جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
 • تعداد کاربران : 14496
 • تعداد مترجم ها : 1243
 • کلمات ثبت شده : 112583401
 • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
 • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه کردی به فارسی، فارسی به کردی

ترجمه کردی به فارسی، فارسی به کردی

زبان کردی از جمله زبانهایی است که پراکندگی جغرافیایی زیادی دارد. و یکی از زبانهای هندو اروپایی (شاخه ای از زبانهای ایرانی غربی) به شمار می آید. اساسا زبان کردی به گویشی اطلاق می گردد که کردهای امروزی به آن تکلم می کنند. این زبان درون چندین کشور همجوار با ملل مختلف قرار دارد. بنابراین در عراق زبان رسمی دوم به شمار می آید. و نیز در کشورهایی نظیر ارمنستان و سوئد در آموزش به زبان مادری حمایت می شود.

با توجه به اینکه زبان کردی و فارسی رابطه خویشاوندی دارند اما آنها از دیدگاه دستوری، واژگانی، معناشناسی، آواشناسی با هم همانندی ندارند. بزرگانی چون مینورسکی در آثار خود نشان داد که زبان فارسی و کردی با هم متفاوت هستند. بنابراین می توان زبان کردی را یک لهجه منحصر به فرد تلقی کرد.

انواع گویش کردی

زبان کردی به سه گویش جنوبی، میانه و شمالی تقسیم شده است ولی خود آن نیز به 22 گویش شناخته شده است. جالب توجه اینست که هر گویش تلفظ  و نوع نگارش مخصوص به خود را دارد.

بنابراین شاخه های اصلی زبان کردی را می توان کردی مرکزی( سورانی، جافی، مکریانی و ...) و گویشهای جنوبی کردی(کردی ایلامی، کلهری، لکی، کرمانشاهی) عنوان کرد.

شایان توجه است که زبان کردی مرکزی در عراق زبان رسمی است و در برخی کشورها نظیر سوریه کاملا ممنوع است. و در کشور ترکیه نیز تا اوت دوهزارو دو محدودیت وجود داشت و می توان اذعان داشت که هنوز در ترکیه این محدودیت به چشم می خورد. نکته قابل توجه این است که در ایران نیز در برخی رسانه ها به زبان کردی گویش می شود. و لی هنوز اجازه آموزش به این زبان در مکانهای آموزشی وجود ندارد.

 

واژه های کردی

واژه های کردی را می توان از ریشه های کهن ایرانی دانست. زبان کردی با توجه به اینکه در مجاور گویش های مختلفی نظیر عربی( به دلیل هجوم اعراب و گسترش اسلام) توانست از ورود واژهای دیگر زبانها جلوگیری کند و براین اساس ادبیات و حالت نوشتاری خود را حفظ کرد. و نکته قابل توجه تر اینکه در زبان کردی نسبت به زبانهای دیگر کمترین واژه عربی را می توان پیدا کرد. و واژه های موجود بیشتر، واژه های مذهبی هستند.

مقالات و کتابهای علمی

شبکه مترجمین اشراق، قادر است تمامی متون دانشگاهی شما را در رشته های علوم انسانی فقه، علوم اجتماعی ،علوم تربیتی ، حقوق و غیره با کیفیت طلایی ترجمه کند. و اگر در نظر دارید کتاب و یا مقاله ای برای چاپ در نشریه های خارجی ارسال کنید از مترجمین مجرب شبکه مترجمین اشراق یاری بخواهید. مترجمین شبکه مترجمین اشراق، توانایی ترجمه متون تخصصی شما نیز هستند لذا اگر متنی تخصصی در مورد شیمی، فیزک، هسته ای، صنایع... در  دست دارید با شبکه مترجمین اشراق، با شماره تلفن 04133343915 تماس حاصل فرمایید.

اسناد و مدارک

شبکه مترجمین اشراق، تمایل دارد اسناد و مدارک شما را از زبان کردی به فارسی و یا از فارسی به کردی ترجمه کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

به منظور ترجمه متون و کتابهای تخصصی کردی، شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می تواند باشد. زیرا کتاب ها و مقاله های تخصصی کردی توسط متخصصین  این رشته انجام می گیرد. ترجمه هر متنی مشکلات خاص خود را دارد ولی این مشکلات به دست مترجمین مجرب شبکه مترجیمن اشراق قابل حل می باشد. شبکه مترجمین اشراق تمامی متون تخصصی شما را با کیفیتی عالی توسط مترجمین متخصص هر رشته  ترجمه می کند بنابراین متن ترجمه شما  قابل ارائه در مجلات ISI,ISC  می باشد.

شایان ذکر هست شما میتوانید جهت ترجمه متون تخصصی کردی، از ربات تلگرامی شبکه ترجمه  ویا اپلیکشن اندرویید شبکه ترجمه کمک بگیرید.

این برنامه و ربات در هر لحظه برای شما، به صورت رایگان قابل دسترسی خواهد بود. و شما میتوانید با استفاده از این ابزار، متون مناسبی را ترجمه کنید.

بنابراین اگر متنی با کیفیت می خواهید که بتواند در سطح ISI,ISC چاپ شود و یا کتابی نیاز به ترجمه با کیفیت بالا دارد. شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه می باشد.

 • ترجمه زبان کردی به زبان فارسی
 • ترجمه زبان فارسی به کردی
 • اعزام مترجم زبان کردی همراه
 • سرویس ترجمه آنلاین زبان کردی
 • ترجمه مقالات زبان کردی
 • تنظیم اسناد و مدارک  تجاری و صنعتی زبان کردی
 • تنظیم نامه های رسمی و غیر رسمی به زبان کردی
 • تنظیم بیانیه به زبان کردی
 • تولید محتوا به زبان کردی
 • مکاتبه با طرف خارجی به زبان کردی

 

 برچسب ها :

چین ، ترجمه زبان کردی،مترجم های حرفه ای زبان کردی ، ترفند های ترجمه زبان کردی، ادبیات زبان کردی، فرهنگ زبان کردی ،موقعیت زبان در جهان ، ترجمه آنلاین کردی ، زبان ، دستورزبان کردی ، گرامر زبان کردی ،ادبیات  زبان کردی، تاریخ زبان کردی، زبان کردی، کردی ها ،لهجه های زبان کردی، کردی -تبتی