چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14483
  • تعداد مترجم ها : 1242
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)

ترجمه متون تخصصی مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)

رشته تجارت الکترونیکی یکی از گرایش های مقطع کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات است. تجارت الکترونیک دربرگیرنده هر گونه تجارت و تعامل مدیریتی است که با استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات صورت می گیرد. تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از مباحث مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد تاکید کارشناسان بوده و با سرعت در حال جایگزین شدن با تجارت سنتی است و بسیاری از کشورها از این مبحث در  استراتژیهای بازرگانی خود استفاده می کنند. تجارت الکترونيک عبارت است از انجام کليه امور تجارت و مبادلات مالي از طريق الکترونيکي، به عبارت ديگر بکارگيري فناوري‌هاي اينترنت در انجام امور فوق به طوري که مشتريان، فروشندگان، توليد کنندگان، شرکاء، کارکنان و تجار از اقصي نقاط جهان گرد هم آيند و داد و ستد خود را از اين طريق انجام دهند. براي رسیدن به اين اهداف لازم است استراتژي‌هاي تجارت، بازاريابي، خريد، فروش، آموزش، تحقيقات، خدمات پس از فروش و ساير خدمات به صورت الکترونيکي صورت گيرد. از اين رو دانشجويان اين رشته بايد مفاهيم علمي و کاربردي درستي از اين مورد داشته باشند تا بتوانند در اين عرصه جديد علمي و کاربردي فعاليت نمايند. رشته تجارت الکترونیکی با هدف تربیت متخصصانی با قابلیت تدوین استراتژی و طراحی و مدیریت سیستم های تجارت الکترونیکی ایجاد شده و در جهت رفع موانع برای استفاده از پتانسیل موجود در حوزه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی تعریف شده است.

دانش آموختگان اين رشته قادرخواهند بود بعنوان مهندس ارشد، راه‌حل‌هايي كاربردي در زمينه تهيه، بهينه‌سازي، بهبود و بسترسازي سيستم‌هاي تجارت الكترونيك ارائه دهند. آنها قادرند با توجه به آموخته‌هاي خود با رعايت تمامي جوانب علمي، فني و با توجه به نيازهاي جامعه راه‌حل‌هاي بهينه را انتخاب كرده و آن‌ها را به نتيجه برسانند. همچنین فارغ التحصیلان این رشته می توانند با استفاده از دانش حاصله در این دوره مشاغل جدیدی را در زمینه های طراحی و توسعه کسب و کارهای الکترونیکی، ایجاد و توسعه سیستمهای اطلاعاتی، طراحی و تجزیه و تحلیل منابع اطلاعاتی ایجاد نموده و حتی به ارائه مشاوره در زمینه سیستمهای اطلاعاتی و تجارت الکترونیکی برای سایر سازمانهای دولتی و خصوصی بپردازند.

 

به طور کلی بازارکار فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیکی را می توان به صورت فعالیت در بانک‌ها حول محور پول الکترونیک ( خدمات بانکی الکترونیک، بانکداری اینترنتی، بانکداری موبایلی و ...) و ایجاد و مدیریت سایت‌های ارائه دهنده خدمات تجارت الکترونیک تعریف کرد.

مشاغل زیر نیز به طور مستقیم به کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیکی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این مشاغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

- کارشناس نرم افزار 

-  برنامه نویس  

- مدیر وب سایت (وبمستر) 

- کارشناس پایگاه داده

- طراح وب  

- پژوهشگر علوم کامپیوتر 

- کارشناس / مدیر شبکه  

- کارشناس امنیت اطلاعات

- تحلیلگر و طراح نرم افزار 

- کارشناس پشتیبانی نرم افزار 

-  استاد دانشگاه

 

دوره كارشناسي ارشد مهندسي فناوري‌اطلاعات با گرايش تجارت الكترونيكي يكي از مجموعه‌هاي آموزش عالي در زمينه فني و مهندسي است و هدف از اين گرايش تربيت متخصصاني با قابليت بكارگيري فناوري‌هاي پيشرفته اطلاعاتی، تدوين استراتژي، طراحي و مديريت سامانه‌هاي خدمات الكترونيكي و رفع موانع موجود جهت استفاده از پتانسيل موجود در تجارت الكترونيكي در سطح سازمان‌هاي حاكميتي، بنگاه‌ها و بخش خصوصي مي‌باشد.

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیکی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

تعداد کل واحدها  :32 واحد

دروس اصلی و تخصصی : 24 واحد

دروس اختیاری : 6 واحد

سمینار : 2 واحد

پایان نامه : 6 واحد

 

 

دروس اصلی و تخصصی کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیکی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

مفاهیم و مدلهای تجارت و بازاریابی الکترونیکی

3

مدیریت زنجیره تامین و عرضه الکترونیکی

3

طراحی و ارزیابی سیستم های کسب و کار الکترونیکی

3

استراتژی ها و برنامه های جامع کسب و کار الکترونیکی

3

امنیت تجارت الکترونیکی

3

انبارهای داده و داده کاوی

3

فناوریها و ابزارهای توسعه یکپارچه تجارت الکترونیکی

3

بازمهندسی فرایندهای کسب و کار در تجارت الکترونیکی

3

مسائل حقوقی و اخلاقی تجارت الکترونیکی

3

عاملهای هوشمند در تجارت الکترونیکی

3

تجارت الکترونیکی سیار

3

مدیریت دانش

3

سیستم های بانکی و پرداخت الکترونیکی

3

مباحث منتخب

3

سمینار

2

پایان نامه

6

 

 

دروس اختیاری کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیکی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روشهای کمی در مهندسی صنایع

3

مدلسازی سیستم های اقتصادی و اجتماعی

3

نظریه مجموعه های فازی

3

مبانی مهندسی فناوری اطلاعات

3

مهندسی توسعه نرم افزار

3

طراحی و مدیریت پایگاه داده ها

3

تحلیل و مدلسازی سیستم ها

3

سیستم های خبره و تصمیم یار

3

 

 

دانشگاههایی (سراسری و آزاد ) که در مقطع کارشناسی ارشد رشته تجارت الکترونیکی پذیرش دانشجو دارند :

 

لیست دانشگاه های سراسری

 

دانشگاه قم

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی خواجه نصیر

دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه غیر انتفاعی چابهار

 
 

 

لیست دانشگاه های سراسری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفرش

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری

 

 

 

 

خوشبختانه در ایران امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در رشته تجارت الکترونیکی وجود دارد و فقط تعدادی از دانشگاههای دولتی به جذب دانشجو در مقطع دکتری این رشته می‌پردازند. قابل ذکر است که دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری رشته تجارت الکترونیکی پذیرش دانشجو ندارد.

دانشگاههای سراسری که در مقطع دکتری رشته تجارت الکترونیکی پذیرش دانشجو دارند :

دانشگاه تبریز

دانشگاه صنعتی بیرجند

دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران

دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران

دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه قم

 

 

ترجمه تخصصی  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  و مشکلات آن

مترجم های رشته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)   می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  پزشکی  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  مهندسی فناوری اطلاعات – IT( تجارت الکترونیکی)  شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر(هوش مصنوعی و رباتیک)

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر( معماری سیستمهای کامپیوتری)

ترجمه متون تخصصی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

ترجمه متون تخصصی کامپیوتر