برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه متون تخصصی فشار خون

1396/4/22 13:33:01
ترجمه متون تخصصی فشار خون

ترجمه متون تخصصی فشار خون

فشار خون از جمله بیماری هایی است که علامت بخصوصی ندارد و تا زمانیکه اندازه گیری نشود از بالا یا پایین بودن آن نمی توان مطلع شد. به همین دلیل این بیماری را قاتل خاموش نیز می نامند. زیرا بیماری خطرناکی است که گاها منجر به مرگ بیمار نیز می شود.

اشخاص در طول روز و یا عمر خود فشارخونهای متغیری دارند.در اشخاص سالم هنگام استراحت فشار خون پایین می آید و در حین فعالیت افزایش می یابد. ولی در بیماران مبتلا به فشار خون، در حین استراحت هم فشار خون بالا یا پایین می شود که ممکن است اثرات مخرب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

فشار خون نرمال برای افراد بین 120 و 80 است. که این عدد در بین اشخاص مختلف متفاوت است.

فشار خون و علائم آن

پرفشاری خون را به دو نوع ولیه و ثانویه تقسیم کردند.

پرفشاری خون ممکن است برای اولین بار در شخص بوجود آید که علت آن مشخص نیست ولی در پرفشاری خون ثانویه، فشار خون به علت بیماری دیگری در بدن اتفاق می افتد که در صورت کنترل بیماری اول، فشار خون نیز خود به خود برطرف می گردد.

جهت اینکه اشخاص بتوانند دریابند که آیا مبتلا به فشار خون اولیه هستند یا خیر، بهتر است که در زمانهای معینی فشار خون را اندازه بگیرند زیرا ممکن است فرد دچار فشار خون اولیه شود ولی سالها با آن زندگی کند. علائم فشار خون، سرگیحه و سردرد، درد قفسه سینه، تنگی نفس حین فعالیت جسمانی، تاری دید و یا اختلال در دید است.

 

پرفشاری خون و علل آن

پرفشاری خون اولیه از نظر پزشکان هنوز دلیل خاصی برای آن ذکر نشده است. ولی جمعی بر این اتفاق نظر دارند که ممکن است عوامل محیطی، سبک زندگی، مسائل ژنتیکی، غذاهای پرنمک، مصرف سیگار، و الکل، افزایش وزن و ... می تواند از علل مبتلا به فشار خون باشد.

پرفشاری خون ثانویه، اساسا ربطی به مسن بودن و بالا رفتن سن ندارد. و دیگر نارسایی ها سبب بالا بودن فشار خون می گردد. از آنجمله می توان بیماری کم کاری تیروئید و دیگر بیماری های غدد، بیماری های قلبی و کلیوی، بیماری های ریوی و مصرف برخی از داروها را نام برد.

 

زنان باردار و فشارخون

زنان در دوران بارداری ممکن است دچار پرفشاری خون بالا یا همان مسمومیت حاملگی شوند. که در نیمه دوم بارداری ممکن است بروز کند. مادران باردار ممکن است علاوه بر پرفشاری خون،  دفع پروتئین از ادار هم داشته باشند. این امر بسیار خطر ناک هست و ممکن است منجر به مرگ جنین و یا مادر شود.

 

فشار خون پایین

برخی از اشخاص همیشه فشار خون پایینی دارند و همیشه کسل و گاهی اوقات از حال می روند که باید حتما به پزشک و بیمارستان مراجعه کنند.

فشار خون پایین با سردرد و بی حالی همراه است. و غالبا جوانهای لاغر به آن مبتلا هستند. و در برخی مواقع ممکن است به دلیل از دست رفتن خون زیاد و یا آب بدن اتفاق می افتد. که در این مواقع باید سرع آب از دست رفته جبران شود. زیرا ممکن است به مرگ بیمار منتهی شود.

 

فشار خون و خطرات آن

سکته مغزی

حمله قلبی

تنگ و ضعیف شدن رگهای خونی در کلیه و نهایتا عملکرد کلیه را مختل می کند.

مشکل در حافظه

سندرم متابولیک

ترجمه تخصصی  فشار خون و مشکلات آن

مترجم های رشته  فشار خون شبکه مترجمین اشراق، به طور تخصصی به ترجمه متون می پردازند. شما دانشجویان می توانید ترجمه متون تخصصی خود را به دست مترجمان  شبکه مترجمین اشراق بسپارید تا از ترجمه ای روان و تخصصی بهره مند شوید. گروه مترجمان  فشار خون متشکل از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشند که تجربه کافی در زمینه ترجمه متون  تخصصی را دارند و همچنین قادر هستند ترجمه متون  شما را با کیفیتی عالی انجام دهند.  به دلیل اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می کنیم. شما می توانید ترجمه متون   تخصصی  مربوط به کلیه گرایش های این رشته را به دست مترجمان ما بسپارید. ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون مربوط به رشته  فشار خون شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی این رشته  پذیرفته می شود. استفاده از مترجمان دانش آموخته  فشار خون باعث می گردد که حین ترجمه متون اصطلاحات این رشته به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی این رشته باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف ما ارائه خدمات مناسبی در زمینه ترجمه متون وب سنجی می باشد. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  فشار خون را مترجمان شبکه مترجمین اشراق بتواند جلب کند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق

امروزه ترجمه متون و کتابهای تخصصی ازاهمیت قابل توجهی برخوردار است که ترجمه متون تخصصی  فشار خون از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به جامعه فرهیختگان و در حالت کلی به جامعه دانشگاهی، مجموعه ای با متخصصین هر رشته دور هم گرد آورده تا به هدف خود که ترجمه با کیفیت هر چه تمام تر است، دست یابد. لذا متون و کتابهای  وب سنجی شما توسط فارغ التحصیلان این رشته و یا اشخاص مجرب و با سابقه قابل توجه، با کیفیت هر چه تمام تر (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) ترجمه و تقدیم می شود.  شایان ذکر است که متنهایی  که توسط اشخاص با تجربه ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متون تخصصی قلب و بیماری های قلبی

ترجمه تخصصی پزشکی

ترجمه متون تخصصی بیماری های کلیوی

ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه

90 100 659
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق