برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی تکنولوژی آموزشی

1395/11/24 15:13:53
ترجمه متون تخصصی تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی (ترجمه متون تخصصی علوم تربیتی)

رشته تکنولوژی آموزشی از گرایشات علوم تربیتی می باشد. تکنولوژی آموزشی در لغت از واژه‌های خاصی تشکیل شده است که عبارتند از : "تکنو" به معنی برخورد سیستماتیک با پدیده‌های علمی و "لوژی" به معنای شناخت، و "آموزش" به معنای فعالیت‌های هدفمندی که مربیان یا معلمان انجام می‌دهند تا تغییر رفتار یا توانایی تغییر رفتار در فراگیرنده به وجود بیاید. بنابراین از همین جا مشخص می‌شود که تکنولوژی آموزشی به معنای شناخت پدیده‌ها یا روش‌های دقیق آموزشی برای رسیدن به اهداف آموزشی است. همان‌طور که گفتیم این یک تعریف لغوی است. اما در تعریف مفهومی باید گفت که تکنولوژی آموزشی شامل تئوری‌ها و اجرای اعمال طراحی، رشد، کاربرد، مدیریت و ارزشیابی فرآیندها و منابع یادگیری می‌شود. در کل می‌توان گفت که رشته تکنولوژی آموزشی تلاش می‌کند تا با طراحی دقیق و صحیح نظام آموزشی، به معلم‌ها بیاموزد که چگونه معلمی ورزیده، کاردان و ماهر شوند و تدریس خود را بر پایه بهترین شیوه‌ یادگیری استوار کنند. این دانش همچنین به مسئولان نظام آموزشی بهترین راه تدوین کتب درسی، مدیریت آموزشی و ارزشیابی آموزشی را نشان می‌دهد.

هدف از رشته کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی، طراحی، اجرا و ارزیابی نظام آموزشی است به صورتی که از یک سو به معلمان بهترین شیوه تدریس را بیاموزد و از سویی دیگر به مسئولان نظام آموزشی بهترین شیوه تدوین کتب درسی ، مدیریت آموزشی و ارزشیابی آموزشی را نشان دهد. فارغ التحصیلان رشته تکنولوژی آموزشی، همکاری نزدیکی را با برنامه ریزان آموزشی دارند و آنها را در تدوین برنامه های آموزشی یاری می دهند. تکنولوژی آموزشی یک فرآیند کیفی است؛ یعنی به یادگیری تک تک انسان‌ها توجه دارد. به همین دلیل دانشجوی این رشته باید نوع‌دوست، انسان‌دوست، علاقه‌مند به دانش‌آموزان و در عمل صادق باشد. همچنین لازم است از نظر هوشی، توانایی فوق‌العاده‌ای داشته و دید هنری داشته باشد.

 

موقعیت شغلی این رشته، استفاده از توانایی فارغ‌التحصیلان آن در آموزش و پرورش و سپس صدا و سیما است. فارغ‌التحصیلان این رشته گاها نیز جذب مدارس غیرانتفاعی می شوند و با ارائه طرح‌های آموزشی برای دوره‌ها و درس‌های مختلف، کارآیی مدرسه را بسیار ارتقاء میدهند. عده‌ای از فارغ‌التحصیلان نیز جذب وزارت ارشاد یا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌شوند و در مشاغلی مانند تهیه کننده فیلمای آموزشی مشغول به کار می شوند و بالاخره برخی از فارغ‌التحصیلان با توجه به توانایی‌هایی که در طی تحصیل کسب کرده‌اند، جذب بازار کار آزاد می‌شوند و به عکاسی آموزشی یا تولید فیلم‌های آموزشی می‌پردازند.

برنامه درسی(سرفصل) کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

تعداد کل واحدها32 واحد

دروس اصلی و تخصصی28 واحد

پایان نامه4 واحد

دروس اصلی و تخصصی کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

تعلیم و تربیت اسلامی پیشرفته

2

متون تخصصی تکنولوژی  آموزشی

2

روشهای تحقیق پیشرفته در علوم تربیتی

3

نظریه های برنامه ریزی درسی

2

روان شناسی تربیتی

2

مبانی و اصول نظری تکنولوژی آموزشی

2

طراحی آموزشی

2

برنامه نویسی کامپیوتری برای آموزش

2

فلسفه و آراء تربیتی

2

اصول تهیه برنامه های آموزشی

2

طراحی مرکز یادگیری

2

تولید برنامه های کامپیوتری آموزشی

2

سمینار تکنولوژی آموزشی

2

جمع

28

 

دانشگاههایی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی آموزشی پذیرش دانشجو دارند در لیست زیر آورده شده اند.

لیست دانشگاههای سراسری

دانشگاه اراک

دانشگاه خوارزمی تهران

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه بوعلی سینا

دانشگاه اصفهان

 

 

 

لیست دانشگاههای آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

 

امکان ادامه تحصیل این رشته در مقطع دکتری نیز وجود دارد.

ترجمه تخصصی  تکنولوژی آموزشی و مشکلات آن

مترجم های  متخصص علم تکنولوژی آموزشی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون علمی شما می پردازد. شما دانشجویان رشته تکنولوژی آموزشی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای با کیفیت و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  تکنولوژی آموزشی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  تکنولوژی آموزشی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  تکنولوژی آموزشی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  تکنولوژی آموزشی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  تکنولوژی آموزشی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  تکنولوژی آموزشی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته تکنولوژی آموزشی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته تکنولوژی آموزشی باعث میگردد که حین ترجمه متون تخصصی تکنولوژی آموزشی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  تکنولوژی آموزشی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  تکنولوژی آموزشی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  تکنولوژی آموزشی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  تکنولوژی آموزشی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه تخصصی متون علوم تربیتی

ترجمه متون تخصصی آموزش بزرگسالان

ترجمه متون تخصصی برنامه ریزی درسی

 

97 100 712
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق