برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه تخصصی مقاله ISI

1396/4/27 15:38:49
ترجمه تخصصی مقاله ISI

ترجمه تخصصی مقاله ISI

آی اس ای(ISI) چیست؟

موسسه اطلاعات علمی، بانک اطلاعات مرکزی است که در صدد پوشش دادن و فهرست کردن مجلات علمی منتشر شده در دنیا است. و هدف آن تبادل اطلاعات فی مابین فرهیختگان، بخصوص پژهشگران است. پژوهشگران این موسسه علمی را با نام ISI می شناسند. این نام اختصاری از کلمات Institute for Science Information  تشکیل شده است. نکته قابل توجه اینست که یک مجله ممکن است در یک برحه زمانی شامل مجلات تحت پوشش آی اس آس باشد و بعد از مدتی به دلایلی نظیر از دست دادن بار علمی مقالات، از لیست مجلات آی اس آی خارج شود. در هر سال مجلات جدیدی مورد ارزیابی قرار می گیرند و به لیست مجلات اضافه می شود. و نکته قابل توجه دیگر اینست که، شماره ISI ثابت نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

ترجمه تخصصی مقاله ISI

ارزیابی مجلات آی اس آی

 موسسه اطلاعات علمی، قبل از اینکه مجله ای را در فهرست مجلاتش قرار دهد از جهت های گوناگون مورد ارزیابی قرار می دهد. از آن جمله می توان:

رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی آی اس آی

کمیته علمی منتخب مجله

تنوع مقالات چاپ شده در سطح بین المللی

جایگاه مجله

و نشر به موقع

را نام برد. شایان ذکر است که همه عوامل به تنهایی مورد بررسی و ارزیابی قرار نمی گیرد. بلکه بازرسان با بررسی کلی تمامی عوامل، نمره ای را به مجله اختصاص می دهند.

 

مقالات آی اس آی به چه زبانی ارائه می شوند؟

مقالات علمی مهم به تمامی زبانها چاپ می شوند. ولی عنوان، چکیده و کلمات کلیدی باید به زبان انگلیسی باشد. زیرا داوران مجلات و اشخاصی که مقاله را بررسی می کنند نمی توانند آنها را از زبانهای مختلف ترجمه کنند. لذا ضرورت دارد که موارد ذکر شده به انگلیسی باشد. بنابراین متون تخصصی آی اس آی معمولا در هر زبانی که باشند باید یا کلا به انگلیسی ترجمه شوند و یا حداقل قسمتهایی که مورد بررسی داوران قرار می گیرد به انگلیسی ترجمه شوند. بنابراین ترجمه متون تخصصی آی اس آی الزامی است. که بهتر از اشخاص متخصصی جهت اینکار استفاده شود. که ترجمه قابل قبولی در سطح آی اس آی ارائه کند.

 

چاپ مقاله در مجلات

تمامی دانشگاهیان و فرهیختگان سعی بر این دارند که مقاله ای که می خواهند ارائه کنند و نهایتا به چاپ برسانند از سطح علمی بالایی برخوردار باشد. لذا تمامی تلاش خود را جهت تحقیق و پژوهش در تمامی زمینه ها انجام می دهند تا مقاله از کیفیت عالی برخوردار باشد.  بنابراین جهت دستیابی به متون تخصصی آی اس آی ، نیاز به ترجمه ای بی عیب و نقص وجود دارد و همچنین ناگفته نماند ایده ای که مطرح می شود معمولا منحصر بفرد است. و عموما محققان تحقیقاتی را انجام می دهند که برای اولین بار ایدهء آن مطرح شده است. و در حد یک فرضیه است.

براین اساس مقاله نوشتن در سطح بین المللی برای چاپ آن، امری سخت است و نیاز به تلاش و تحقیق فراوانی دارد. شایان ذکر است که تمامی مقالات ارسالی به مجلات معتبر نظیر آی اس آی  (اگر استاندارهای مجله مذکور را رعایت نکرده باشد) چاپ نمی شوند و احتمال رد شدن نیز هست.

 

اساس تحقیق مقالات نوشته شده و چاپ آنها

نتیجه مقالاتی که قرار است چاپ شود یکی از اساسی ترین بخش کار یک محقق در سطح بین المللی محسوب می شود. اغلب اوقات فقط نوشتن هدف نهایی یک نویسنده محسوب نمی شود ولی چاپ مقاله نیز زمانبر است. و خسته کننده است.

 

جهت نوشتن مقالات در سطح مجلات ISI توجه به نکات زیر ضروری است.

-حین تحقیق حتما نونت برداری شود. برخی سوال می کنند که چرا نونت برداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سه دلیل مهم وجود دارد که اهمیت آنرا روشن می کند.

اول اینکه مطالب فرار هستند و ممکن است که محقق فراموش کند.

دوم : فهم و درک مطلب توسط نوشتن بیشتر می شود.

سوم: یافتن چشم اندازها.. اینکه مبحث مورد جستجو ازدیدگاههای گوناگون مورد بررسی قرار گیرد.

 

ساختار مقاله علمی

یک مقاله علمی از مقدمه، بدنه متن و نتیجه گیری تشکیل می شود. مقدمه موضوع و محتویات کل مقاله را در حالت کلی بیان می کند. تمامی مطالب ذکر شده در مقدمه در بدنه اصلی مقاله توضیح داده می شود و در صورت نیاز به شکل و نقل قول و مثالها... حتما استفاده می شود تا خواننده کل مطالب را درک کند. مقاله باید با زبان شیوا و عاری از هرگونه ابهام باشد. و نهایتا در بخش نتیجه گیری یک جمع بندی کلی از مسائل مهم مقاله ذکر می شود. ذکر منابع استفاده شده برای یک مقاله علمی تحقیقاتی نیز ضروری است.

فلوچارت ساختار مقاله به شرح ذیل است.

شبکه مترجمین اشراق

نوشتن برای چاپ

متن نوشته شده باید برای مخاطبین بخصوصی نوشته شود. و حتما مد نظر باشد که به غیر از داوران، اشخاصی نظیر دانشجویان و محققان و اساتید نیز از آن استفاده خواهند کرد.

بعد از نوشتن مقالات تخصصی، و ارائه به چاپ در سطح آی اس آی، نیاز به ترجمه آنها با زبان انگلیسی -ترجیحا – می باشد. بنابراین ترجمه متون تخصصی آی اس آی از اهمیت ویژه ای برخور دارد است.

فلوچارت برنامه ریزی و نهایتا نوشتن یک مقاله جهت چاپ به شرح ذیل است.

 

چاپ مقاله در ژورنال

زمانیکه مقاله و یا مطلب نوشته شد و از نظر اساتید آماده چاپ شد می توان برای چاپ اقدام کرد. این مطلب می تواند در کنفرانس، ژورنال و یا جهت کتاب مورد استفاده قرار گیرد.

معمولا جهت چاپ مطالب معمولا دومانع وجود دارد. یکی دوران هستند و دیگری ادیتور ها. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فلوچارت زیر نشان دهنده مراحل و پروسه یک مقاله از ابتدائی ترین مرحله نظیر نوشتن  و ادیت آن مطلب براساس استانداردهای مقالات در مجلات و یا کنفرانسها و بالاخره چاپ آن می باشد.

 

مقالات مرتبط

هزینه ترجمه

سفارش ترجمه

برآورد آنلاین قیمت ترجمه

References

https://www.researchgate.net/post/How_to_access_and_translate_full-text_foreign_language_articles

http://www.gla.ac.uk/media/media_41223_en.pdf

https://en.wikipedia.org/wiki/Institute_for_Scientific_Information

https://www.isi-web.org/index.php/about-isi/who-is-isi

http://jultika.oulu.fi/files/isbn9789514293801.pdf

https://www.elsevier.com/connect/7-steps-to-publishing-in-a-scientific-journal

http://dbis.rwth-aachen.de/~derntl/papers/misc/paperwriting.pdf

 

88 100 738
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق