برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی تنوع زیست محیطی

1395/12/9 17:05:49
ترجمه متون تخصصی تنوع زیست محیطی

 ترجمه متون تخصصی تنوع زیست محیطی

 

امروزه تنوع زیستی در سه دسطح اکوسیستم، گونه و ژن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. که در حالت کلی به عنوان گونه شناخته شده است.

تعداد گونه های کره زمین حدود دو میلیون شناخته شده و به ثبت رسیده است. که براساس تحقیق دانشمندان احتمال افزایش آنها تا پنج میلیون نیز است. نکته جالب توجه اینست که بخش عمده آنها متعلق به بی مهرهگان، علی الخصوص بندپایان است. در سال 1992 کنفرانسی در سازمان درباره حمایت از محیط زیست برگزار شد که نقطه عطف آن انعقاد پیمان تنوع زیستی است. که خوشبختانه ایران نیز این معاهده را در سال 1375 به تصویب رساند.

در حالت کلی تنوع زیستی یعنی گوناگونی موجودات زنده بر روی کره زمین که شامل تفاوتهای ژنی، گونه ها، جمعیت ها و جانداران و همچنین زیست بوم ها و اجتماعات پیچیده آنها هستند. که زندگی آنها در جنگل های سبز بارانی آمازون تا بیابانهای خشک و سوزان آفریقا، از اقیانوسها تا تپه ها صورت می پذیرد.

سطوح تنوع زیستی

تنوع ژنی: کل ژنهای مختلفی که در تمام گونه های زنده وجود دارند نظیر گیاهان، حیوانات، قارچ ها موجودات ذره بینی

تنوع زیست بوم ها: تمام زیستگاهها، جوامع زیستی و فرآیند های بوم شناختی به علاوه تفاوت بین هریک از زیست بوم ها است.

تنوع گونه ها: یعنی تمام گونه های مختلف و تفاوت های بین آنها

 

علت های نابودی تنوع زیستی

تغییر در ساختار زیست بوم ها

گونه های مهاجم و بیگانه

بهره برداری بی رویه

آلودگی ها

تغییر اقلیم جهانی

 

فایده ها ی تنوع زیست محیطی

اکوسیستم توسط تنوع زیستی پشتیبانی می شود. خدماتی نظیر کیفیت آب و هوا، گرده افشانی، تصفیه آب، جلوگیری از فرسایش از جمله خدماتی هستند که موجب به خطر افتادن اکوسیستم می شوند.  

سلامتی انسان و تنوع حیات

بحث و بررسی های علمی حاکی از به خطر افتادن سلامت انسانها در اثر کم شدن تنوع حیات است. حتی این موضوع در سطح بین المللی و نیزدر سطح سیاسی مورد بحث قرار می گیرد. بسیاری از تاثیرهای پیش‌بینی شدهٔ تغییر آب‌وهوا با تغییر در تنوع زیستی در ارتباط هستند. دلیل آن این است که گونه‌هایی که بیشتر احتمال از میان رفتنشان هست، آنهایی هستند که در برابر انتقال بیماری سد ایجاد می‌کنند در حالی که گونه‌هایی که زنده می‌مانند آنهایی هستند که انتقال بیماری را افزایش می‌دهند. اساسا  تندرستی تحت تاثیر تنوع زیستی و در برگیرنده تندرستی بیماری های عفونی، علوم و منابع پزشکی، و سلامت روانی و اجتماعی و تندرستی رژیمی و امنیت تغذیه است.

ترجمه تخصصی  تنوع زیست محیطی  و مشکلات آن

مترجم های رشته  تنوع زیست محیطی  شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته تنوع زیست محیطی  می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  تنوع زیست محیطی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  تنوع زیست محیطی  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  تنوع زیست محیطی  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  تنوع زیست محیطی  را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  تنوع زیست محیطی  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  تنوع زیست محیطی  شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  تنوع زیست محیطی  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  تنوع زیست محیطی  باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  تنوع زیست محیطی  اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  تنوع زیست محیطی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  تنوع زیست محیطی  را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  تنوع زیست محیطی  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  تنوع زیست محیطی  شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی آلودگی هوا

ترجمه متون تخصصی اقتصاد محیط زیست

ترجمه متون تخصصی فیزیک زیست محیط

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی زیست محیطی

89 100 669
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق