برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی تاریخی

1395/12/14 16:49:20
ترجمه متون  تخصصی زمین شناسی تاریخی

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی تاریخی

یکی از شاخه های زمین شناسی، زمین شناسی تاریخی است. در این علم از چگونگی تشکیل زمین و تکامل  و سیر تحولاتی که در آن بوجود می آید بحث می شود. این علم ارتباط تنگاتنگی با فسیل شناسی، ژئوکرونولوژی و چینه شناسی دارد. تغییرات زمین که در پوسته روی داده شامل تحولات قاره ای، اقیانوسی، کوهزایی، منشا حیات و سیر تکاملی آنها در زمانهای مختلف زمین و غیره از جمله رویدادهایی هستند که در زمین رخ داده  است در تقسیم بندی عمر زمین به دوره های زمین شناسی نقش اساسی دارد.

اساس زمین شناسی تاریخی بر آن است که با مطالعه وضعیت فعلی، به چگونگی شکل گیری آنها پی می برند. شایان ذکر است که اهمیت مطالعه زمین برای دانشمندان ثابت شده است. از این جهت که با مطالعه و بررسی آن توانسته اند دریابند که نفت و ذغال سنگ در چه مکانهایی تشکیل می شوند. لذا مطالعه زمین منجر به کشف های جدیدی  شود که برای ادامه حیات کمک کند.

زمین شناسی و تاریخچه آن

انسان از جمله موجودات کنجکاوی است که سعی کرده محیط اطراف خود را بشناسد. انسانهای اولیه با مشاهده آتشفشان، زلزله، باد و باران به فکر افتاده و برای اینکه زندگی خود را ادامه دهند سعی بر شناخت آن کرده اند. لذا زمین شناسی تاریخی یکی از شاخه های با اهمیت زمین شناس محسوب می گردد.

زمین شناسان با مطالعه زمین به این نتیجه رسیده اند که فسیلها بقایای موجودات پیشین هستند که قبلا زندگی می کردند. و جهت تعیین سن نسبی زمین می توان از آنها استفاده کرد. بعد از کشف مواد رادیواکیتو سن نسبی زمین و جدول زمانی آن بوجود آمد. تاکنون مسائل زیادی از زمین کشف شده ولی با اینحال مسائل زیادی هنوز حل نشده باقی مانده است.

 

زمین و تولد آن

بالغ بر میلیاردها سال پیش، ستاره که از هیدروژن نخستین زاده شده بود منفجر شد و اتمهایی نظیر هیدروژن و هلیم و عناصر سنگین آن در فضا منتشر شد. بعد از چند میلیارد سال حدودا پنج میلیارد سال خورشید و بالغ بر صد تریلیون اجرام بزرگ و کوچک آسمانی متشکل از مواد گوناگون جامد و مایع در مدارهای مختلف به دور خورشید به گردش درآمده اند و تدریجا نه سیاره به طور مستقل در منظومه شمسی شامل زمین، زهره، مشتری، زحل، عطاردف سیاره اورانوس، نپتون و پلوتون و قمرهای آنها به وجود آمدند.

 

زمین شناسی و واحد های زمانی

زمین شناسان در اواخر قرن نوزدهم به اهمیت و لزوم تقسیمات زمان زمین شناسی و سنگهای رسوبی پی بردند. لذا تصمیم گرفتند تا واحد های چینه شناسی را به واحد های زمانی و واحد های زمانی سنگ شناسی تقسیم نمودند.

واحد های سنگ شناسی عبارتند از:بیوزون، اشکوب، سیستم، دوران

بیوزون اولین واحد تقسیم بندی رسوبات است که رسوباتی را شامل می شود که گونه فسیلی جانوری با ارزش چینه شناسی مشخص قرار داشته باشد. بعد از بیوزون، اشکوب که واحد زمانی سنگی است که شامل رسوبات دریایی با فسیل های شاخص در مکان مشخصی قرار دارند. مجموعه چند اشکوب یک سیستم را بوجود می آورد که نام هر سیستم از اسم یک ناحیه مشخص، یا سری رسوبات به خصوص و یا از نام فسیل های خاص اشتقاق می یابد. و دوران که از چند سیستم تشکیل می شود. که به تغییرات مهم در عالم جانوری و گیاهی یا به عبارت دیگر تکامل موجودات و همچنین دوره های کوهزایی است.

ترجمه تخصصی  زمین شناسی تاریخی  و مشکلات آن

مترجم های رشته  زمین شناسی تاریخی  شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان رشته زمین شناسی تاریخی  می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  زمین شناسی تاریخی متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته  زمین شناسی تاریخی  می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  زمین شناسی تاریخی  را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  زمین شناسی تاریخی  را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون  زمین شناسی تاریخی  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  زمین شناسی تاریخی  شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی رشته  زمین شناسی تاریخی  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  زمین شناسی تاریخی  باعث می گردد که حین ترجمه متون تخصصی  زمین شناسی تاریخی  اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  زمین شناسی تاریخی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  زمین شناسی تاریخی  را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه کتابها و متون تخصصی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  زمین شناسی تاریخی  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه دانشگاهی و فرهیختگان، متخصص تمامی دروس را در یک مجموعه گردآورده تا بر این مهم دست یابد. لذا متون و کتابهای  زمین شناسی تاریخی  شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود. هر متنی که توسط متخصص آن رشته ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی

ترجمه متون تخصصی زمین شناسی نفت

ترجمه متون تخصصی آب و فاضلاب

ترجمه متون تخصصی تامین انرژی و محیط زیست

97 100 673
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق