چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14483
  • تعداد مترجم ها : 1242
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی رادیولوژی

ترجمه متون تخصصی رادیولوژی

رادیولوژی یا پرتو شناسی یا radiology یکی دیگر از شاخه های پزشکی است که از امواج و پرتو ها برای تشخیص و درمان بیماریها کمک می گیرد. این شاخه از پزشکی به دو بخش عمده بر حسب اینکه از چه عاملی برای تشخیص استفاده می کند تقسیم می شود.

شاخه های رادیولوژی

شاخه پزشکی هسته ای که تشخیص براساس مواد رادیو اکتیو صورت می گیرد. و دیگری رادیولوژی است که اساس آن اشعه ایکس و سایر پرتو ها برای تشخیص می باشد. در واقع رادیو لوژی واقعی همان استفاده از پرتو ایکس یا رنتگن به اشکال گوناگون برای تشخیص و درمان در پزشکی انجام می گیرد.

 

امواجی که استفاده می شود شامل پرتو ایکس و یا امواج و پرتو های دیگر می باشد. در این علم بیشتر برای تشخیص بیماری یا حالات غیر طبیعی بدن توسط روشهای پیشرفته تصویری صورت می گیرد. شایان ذکر است که این دانش از علم پزشکی یک تخصص مجزا است که بعد از اتمام دوره پزشکی ارائه می گردد که دوره رزیدنسی نیز نامیده می شود.


 رنتگنولوژی  یا رادیولوژی پزشکی واقعی یا به دو بخش رادیولوژی درمانی و رادیولوژی تشخیصی تفسیم بندی می‌شود. رادیولوژی تشخیصی شامل رادیوگرافی و توموگرافی کامپیوتری و فلوئوروسکوپی  می‌باشد. ولی موضوع بحث رادیولوژی دستگاههای رادیوتراپی ، مقادیر درمانی در تابش پرتوها و حساسیت بافتی در برابر پرتوها ، بحث می‌کند.

در گذشته رادیولوژی بر رشته ای که در آن از روشهای پرتوی یونیران استفاده می شد. اطلاق می شد. ولی اخیرا این علم با علمهای تصویری غیر پرتوی مانند سونوگرافی و یا ام آر ای نیز آمیخته شده است.

تکنسین رادیولوژی کیست؟ و چه وظایفی دارد؟

تکنسین رادیولوژی شخصی است که وظیفه تهیه9 عکس رادیوگرافی را بر عهده دارد. برخی از آنها فیلمهای رادیولوژی را تهیه می کنند و برخی فیلهای تخصصی تر را تهیه میکنند. از جمله تصاویر پیشرفته می توان سی تی اسکن را نام برد.یک تکنیسن رادیولوژی به بیمار کمک میکند تا در وضعیت مناسب نزدیک دستگاه تصویربرداری قرار گرفته و بعد از تنظیم کردن دستگاه از بیمار عکس می گیرد. در مرحله بعد عکس را چاپ کرده و اگر به صورت دیجیتال تهیه شده است آن را در شبکه کامپیوتری قرار میدهد. شایان توجه است که تکنیسین رادیولوژی تصاویر را تفسیر نمیکند.  وظیفه تفسیر تصویر عکس بر عهده متخصص رادیولوژی است. یک متخصص رادیولوژی یا یک رادیولوژیست کسی است که از دانشکده پزشکی مدرک پزشکی دارد. و بعد از اتمام مدرک پزشکی  دوره تخصصی رادیولوژی را طی کرده است.

 

ترجمه تخصصی  رادیولوژی و مشکلات آن

مترجم های رشته  رادیولوژی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته  رادیولوژی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  رادیولوژی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  رادیولوژی  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  پزشکی  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  رادیولوژی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  رادیولوژی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  رادیولوژی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  رادیولوژی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  رادیولوژی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  رادیولوژی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  رادیولوژی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  رادیولوژی مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  رادیولوژی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  رادیولوژی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی فیتو شیمی یا شیمی گیاهی

ترجمه تخصصی پزشکی

ترجمه متون تخصصی فیتو شیمی یا شیمی گیاهی

ترجمه متون تخصصی طب سنتی

ترجمه متون تخصصی پزشکی زنان یا زنان زایمان

ترجمه متون تخصصی پزشکی قلب

ترجمه متون تخصصی پزشک کودکان