- فعاليت مستقل براي توليد نرم افزارهاي کوچک تا متوسط 
- بررسي راه‌هاي مکانيزه کردن فعاليت‌هاي سازماني 
- برنامه نويسي و توليد کد 
- تست و بررسي برنامه هاي توليد شده 

مشاغل زیر نیز به طور مستقیم به رشته کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این مشاغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد : 

- کارشناس استقرار نرم افزار

- مهندس برنامه نویس

- مدیر وب سایت (وبمستر)

- کارشناس پایگاه داده

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار  با سیستم‌های عامل پیشرفته، بانکهای اطلاعاتی، برنامه‌نویسی پیشرفته و تحت  WEB، الگوریتم‌های پردازش موازی و ... آشنا می‌شوند. کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دوره ای است مشتمل بر دروس نظری و عملی و برنامه تحقیقاتی در زمینه های طراحی برنامه ها و سیستم ها نرم افزاری بزرگ که بصورت امن، حفاظت شده و قابل اطمینان تعریف می شوند. هدف از این دوره تربیت افرادی است که با تولید، توسعه و تکمیل سیستمهای نرم افزاری بزرگ و برنامه ریزی در جهت بهره گیری موثر از امکانات موجود، حرکت به سوی استقلال فنی را در عصر انفورماتیک موجب شوند

 

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

تعداد کل واحدها  :35 واحد
دروس اصلی و اختصاصی : 27 واحد
دروس اختیاری : 18 واحد
پایان نامه : 6 واحد

سمینار : 2 واحد

 

دروس اصلی و اختصاصی کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار

نام درس

نام درس

نام درس

نام درس

طراحي و ساخت كامپايلر 2

سيستم هاي عامل پيشرفته

پايگاه داده 2

اصول طراحي و پياده سازي سيستم هاي خبره

مهندسي نرم افزار 2

تحليل و طراحي الگوريتم ها

حفاظت داده ها

گرافيك كامپيوتري

آزمايشگاه گرافيك كامپيوتري

ارزيابي كارآيي سيستم هاي كامپيوتري

نظريه زبان هاي ماشين ها

ريز برنامه سازي

تحليل و طراحي الگوريتم هاي موازي

معماري شبكه هاي كامپيوتري

نرم افزارهاي شبكه هاي كامپيوتري

آزمايشگاه شبكه هاي كامپيوتري

طراحي نرم افزارهاي مطمئن

رياضيات پيشرفته در مهندسي كامپيوتر

پردازش تصاوير

آزمايشگاه پردازش تصاوير

شناسايي آماري الگو

مباحث جديد در مهندسي نرم افزار

سمينار

پايان نامه

 

 

دروس اختیاری کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

مهندسی نرم افزار 1و2

3

معماری کامپيوتر

3

روش تحقيق

3

ساختمان داده ها

3

پایگاه داده ها

3

طراحی الگوریتم

3

جمع

18 واحد

 

 

دانشگاههای بسیاری در اقصی نقاط کشورمان اعم از سراسری و آزاد در رشته کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر پذیرش دانشجو دارند.

 

دوره دکتری مهندسی نرم افزار بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاهی در این زمینه است که به اعطای مدرک میانجامد و مجموعه ای هماهنگ از فعالیتهای آموزشی- پژوهشی در سیستم های نرم افزاری را در بر می گیرد. محور اصلی فعالیتهای علمی دوره دکتری، به تناسب موضوع، تحقیق نظری، تحقیق تجربی و یا تلفیقی از این دو است و آموزش وسیله بر طرف ساختن کاستیهای اطلاعاتی داوطلب و هموار ساختن راه وصول به اهداف تحقیق است.

برنامه درسی (سرفصل) مقطع دکتری مهندسی نرم افزار و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

در مرحله آموزشی دوره دکتری مهندسی کامپیوتر، گذراندن حداقل 24 واحد در یک گرایش اصلی و 2 گرایش فرعی بشرح زیر اجباری است. این دروس متفاوت با دروسی میباشد که دانشجو در دوره های قبلی گذرانده است:

الف: حداقل 12 واحد درسی می بایستی در ارتباط با گرایش اصلی باشد.
ب: حداقل 6 واحد درسی می بایستی در ارتباط با هریک از دو گرایش فرعی باشند.

 

دروس اصلی و اختصاصی دکتری مهندسی نرم افزار

نام درس

نام درس

نام درس

نام درس

معماری کامپیوتر پیشرفته

سیستمهای توزیع شده

شبکه های کامپیوتری پیشرفته

مباحث پیشرفته درزبانهای برنامه نویسی موازی

مباحث پیشرفته در سیستم عامل

سیستم های تصمیم یار

مباحث پیشرفته در پردازش تکامل

شبکه های عصبی

مبا حث پیشرفته در هوش مصنوعی

مباحث پیشرفته در مهندسی نرم افزار

منطق فازی

شناسایی آماری الگو

پردازش سیگنال های رقمی

سیستم های مبتنی بردانش

پایگاه داده استنتاجی

مباحث پیشرفته در نرم افزار های شبکه

مباحث پیشرفته در مدلهای محاسباتی موازی

بینایی ماشین

یادگیری ماشین

علوم شناختی

تئوری صف

سیستمهای عامل پیشرفته  

پروژه تحقیقاتی     

 

برای مقطع دکتری نیز دانشگاههای بسیاری در اکثر نقاط کشورمان اعم از سراسری و آزاد در رشته مهندسی کامپیوتر پذیرش دانشجو دارند.

ترجمه تخصصی مهندسی کامپیوتر و مشکلات آن

مترجم های رشته مهندسی کامپیوتر شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان مهندسی کامپیوتر متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی کامپیوتر می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون مهندسی کامپیوتر را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون مهندسی کامپیوتر را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون مهندسی کامپیوتر مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته مهندسی کامپیوتر شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته مهندسی کامپیوتر باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی مهندسی کامپیوتر اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون مهندسی کامپیوتر می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی مهندسی کامپیوتر از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای مهندسی کامپیوتر شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر