برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی فیزیک زیست محیط

1395/12/7 16:13:19
ترجمه متون تخصصی فیزیک زیست محیط

ترجمه متون تخصصی فیزیک زیست محیط

 

فیزیک زیست محیط

اندازه گیری و تحلیل برهمکنشهای بین  محیط زیست فیزیکی وموجودات زنده را فیزیک زیست محیط می نامند.

هر موجود زندهای جهت زشد و نمو و تولید مثل نیاز دارد تا با محیط زیست خود و عوامل فیزیکی آن سازگار باشد. برخی از موجودات می توانند در دماهای پایین و یا بالا نظیر منفی 10 تا 100 درجه زنده مانده و به حیات طبیعی خود ادامه دهد. و حتی برخی از آنها با پاسخ به فیزیولوژیکی حسی به محرکهای فیزیکی خارجی توانسته اند با محیطهای زیست سازگار شوند.

اجزا محیط زیست گیاهان و جانوران

محیط زیست به یک منبع انرژی تابشی اطلاق می گردد که توسط فرآیند فتوسنتز بصورت پروتئینها، چربیها و هیدراتهای کربن ذخیره می شود لذا توسط آنها سوخت ساز تمامی اشکال چه در زمین و چه در اقیانوسها تامین می گردد.

محیط زیست یکیاز منابع نیتروژن، کانیها و آب و همچنین عناصر کمیاب جهت تشکیل اجزای یاخته های زنده است.

دما و طول مدت روز نیاز موجودات زنده را به غذا و رشد نمو آنها و همچینی تکثیر وی یا تولید مثل آنها را تعیین می کند.

محیط زیست محرکهایی را که گیاهان و جانوران نیاز دارند را تامین می کند از آنجمله محرکها می توان نور و گرانش را نام برد. که آنها در تامین احساس توازن و تنظیم ساعتهای زیست شناختی و نظیر آنها نقش اساسی دارند.

محیط زیست پراکندگی و دوام بیماری زایان و انگلهایی را که به موجودات زنده حمله می‌کنند و حساسیت موجودات زنده به حمله را ، مهیا می‌کند.

 

فیزیک محیط و اصول و مفاهیم وابسته به آن

قانونهای گازها

خواص فیزیکی گازها در اکثر تبادلات فی مابین موجودات زنده و محیط زیست تاثیر دارد .

خواص قابل مشاهده هر گاز نظیر دما و فشار، به جرم و سرعت مولکولهای تشکیل  دهنده آن  بستگی دارد. که توسط قانون جنبش گازها که مبتنی بر قانون نیوتن است بیان می شود.

به عنوان مثال می توان تبخیر را به عنوان یکی از مهمترین فرآیند فیزیکی و زیست شناختی دانست زیرا گرمانی نهان تبخیر از نسبت به هوا به اندازه قابل توجهی بالاست. براین اساس دمای یک گیلو گرم هوا فقط با میعان یک گرم بخار آب گرم می شود.

 

قوانین انتقال

معادله کلی ساده ای را می توان برای انتقالها توسط حاملان در یک گاز استخراج کرد. مولکولها می توانند جریانهای گردبادی و یا ذراتی باشند که توسط یک تکانه یا گرما یا جرم انتقال یابند. چگونگی انتقال یا ترابرد مفاهیمی چون جرم ،  انرژی یا تکانه به کمک حالت جو و حالت متناظر جو دخیل در مبادله ، چه خاک باشد، چه پوشش گیاهی یا پوست یک جانور ، تعیین می‌شود. حتی وقتی حاملان بطور کاتوره‌ای در حرکت باشند، انتقال خالص ممکن است در هر راستایی صورت گیرد، به شرط آنکه در همان راستا بر حسب فاصله کاهش یابد. در این صورت، حاملان می‌توانند در نقطه‌ ای که مقدار کمیت کمتر ازمقدار نقطه آغاز باشد، بار اضافی‌اش را خالی کند.

تابش در محیط زیست

تمامی انرژی های لازم برای فرآیند های زیست شناختی و فیزیکی از خورشید تامین می شود

و قسمت عمده دانش فیزیک محیط زیست به چگونگی ذخیره و یا پراکندگی آن به بصورت  مکانیکی یا شیمیایی، گرمایی ارتباط دارد. لذا چرخش زمین به دور خود و یا خورشید تعیین کننده نحوه تابش خورشید است. و همچنین قسمت عمده اندازه گیریهای انرژی خورشیدی در سطح زمین به نوارهای موجی مرئی و فروسرخ نزدیک محدود می‌شوند که حاوی انرژی به نسبتهای تقریبا مساوی‌اند.

ترجمه تخصصی  فیزیک زیست محیط  و مشکلات آن

مترجم های رشته  فیزیک زیست محیط  شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته فیزیک زیست محیط  می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  فیزیک زیست محیط متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  فیزیک زیست محیط  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  فیزیک زیست محیط  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  فیزیک زیست محیط  را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  فیزیک زیست محیط  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  فیزیک زیست محیط  شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  فیزیک زیست محیط  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  فیزیک زیست محیط  باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  فیزیک زیست محیط  اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  فیزیک زیست محیط می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  فیزیک زیست محیط  را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  فیزیک زیست محیط  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  فیزیک زیست محیط  شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی زیست محیطی

ترجمه متون تخصصی بیوتکنولوژی

ترجمه متون تخصصی علوم طبیعی

ترجمه متون تخصصی محیط زیست

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی

95 100 693
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق