جمعه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14496
  • تعداد مترجم ها : 1243
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211865
ترجمه متون تخصصی طب سنتی

ترجمه متون تخصصی طب سنتی

طب سنتی، مجموعه ای از عملی و نظری است که در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های روحی و جسمی مورد استفاده قرار می گیرد. دانشمندانی نظیر زکریای رازی و ابن سینا در اینگونه طبابت تبحر داشتند و حتی کتابهای مشهوری را بر جای گذاشتند. این کتابها در دانشگاههای اروپایی و آسیایی تدریس می شوند. اصل طبابت در طب سنتی بر پایه چهار طبیعت مزاج انسان(اخلاط اربعه) چون خون، سودا، صفرا و بلغم.

 

بنابر نظریه طب سنتی، جهت جلوگیری از بیماریها، باید روش زندگی صحیح داشته باشید. اساس این علم بر این است که اشخاص نیاز به تغذیه ای متناسب با مزاج و مشخصات خود داشته باشند، استوار است. این علم براین اعتقاد است هر شخصی  اگر طبیعت ارگانیسم یا طبیعت مزاج بدنش را نسبت به غذاهای سرد یا گرم تشخیص دهد و در مصرف زیاده روی نداشته باشد. این علم بیماری ها را به سه دسته براساس سو مزاجی، سو ترکیبی و بیماری های تفرق و اتصال تقسیم می کند.

توجه1 : اشخاصی که تغذیه ای متناسب با مزاج خود از لحاظ خشکی، رطوبت،  سردی ،گرمی  را ندارند در دسته بیماری های سوء مزاجی در طب سنتی هستند.

توجه2: اشخاصی که با نقصی در بدن به دنیا می آیند در رسته بیماری های مربوط به ترکیب یا تعداد طبیعی اعضا یا سوء ترکیب بوده است

توجه3: اشخاصی که در عضوی از بدن دچار شکستگی یا بد جوش خوردن ناحیه و محدودیت در حرکت اند در طب سنتی در دسته بیماری های اتصال و تفرق قرار می گیرند.

طب سنتی و روشهای درمانی

ماساژ درمانی، شیاتسو، حجامت، گیاه  درمانی، بادکش درمانی و زالو درمانی از جمله روشهایی هستند که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرند.

زالو درمانی: از جمله روشهای خون گیری در طب سنتی است که به خونگیری طبی نیز معروف است. و بدین صورت است که  خاطرخون گیری، زالو وارد بدن می شود. این نوع خون گیری، جایگاه ویژه ای در طب سنتی دارد.

بادکش درمانی:  مکش در نقاط متفاوت بدن که باعث انبساط عروقی بدن و پراکندگی مواد در نقطه ای خاص می شود . که این عمل را در طب سنتی حجامت خشک می نامند.

حجامت: از روشهای خون گیری در طب سنتی، حجامت است. حجامت از بیماری هایی نظیر آسم، سردردهای میگرنی، غلظت خون، بیماری های پوستی، اعتیاد به مواد مخدر جلوگیری می کند.

شیاتسو: شیاتسو همان فشار آوردن بر نقاط حساس بدن توسط انگشتان دست است. که باعث جلوگیری از بیخوابی و افسردگی و... می شود.

ماساژ درمانی: درمان بیماری های گوارشی، رفع استرس، افسردگی، اسکلتی، عضلانی، بهبودی جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی به بافتها از مزیت های ماساژ درمانی است.

و گیاه درمانی: بعضی از گیاهان به درمان بیماری ها کمک می کنند و در طب سنتی  بیش از 250 نوع گیاه استفاده مورد استفاده قرار می گیرد که اکثر آنها توسط مردم شناخته شده است که شناخته شده ترین آنها سیاه دانه و یا آویشن است که مورد استفاده اکثر مردم در زندگی روزانه  قرار می گیرد. نکته قابل توجه اینست که گیاهای بودن مواد دلیل بر بی ضرر بودن آنها نیست. و در مصرف آنها باید دقت لازم را داشته باشیم.

ترجمه تخصصی طب سنتی و مشکلات آن

مترجم های رشته طب سنتی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته طب سنتی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان طب سنتی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته طب سنتیمی باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون طب سنتیرا دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون طب سنتی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون طب سنتی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته طب سنتی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته طب سنتی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته طب سنتی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی طب سنتی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون طب سنتی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته طب سنتیرا مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی طب سنتیاز این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای طب سنتی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی فیتو شیمی یا شیمی گیاهی

ترجمه تخصصی پزشکی

ترجمه متون تخصصی فیتو شیمی یا شیمی گیاهی