جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی بیوشیمی، زیست شیمی، شیمی حیات

ترجمه متون تخصصی بیوشیمی ( شیمی حیات یا زیست شیمی)

دانش بیوشیمی، زیست شیمی یا شیمی حیات، همان مطالعه فرآیند های شیمیایی در سازوارهای زیستی است. بیوشیمی با عملکرد و ساختار سلولی مثل کربوهیدراتها، لیپیدها، اسیدهای نوکلئیک، پروتئینها و انواع دیگر زیست مولکولها سرو کار دارد. هدف اصلی زیست شیمی پاسخ به سوالهایی است که از زیست شیمی ناشی می شوند. علم بیوشیمی که در آن از روشهای شیمیدانان برای شناخت و درک فرآیند های فناوری زیستی که درون موجودات زنده روی می دهد استفاده می شود، دارای اهمیت زیادی است. تمام جانوران و گیاهان از ترکیب های شیمیایی ساخته شده اند و وظیفه زیست شیمی دانها آنست که ساختار این مواد و نقش آنها را در حیات موجودات زنده بررسی و شناسایی کنند. لیپیدها، کربوهیداراتها و اسیدهای نوکلئیک مانند در ان آ فقط تعدادی از مولکولهای شیمیایی هستند که موضوع مطالعه شیمی حیات به شما ر می آیند. در یکی از گرایشهای این علم، از این مطالعات برای تولید واکسنهای مقابله کننده با بیماری ویروسی نظیر اوریون استفاده می شود. بیوشیمیست ها در زیمه درمان بیماریهایی نظیر سرطان و ایدز نیز کار می کند.

بیوشیمی و تاریخچه آن

در گذشته غالبا بشر بر این باور بود که تنها موجودات زنده توانایی ساختن ملولهای حیات را دارند و موجودات بی جات شرایط آنر ندارند. ولی در سال 1833 مقاله ای توسط فردریک وولر در باره سنتز اوره منتشر شد و ثابت کرد که موالی نظیر مواد آلی قادر به تولید مولکولهای حیات هستند که البته به صورت سنتز مصنوعی می توان آن را انجام داد.

آغاز علم شیمی حیات یا بیوشیمی یا زیست شیمی به زمان کشف اولین آنزیم (آمیلاز)برگردد. اما به نظر می رسد کشف این دانش در سال 1903 به طور رسمی توسط یک شیمی دان آلمانی (کارل نبرگ) اتفاق افتاد. و هر چه زمان سپری می شود بر پیشرفت علم بیوشیمی افزوده می شود. که نهایتا منجر به کشف و آنالیز مولکولهای حیاتی مختلف شده است. یکی از کشفیات مهمی که در علم بیوشیمی اتفاق افتاده است. کشف ژن و نقش آن در سلول است. این بخش از شیمی زیست، زیست شناسی مولکولی نامیده می شود.

 

ترجمه تخصصی بیوشیمی و مشکلات آن

مترجم های رشته بیوشیمی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته بیوشیمی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان بیوشیمی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته زیست شیمی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون بیوشیمی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون بیوشیمی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون بیوشیمی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته بیوشیمی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته بیوشیمی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته بیوشیمی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی شیمی حیات یا بیوشیمی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون بیوشیمی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته بیوشیمی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی زیست شیمی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای بیوشیمی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

ترجمه متون تخصصی شیمی فیزیک

ترجمه متون تخصصی شیمی

ترجمه متون تخصصی شیمی معدنی

ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه

ترجمه متون تخصصی شیمی محض