برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی آموزش و پرورش پیش دبستانی

1395/11/25 16:48:18
ترجمه متون تخصصی آموزش و پرورش پیش دبستانی

 ترجمه متون تخصصی آموزش و پرورش پیش دبستانی

رشته آموزش و پرورش پیش دبستانی از گرایشات علوم تربیتی می باشد. با توجه به اهمیت دوران کودکی و همچنین گسترش آموزش های پیش از دبستان، می‌توان اهمیت و لزوم گسترش رشته آموزش و پرورش پیش دبستانی را درک نمود. با توجه به اهمیت ویژه‌ تربیت دوران کودکی  و توجه ویژه‌ متخصصان امر تربیت به دوره کودکی و ویژگی‌ها، اصول و روش‌های تربیتی آن می توان ابراز داشت که پی‌ریزی شاکله شخصیتی انسان در دوره کودکی صورت می پذیرد. آموزشی که از زمان تولد آغاز و تا شروع اولین کار رسمی دبستان در پایان ششمین سال زندگی کودک ادامه می‌یابد، بسیار مهم است. زیرا کودکان در چنین سال‌هایی، مراحل مهم و حساس زندگی خود را نظیر شخصیتی،‌ اجتماعی و آموزشی پشت سر می‌گذرانند، و در واقع 6 سال اولیه زندگی از لحاظ رشد هوش و شکل‌گیری شخصیت دورانی سرنوشت‌ساز است. از همین‌رو توجه به این دوره از آموزش و پرورش باید از اولویت خاصی برخوردار باشد. هدف گرایش آموزش و پرورش پیش‌دبستانی تربیت متخصصانی است که بتوانند قوای جسمی،‌ عاطفی، روانی،‌ اجتماعی و اخلاقی کودکان پیش‌دبستانی را پرورش دهند

هدف از رشته کارشناسی ارشد آموزش و پرورش پیش دبستانی تربیت افرادیست که با تخصص خود قادر باشند نگاه علمی به مقوله آموزش و پرورش پیش دبستانی را توسعه بخشیده و کودکانی را که در بدو ورود به نظام آموزشی کشور هستند، به درستی هدایت نماید. قلمرو این موضوع محدود به دوره پیش دبستانی نبوده بلکه ناشرین و نویسندگان کتابهای کودکان را نیز در بر می گیرد. توانایی هایی که برای دانش آموختگان این رشته تحصیلی مورد نیاز است اینست که تعلیم و تربیت بیش از آنکه علم باشد،‌ فن و هنر است و یک معلم یا مربی باید به یاری فن و هنر خویش مراحل یادگیری را هدایت کند. به همین دلیل دانشجوی این گرایش باید فردی خلاق بوده و از اطلاعات عمومی نسبتاً گسترده و فن بیان خوبی برخوردار باشد و در نهایت از کار با کودکان لذت ببرد.

 

فارغ‌التحصیلان این گرایش علاوه بر کار در آموزش و پرورش و مهد کودک‌ها و آمادگی‌ها در صورت داشتن سرمایه‌ لازم می‌تواند مجوز تأسیس مهد کودک و آمادگی را بگیرد و در این زمینه به طور خصوصی فعالیت کند. همچنین می‌تواند در مراکز مرتبط با کودکان مانند کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان یا سازمان بهزیستی به عنوان کارشناس حضور داشته باشد.

مشاغل زیر به طور مستقیم به رشته کارشناسی ارشد آموزش و پرورش پیش دبستانی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این مشاغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

- کارشناس/ مدیر آموزش  

- استاد دانشگاه   

- پژوهشگر  

- مــعــلــم  

- مدیر مهدکودک

- مربی مهدکودک

برنامه درسی(سرفصل) کارشناسی ارشد آموزش و پرورش پیش دبستانی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

تعداد کل واحدها32 واحد

دروس پایه16 واحد

دروس تخصصی  : 12 واحد
پایان نامه4 واحد

دروس پایه کارشناسی ارشد آموزش و پرورش پیش دبستانی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

مبانی و اصول برنامه ریزی پیش دبستانی و دبستانی

2

مکاتب فلسفی و آراء تربیتی

2

کاربرد رایانه در آموزش و پرورش

2

طراحی فضاهای آموزش و پرورش

2

روش تحقیق در آموزش و پرورش

2

متون تخصصی در آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی

2

تعلیم و تربیت اسلامی (2)

2

جمع

16

روشهای پیشرفته تدریس

2

پایان نامه

4

 

دروس تخصصی کارشناسی ارشد آموزش و پرورش پیش دبستانی

نام درس

تعداد واحد

نام درس

تعداد واحد

روان شناسی رشد و تکامل از تولد تا هفت سالگی و مبانی زبان آموزی

2

روشهای عمده و متداول آموزش و پرورش پیش دبستانی

2

کاربرد آزمون و شیوه های ارزشیابی و شناخت کودک

2

ادبیات کودکان در دوره معاصر

2

فعالیتهای هنری کودکان پیش دبستانی

1

تربیت بدنی و بازیهای پیش دبستانی

1

مبانی و روشهای ارتباط با خانواده

2

جمع

12

 

دانشگاههایی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته آموزش و پرورش پیش دبستانی پذیرش دانشجو دارند در لیست زیر آورده شده اند.

لیست دانشگاههای سراسری

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

 

لیست دانشگاههای آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد  ارسنجان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر گز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارسیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کلیبر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مقده

 

 

 

در دانشگاه‌های کشور، گرایش آموزش و پرورش پیش دبستانی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد ومقطع دکتری این رشته در ایران وجود ندارد.

ترجمه تخصصی  آموزش و پرورش پیش دبستانی  و مشکلات آن

مترجم های  متخصص علم آموزش و پرورش پیش دبستانی شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون علمی شما می پردازد. شما دانشجویان رشته آموزش و پرورش پیش دبستانی می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای با کیفیت و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  آموزش و پرورش پیش دبستانی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  آموزش و پرورش پیش دبستانی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  آموزش و پرورش پیش دبستانی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  آموزش و پرورش پیش دبستانی را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  آموزش و پرورش پیش دبستانی مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  آموزش و پرورش پیش دبستانی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته آموزش و پرورش پیش دبستانی پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته آموزش و پرورش پیش دبستانی باعث میگردد که حین ترجمه متون تخصصی آموزش و پرورش پیش دبستانی اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  آموزش و پرورش پیش دبستانی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  آموزش و پرورش پیش دبستانی را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  آموزش و پرورش پیش دبستانی از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  آموزش و پرورش پیش دبستانی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی تکنولوژی آموزشی

ترجمه متون تخصصی برنامه ریزی درسی

ترجمه تخصصی متون علوم تربیتی

85 100 669
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق