جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی فیتو شیمی یا شیمی گیاهی

شیمی گیاهی یا شیمی گیاه، یکی از رشته های میان رشته ای (دانش پایه شیمی و گیاه شناسی ) است. که به بحث و بررسی ترکیبات موجود در گیاهان و چگونگی استخراج آنان می پردازد.

در این دانش از شیمی به بررسی و بحث در مورد خواص دارویی و شیمیایی گیاهان گوناگون می پردازند. در حالت کلی می توان اینگونه بیان کرد که فیتو شیمی شاخه ای از علم شیمی است که به مطالعه  ترکیبات شیمیایی گیاهان نظیر متابولیت های ثانویه گیاهی می پردازد. و همچنین می توان ایتگونه عنوان کرد که دانش فیتو شیمی با شیمی گیاهان دارویی با گذشت سالیان زیاد مرتبط بوده و ترکیبات گیاهی نقش قابل توجهی در صنعت داروسازی دارند.

از روشهای رایج در  علم شیمی گیاه می توان به استخراج، جداسازی، آنالیز و روش های کروماتوگرافی و الکتروفورز، تغلیظ که باعث شناخت فرمولهای دقیق ساختاری و مسیرهای بیوسنتزی می شود. شاهدهای شیمی گیاهی(فیتو شیمیایی) از انواع صفات و شواهد استفاده شده در طبیقه بندی های فیلوژنتیکی هستند، به شکلی که در گونه های دادای خویشاوندی با یگدیگر، ترکیبات مشابهی یافت می شود اما همیشه اتفاق نمی افتد.

به حالت کلی از نظر روش های اجرایی و ساختار علمی و اهداف پروژه ها شیمی گیاهی به نسبت زیادی شبیه به شاخه ی فارماکوگنوزی از شاخه های تخصصی دارو سازی است. شاید تعداد زیادی از محققان در رشته ی شیمی گیاهی به این نکته توجه نداشته باشند  که پروژ های آن ها بسیار شبیه به محققان در رشته ی فارماکوگنوزی در دانشکده های دارو سازی است. فارغ التحصیلان این دورشته همکاری های خوبی داشته باشند و نتیجه ی کار آن ها که حاصل التقاط شیمی و داروسازی است می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. به طور مشابه نیز بسیاری از محققین متخصص داروساز که دوره های رزیدنتی را در زیر شاخه ی فارماکوگنوزی می گذرانند شاید از وجود زیر شاخه ی شیمی گیاهی اطلاعاتی نداشته باشند. نکته جالب توجه اینست که آنچه یک محقق فوق لیسانس  یا دکتری در رشته ی  شیمی گیاه یا فیتوشیمی انجام می دهد توسط دانشجو های پی اچ دی داروسازی در دانشکده های داروسازی هم انجام می شود. این شباهت خیلی زیاد بوده و شامل استفاده از روش های استخراج و جداسازی به همراه روش های اسپکتروسکوپی و کرومانوگرافی برای جداسازی و شناسایی مواد دارویی در گیاهان است.

 

از مزایای استفاده از گیاهان جهت تولید دارو، طبیعی و ارزان  بودن آنهاست. برخی مواقع یک گیاه یک ترکیب پیچیده را به راحتی و فقط با استفاده از آب و هوا و نور سنتز می کند که سنتز آن در محیط آزمایشگاهی بسیار سخت خواهد بود. این مزیت عمده دارو های گیاهی است که باعث ایجاد شاخه های شیمی گیاهی و فارماکوگنوزی در دانشگاه های جهان شده است

ترجمه تخصصی  فیتو شیمی یا شیمی گیاهی و مشکلات آن

مترجم های رشته شیمی گیاهی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته شیمی گیاهی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان شیمی گیاهی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته شیمی گیاهی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون شیمی گیاهی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون شیمی گیاهی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون شیمی گیاهی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته شیمی گیاهی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته شیمی گیاهی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته شیمی گیاهی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی شیمی گیاهی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون شیمی گیاهی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته شیمی گیاهی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی شیمی گیاهی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای شیمی گیاهی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی شیمی صنعتی

ترجمه متون تخصصی شیمی آلی

ترجمه متون تخصصی شیمی فیزیک

ترجمه متون تخصصی شیمی

ترجمه متون تخصصی شیمی معدنی

ترجمه متون تخصصی شیمی تجزیه

ترجمه متون تخصصی شیمی محض