برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

نحوه ی برگزاری انتخاب مترجم در شبکه مترجمین اشراق

1394/5/30
نحوه ی برگزاری انتخاب مترجم در شبکه مترجمین اشراق

 

آزمون ورودی

شبکه مترجمین اشراق بمنظور افزایش کیفی و ارج نهادن به کاربران خود، تمامی مترجمین را از طریق آزمون تستی و تشریحی بصورت ادواری استخدام می نماید. شایان توجه است که به منظور جلوگیری از اتلاف وقت داوطلبان، شرکت در آزمون صرفاً به افرادی توصیه می‌شود که تسلط به نگارش و ویرایش فارسی و انگلیسی، برخورداری از دانش قابل قبول در زمینۀ دستور زبان فارسی و انگلیسی، آشنایی با اینترنت، توانایی تایپ به زبان فارسی و زبان انگلیسی، توانایی ویرایش متن در محیط Word، درک مطلب قابل قبول (زبان فارسی و زبان انگلیسی) وتسلط در یک زمینۀ علمی و ترجیحاً آشنایی با چند زمینۀ علمی دیگر داشته باشند.

 

نحوه ی ثبت نام در آزمون:

تمامی افراد حائز شرایط از اقصی نقاط ایران می توانند فرم استخدام مترجم را در صفحه ی اصلی شبکه ی مترجمین اشراق کامل و اطلاعات آن اعم از عکس پرسنلی، رزومه ی علمی و ... آپلود نمایند تا جهت پیش ثبت نام در آزمون ورودی اعلام آمادگی نمایند. 

اطلاعات آزمون از طریق بخش اخبار در صفحه ی اول به اطلاع عموم خواهد رسید که متقاضیان با شرکت در آزمون و دریافت حداقل امتیازات مورد نیاز که در فایل زیر به پیوست موجود است جواز استخدام در شبکه را پیدا می کنند.

 

نوع طرح پذیرش مترجم حداقل نمره ی قبولی  
برنزی 60  
نقره ای 75  
طلایی 85  

 

هزینه ی شرکت در آزمون

ده هزار تومان

نکته:

متقاضیان شرکت در آزمون بایستی مبلغ مورد نظر را تنها از طریق یکی از شماره کارت های اعلام شده در سایت تا یک هفته مانده به برگزاری آزمون واریز و اطلاعات آن را از طریق ایمیل eshragh.translators@gmail.com به موسسه اعلام نمایند تا واریزیشان بمنظور شرکت در آزمون ورودی ظرف 12 ساعت کاری تایید  شود.

 

نحوه ی برگزاری آزمون

الف: آزمون تستی:

80 سوال با 80 دقیقه زمان پاسخگویی بدون دیکشنری. آزمون تستی دارای نمره ی منفی نمی باشد.

اطلاعات عمومی Office, Internet 15 سوال  
گرامر و واژگان 25 سوال  
اصطلاح شناسی 20 سوال  

زبان شناسی مقابله ای

20 سوال

 

 

ب: آزمون تشریحی:

طراحان سوال در شبکه مترجمین اشراق، سه متن از هر 5 حوزه ی علوم انسانی، علوم پایه، علوم پزشکی، فنی مهندسی و هنر طراحی می کنند که متقاضی موظف است حداقل یکی از 5 حوزه را انتخاب و هر سه متن انگلیسی به فارسی آن حوزه را با کمک دیکشنری ترجمه نماید. در بخش دوم سوالات تشریحی نیز که مخصوص مترجمان فارسی به انگلیسی می باشد، متقاضی باز بسته به تمایل خود در یک یا چند حوزه ی تخصصی متون آزمون را ترجمه می نمایند.

البته متقاضیانی که تمایل به فعالیت در چند زیر شاخه می باشند متون سایر حوزه ها را به انتخاب خودشان بایستی ترجمه نمایند. شایان توجه است برای چنین مترجمانی بالاترین نمره در یکی از زیر شخه های 5 گانه ملاک خواهد بود و قطعا چنین مترجمانی شانس بیشتری از دریافت تعداد مقالات بالا در شبکه برخوردادر خواهند بود.

 

نحوه ی امتیاز بندی

مدارک تحصیلی و رزومه ی علمی متقاضی: 10 امتیاز

امتحان تستی: 40 امتیاز

امتحان کتبی: 40 امتیاز

سوال نهایی آزمون: 10 امتیاز

 

نتایج آزمون:

از آنجا که برگزاری آزمون در شبکه مترجمین اشراق در اکثر استانها بصورت ادواری و همزمان برگزار می شود لذا نتایج آزمون یک هفته پس از آن مشخص می شود و پنل کاربرانی که حداقل امتیاز قبولی را کسب نمایند فعال خواهد شد.

 

نکته:

پنلهای مترجمانی که فعال هستند درصورتیکه حداقل نمره ی قبولی را در آزمون دریافت ننمایند از طرف شبکه غیرفعال خواهد شد.

 

جهت ثبت نام لطفا کلیک نمایید

 

87 100 700
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق