برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی دوپینگ

1395/11/7 10:22:50
ترجمه متون تخصصی دوپینگ

ترجمه متون تخصصی دوپینگ

استفاده ورزشکاران از مواد انرژی زا جهت افزایش کارایی را زورافزایی یا دوپینگ می نامند. دوپینگ به عنوان یکی از علمهای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع دوپینگ

دوپینگ آگاهانه

دوپینگ ناآگاهانه

 

دوپینگ آگاهانه به معنی مصرف داروهای ادار آور، هورمون های پیتیدی و گلیکو پروتئینی و استروئیدهای آنابولیک است. استفاده این مواد برای ورزشکار برای بار اول دو تا چهار سال محرومیت از مسابقات و برای بار دوم محرومیت مدام العمر را به همراه دارد.

 

دوپینگ ناآگاهانه به معنی مصرف داروهای غیر مجاز دیگر که منجر به افزایش انرژی کاذب در شخص می شود. استفاده از این مواد برای بار اول سه تا شش ماه، برای بار دوم، دو سال محرومیت و برای سومین بار محرومیت مادام العمر را دارد.

شایان ذکر است که اشخاص حقوقی مانند فدراسیون ها هم مانند ورزشکاران مجازات می شوند. اغلب اوقات جریمه نقدی را به همراه دارد و گاهی نیز شامل محرومیت هایی می شوند.

نکته قابل توجه اینست که برخی مواقع دوپینگ باعث مرگ افراد می شود. و علت آنرا را افزایش بیش از حد کارایی بدن می نامند. البته مصرف این مواد از سوی سازمانهای اجرا کننده رقابتهای ورزشی مصرف آنها را ممنوع کرده است.

 

انواع دوپینگ

متعارف ترین داروی های دوپینگی تزریق داروها، نوشیدن آنها ویا خوردن داورهای انرژی زا است. ولی نوع دیگری از دوپینگ با عنوان دوپینگ خونی وجود دارد که از طریق تزریق خون شخصی به شخص دیگر و یا تزریق خون شخص به خودش است . اینکار باعث می شود که توانایی انتقال اکسیژن در خون شخص تزریقی افزایش یابد. این نوع دوپینگ برای ورزش های استقامتی نظیر دوچرخه سواری، دو ماراتون، اسکی و... است.

جالب است بدانیم که کلمه دوپینگ واژه ای از آفریقای جنوبی است در این کشور مشورب الکی با این نام وجود دارد که انرژی زیادی به فرد مصرف کننده می دهد. آفریقایی ها این مشروب الکلی را برای بالا بردن استقامت خود در مراسمهای محلی مصرف می کردند.

 

علت مخالت با دوپینگ را می توان احترام پزشکی و ورزشی، فرآهم آوردن شرایطی یکسان برای تمامی ورزشکاران و حفظ سلامتی ورزشکاران نام برد.

 

عوارض دوپینگ در سلامتی بدن

عوارض روانی(پرخاشگری، بی ثباتی عاطفی، بی خوابی، خشونت، اضطراب، افسردگی، حالت تهاجمی و...)

عوارض جانبی در پسران نابالغ(تیرگی پوست، رشد غیر طبیعی مو، سفت شدن زودرس غضورف های رشد و توقف رشد قدی)

عوارض جانبی خاص زنان(ضخیم شدن و اقزایش موهای بدن، تاسی، کلفت شدن صدا، سرکوب شدن شیر دهی، پوست چرب و...)

عوارض خاص مردان(عقیم شدن، بزرگ شدن سینه ها، احساس دفع فوری و مکرر ادار و...)

عوارض کبدی(سرطان کبد، یرقان، افزایش آنزیم های کبدی، اختلال در عملکرد کبد)

عوارض قلبی و عروقی(افزایش چربی های خون، بی نظمی ریتم قلبی، تغییر ابعاد قلب، سکته قلبی، سکته مغزی احتباس و آب و نمک در بدن)

 

ترجمه تخصصی  دوپینگ و مشکلات آن

مترجم های رشته  دوپینگ شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته  دوپینگ می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  دوپینگ متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  دوپینگ می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  دوپینگ را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  دوپینگ را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  دوپینگ مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  دوپینگ شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  دوپینگ پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  دوپینگ باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  دوپینگ اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  دوپینگ می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  دوپینگ را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  دوپینگ از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  دوپینگ شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی ورزشهای رزمی

ترجمه متون تخصصی المپیک

ترجمه متون تخصصی جام جهانی

ترجمه تخصصی ورزش(علوم ورزشی)

86 100 684
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق