برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی زیست محیطی

1395/12/7 15:55:12
ترجمه متون تخصصی زمین شناسی زیست محیطی

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی زیست محیطی

یکی از شاخه های جدید زمین شناسی که در ایمنی انسان و منابع مورد نیاز او نقش بسیار مهمی دارد زمین شناسی زیست محیطی است. این علم در کنار زمین شناسی نواحی شهری  تاثیر بسزایی در اجرای پروژه ها دارند بدین صورت که در کشورهای خارجی بدون اخذ مجوز از مطالعات زمین شناسی زیست محیطی  هیچ پروزه ای انجام نمی شود. براین اساس زمین شناسی یکی از مهمترین علوم پایه در قرن بیست و یکم نامیده شد.

محیط

جایگاه و وضعیت فیزیکی-شیمیایی یک عامل طبیعی در گذشته یا حال را محیط می نامند. به دلیل کثرت عامل طبیعی محیط های گوناگونی وجود دارد. براین اساس اگر عامل طبیعی انسان باشد محیط را محیط زیست ، اگر آبزیان باشد محیط زیست آبزیان، و انواع دیگری چون محیط رسوبی، محیط ژئو شیمیایی، محیط زمین شناسی مهندسی و غیره را نام برد.

 

زمین شناسی زیست محیطی

زیست محیط انسان متشکل از هوا کره، آب کره و سنگ کره است که از اهمیت قابل توجهی برخوردارند. شایان ذکر است که و عملکرد او به دو بخش تقسیم شده است بنابراین مطالعه تعاریف زیر به روشن شدن آنها کمک خواهد کرد.

-  زمین شناسی زیست محیطی: به کارگرفتن داده ها، دانسته ها و روش های زمین شناسی که رهیافتها و چاره جویی های  مناسب برای جلوگیری از زیان آوری ها و نارسایی ها ی کارکردهای انسان بر محیط زیست را ممکن می سازد. این رهیافت ها و معرفی خسارت کارکردها، سرانجام برنامه ریزان توسعه پایدار و قانونگذاران کشور را برای مشخص کردن بایدها و نبایدها یاری می رسانند.

عنصر های زمین شناسی زیست محیط از دیدگاه زمین شناسی آب، خاک و سنگ، هوا، سازه های آلاینده محیط، سازه های محدود کننده، عامل های طبیعی خطرناک و انسان را می توان نام برد.

  

شناسایی زمین و عوارض  مستقیم  و غیر مستقیم  آن بر محیط و جوامع حیاتی زمین شناسی زیست محیطی  نامیده می شود که همواره مورد توجه واقع شده و بدون مطالعات زمین شناسی امکان پیشگیری از آثار مخرب وجود نخواهد داشت . مطالعه ابعاد مختلف و گسترده زمین شناسی زیست محیطی نظیر زمین لغزش ، فرونشست؛  زمین لرزه‌؛ معدن کاری و فراوری مواد معدنی؛ آتشفشان ها ،سیل ، طوفان؛ سونامی وارزیابی و ارائه راهکارهای مناسب برای حفاظت از آب، خاک، گیاه و سلامت جوامع حیاتی، به کارگیری زیست نشانگرها و ردیابهای ایزوتوپی برای بررسی تبادل کیفی آبهای سطحی و زیرزمینی،بررسی آلودگی های آنتروپوژنیک و تاثیر آن بر محیط زیست و ارائه راهکارهای مناسب از دیدگاه زمین شناسی، ریز گردها( منشاء، پراکنش و مهار آن) و تاثیر آن بر سلامت ، بررسی تغییرات آب وهوایی و تاثیر بر زمین وعوارض ناشی از آن، عمق و گستردگی مخاطرات زمین شناسی را آشکار می سازد.

محیط و اثر گذاری آن

پدیده های طبیعی و پدیده های سازه ای انسان از دیدگاه های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. : اجتماعی، اکولوژیکی، اقتصادی، فرهنگی، زیبا شناختی، بهداشتی، مهندسی و غیره . در بررسی های زمین شناسی زیست محیطی، اثرگذاری محیط بر انسان و همچنین اثرگذاری انسان و سازه هایش بر عنصرهای زیست محیط، به ویژه آب و هوا از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

ترجمه تخصصی  زمین شناسی زیست محیطی  و مشکلات آن

مترجم های رشته  زمین شناسی زیست محیطی  شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته زمین شناسی زیست محیطی  می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  زمین شناسی زیست محیطی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  زمین شناسی زیست محیطی  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  زمین شناسی زیست محیطی  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  زمین شناسی زیست محیطی  را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  زمین شناسی زیست محیطی  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  زمین شناسی زیست محیطی  شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  زمین شناسی زیست محیطی  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  زمین شناسی زیست محیطی  باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  زمین شناسی زیست محیطی  اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  زمین شناسی زیست محیطی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  زمین شناسی زیست محیطی  را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  زمین شناسی زیست محیطی  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  زمین شناسی زیست محیطی  شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی بیوتکنولوژی

ترجمه متون تخصصی علوم طبیعی

ترجمه متون تخصصی محیط زیست

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی

92 100 694
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق