چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
چرا مترجمین اشراق؟

 

سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.

 


سفارش ترجمه
آمار سایت
  • تعداد کاربران : 14483
  • تعداد مترجم ها : 1242
  • کلمات ثبت شده : 112583401
  • کلمات ثبت شده ماه گذشته : 137426
  • تعداد پروژه ها : 211854
ترجمه متون تخصصی ژن شناسی، ژنتیک یا آفرینش شناسی

ترجمه متون تخصصی ژنتیک، ژن شناسی و یا آفرینش شناسی

ژنتیک، ژن شناسی و یا آفرینش شناسی به وراثت و تفاوتهای جانداران می پردازد. و جز علم زیست شناسی است. توسط این علم است که می توان به تشابه و یا متقاوت بودن دو موجود چه در گیاهان و چه در جانوران پی برد. و همچنین می توان به دلیل تشابه و متفاوت بودن آنها پی برد. علم ژنتیک، علمی است که داده های زیستی از یک سلول به سلول دیگر و یا از والدین به فرزندان و یا نسلهای دیگر در آینده است. این علم با نحوه جابجایی ها که باعث دگرگونی ها، همانندی ها، نشانگاهها در اندامهاها می باشد. سرو و کار دارد. علم ژنتیک به سرشت شیمیایی و همچنین فیزیکی داده ها نیز می پردازد.

علم ژنتیک و تقسیم بندی های آن

ژنتیک محاسباتی

ژنتیک پزشکی

ژنتیک جمعیت

ژنیتک مندل

ژنتیک بالینی

ژنتیک رفتاری

ژنتیک اصلاح دام

 

تاریخچه علم ژنتیک

 برای اولین بار شخصی به نام مندل، علم ژنتیک را مطرح کرد. بدین صورت که آزمایشات و تحقیاتش روی نخود فرنگی را ارائه کرد اما متاسفانه در آن دوران به تحقیقاتش بهایی داده نشد. و نظریه های او به فراموشی سپرده شد. سپس در سال 1900 میلادی توسط سه تن از دانشمندان شرماک، کورنز و درویس قوانین جدیدی کشف شد و همین باعث شد که نظریات مندل مورد توجه قرار گیرد. و او را پدر علم ژنتیک بدانند.

بعد از گذشت چند سال، کشف جایگاه ژنها توسط فرانسیس کریک و جیمزواتسون رشته جدیدی به نام ژنتیک مولکولی بوجود آمد. تقریبا با گذشت یک قرن از کشفیات مندل مابین سالهای 1971 و 1973 در رشته زیست شناسی ملکولی که به بررسی ساختمان و مکانیسم عمل ژنها و ژنتیک به بررسی بیماریهای ژنتیک و پیدا کردن درمانی برای آنها می‌پرداخت ، ادغام شدند و رشته‌ای به نام مهندسی ژنتیک را بوجود آوردند که پس از گذشت زمان کوتاهی توانست رشته‌های مختلفی اعم از پزشکی ، صنعت و کشاورزی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

رابطه علم ژنتیک با علمهای دیگر

ژنتیک علم جدیدی است و با علم سیتولوژی رابطه تنگاتنگ و نزدیکی دارد. این علم با پیدایش سیتوژنتیک و سیتولوژی جنبه علمی بیشتری به خود گرفته است. با استفاده از علم سیتولوژی می توان  فیزیولوژی، مورفولوژی و وظایف ضمائم مختلف یک یاخته را مورد بررسی قرار داد. این علم نیز بخشی از علوم زیستی است و بر روی کروموزومها، ضمائم یاخته و ارتباط آن با پدیده های ژنتیکی مورد بحث و بررسی قرار می دهد. جالب است که می توان آنزا علم دورگه ژنتیک و سیتولوژی عنوان کرد.

ترجمه تخصصی  ژنتیک یا ژن شناسی ، کاردیولوژی و مشکلات آن

مترجم های رشته  ژنتیک یا ژن شناسی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته  ژنتیک یا ژن شناسی  می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  ژنتیک یا ژن شناسی  متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  ژنتیک یا ژن شناسی باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  ژنتیک یا ژن شناسی  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  ژنتیک یا ژن شناسی   را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  ژنتیک یا ژن شناسی  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  ژنتیک یا ژن شناسی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  ژنتیک یا ژن شناسی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  ژنتیک یا ژن شناسی باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  ژنتیک یا ژن شناسی  اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  ژنتیک یا ژن شناسی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  ژنتیک یا ژن شناسی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  ژنتیک یا ژن شناسی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  ژنتیک یا ژن شناسی   شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی رادیولوژی

ترجمه متون تخصصی پزشکی زنان یا زنان زایمان

ترجمه متون تخصصی پزشکی قلب

ترجمه متون تخصصی نورولوژی