برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی آهنگسازی

1395/12/18 16:47:33
ترجمه متون تخصصی آهنگسازی

ترجمه متون تخصصی آهنگسازی

رشته آهنگسازی یکی از گرایشات مجموعه هنرهای موسیقی می باشد. رشته آهنگسازی شامل فرایند ایجاد یک قطعه جدید موسیقی است. در واقع آهنگسازی عمل درک یک قطعه، هنر خلق آن و ایجاد نهایی آن است. آهنگ و موسیقی زبان مشترک ملت هاست و هنری است که در تمامی مراسم و آیین های جوامع بشری اعم از مذهبی، جشن و شادمانی، جنگ و ستیز و ... همواره در انتقال اندیشه و احساسات انسانی به کار آمده است. آهنگسازی یک رشته هنری است که تا حد زیادی به خلاقیت و نوآوری فرد وابسته است. یک اثر وقتی ارزش دارد که از ذوق و تخیل آهنگساز نشات گرفته باشد. ما به آهنگسازان حرفه ای و توانمند نیاز داریم و نه افرادی که تقلید وکپی برداری از آهنگ های دیگران را کار اصلی خود قرار داده اند

هدف از کارشناسی ارشد رشته آهنگسازی، پرورش خلاقیتهای آهنگسازی با بهره گیری از علم موسیقی جهانی متناسب با فرهنگ ایرانی است. آنچه برای ورود به رشته آهنگسازی و موفق شدن در آن مهم است، داشتن علاقه، پشتکار و توانایی جسمی مناسب می باشد.

 مهارت و توانمندیهای مورد نیاز برای این رشته عبارتند از :

- داشتن علاقه و ذوق هنری

- آشنایی با علم موسیقی

- خلاقیت بالا

- داشتن صبر و پشتکار زیاد

- مهارت های ارتباطی مناسب

مواردی را که دانش آموختگان رشته آهنگسازی یاد خواهند گرفت بدین شرح است :

- نوشتن و تولید آهنگ برای ارکسترها، گروه های موسیقی، فیلم ها و تئاتر ها و

- کسب اطلاع از جدید ترین تغییرات و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه موسیقی

- شنیدن انواع آثار آهنگ سازان مختلف (در الهام گرفتن و ایجاد آهنگی جدید بسیار موثر است)

- آموزش آهنگسازی

- اجرای ارکستر ( نوازنده یا رهبر)

- انجام تمرینات مستمر

- همکاری گروهی با تنظیم کننده، خواننده، نوازنده و

آهنگسازی که توانمند و قوی باشد و در کار خود پشتکار لازم را داشته باشد، مطمئنا با فرصت های شغلی خوبی نیز روبرو خواهد شد. با توجه به نیاز روحی  و روانی همیشگی انسان ها به موسیقی، نیاز به آهنگسازان خلاق نیز همیشه وجود دارد و تقریبا هیچ گاه نمی توان بازارکار آهنگسازی را اشباع شده تلقی کرد. زیرا متناسب با تنوع علایق و سلایق انسان ها، فرصت های جدید برای کنار هم قراردادن نت های موسیقی و ساخت آهنگ های نو وجود دارد.

فارغ­ التحصیلان رشته آهنگسازی علاوه بر حضور موثر در عرصه فعالیتهای خصوصی مانند ساخت موسیقی متن آثار سینمایی و تئاتر، ساخت موسیقی برای کودکان، ساخت آثاری برای مناسبتهای گوناگون و ... می ­توانند در فعالیتهای حرفه ­ای آموزشی و مشاوره ­ای بخش­های مختلف دولتی و خصوصی نیز شرکت نمایند. همچنین آهنگساز می تواند در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، آموزش عالی و دانشگاهها و صدا و سیما استخدام شود. او همچنین می تواند در آموزشگاه های آزاد موسیقی تدریس کند. بسیاری از آهنگسازان نیز به صورت مستقل و خصوصی کار می کنند و به ساخت آهنگ های مختلف می پردازند. برخی از آنها که دارای سرمایه و تجربه کافی هستند، خود اقدام به تاسیس آموزشگاه یا راه اندازی استودیو موسیقی می کنند.

 

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد رشته آهنگسازی و تعداد واحدها بدین شرح می باشد:

تعداد کل واحدها  : 32 واحد

دروس اصلی و تخصصی : 22 واحد

دروس اختیاری : 4 واحد

پایان نامه : 6 واحد

جهت دریافت برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد رشته آهنگسازی کلیک نمایید.

دانشگاههای سراسری که در مقطع کارشناسی ارشد رشته آهنگسازی پذیرش دانشجو دارند در لیست زیر آورده شده اند. دانشگاه آزاد در این رشته پذیرش دانشجو ندارد.

 

لیست دانشگاه های سراسری

 

دانشگاه تهران

دانشگاه هنر

 

متاسفانه برای رشته آهنگسازی در ایران مقطع دکتری نداریم بنابراین علاقه مندان به ادامه تحصیل در این زمینه می توانند بسته به علاقه و استعداد خود در خارج از کشور به ادامه تحصیل بپردازند. همچنین شرکت در دوره های آزاد آهنگسازی نیز راه دیگری است که افراد علاقه مند می توانند آن را انتخاب کنند.

ترجمه تخصصی  آهنگسازی   و مشکلات آن

مترجم های رشته  آهنگسازی  شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازد. شما دانشجویان می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  آهنگسازی  متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  تخصصی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون   شما را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون   تخصصی  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  آهنگسازی  شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی این رشته  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  آهنگسازی  باعث می گردد که حین ترجمه متون اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون  کانی شناسی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  آهنگسازی  را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه متون و کتابها ی تخصصی ازاهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  آهنگسازی  از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه فرهیختگان و در حالت کلی به جامعه دانشگاهی، مجموعه ای با متخصصین هر رشته دور هم گرد آورده تا به هدف خود که ترجمه با کیفیت هر چه تمام تر است، دست یابد. لذا متون و کتابهای  آهنگسازی  شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود.  شایان ذکر است که متنهایی  که توسط اشخاص با تجربه ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی عکاسی( مجموعه هنرهای تصویری و طراحی)

ترجمه متون تخصصی نقاشی ( مجموعه هنرهای تصویری و طراحی)

ترجمه متون تخصصی تصویر متحرک (انیمیشن)

93 100 706
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق