برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه آنلاین

1396/5/5 11:39:45
ترجمه آنلاین

ترجمه آنلاین

ترجمه آنلاین همان ترجمه از طریق اینترنت است. که غالبا بصورت رایگان و در برخی مواقع به صورت پولی انجام می گیرد.

 

ترجمه آنلاین بصورت نرم افزار های آنلاین

ترجمه آنلاین رایگان توسط نرم افزارهایی که در سیستم نصب هست و یا در گوگل و یا سایر موتورهای جستجوموجود هست انجام می گیرد. این نرم افزارها باستفاده از اینترنت قابل استفاده هست. یکی از شاخص تیرین آنها، گوگل ترنسلیت هست که اکثر زبان آموزان و مترجم های تازه کار از آن استفاده می کنند تا نحوه جلمه بندی را یاد بگیرند. البته نکته قابل توجه اینست که هیچ نرم افزاری نمی تواند جای ترجمه انسانی را بگیرد. زیرا هر کلمه بسته به جمله و متن و محتوی متن حاضر، معنی و مفهوم متفاوتی را دارد. به این گونه ترجمه، ترجمه ماشینی نیز می گویند. معمولا ترجمه ای رایگان و در برخی مواقع اگر از شخص و یا موسسه ای کمک گرفته شود هزینه اندکی برای آن پرداخت می شود.

 

کاربرد ترجمه آنلاین

زمانی که قرار است ایمیلی به دوست و هر شخص دیگری در خارج از کشور و یا به زبان دیگری ارسال کنید. استفاده از ترجمه آنلاین موردی ندارد. زیرا فقط تا حدی که شخص بتواند  منظور خود را در قالب چند جمله بیان کند کافی است.

و زمانیکه شخص می خواهد معنی چند اصطلاح را از اینترنت جستجو کند، ترجمه آنلاین کمک کننده است. و به جای استفاده از دیکشنری (کتاب) از اینترنت بصورت رایگان معنی لغات و یا اصطلاحات را درآورد.

چه مواقعی نباید از دیکشنری آنلاین استفاده کرد؟

در مواقعی که قرار است یک خرید و فروش از یک شرکت خارجی انجام دادف به هیچ وجه نباید از ترجمه آنلاین و یا گوگل ترنسلیت استفاده کرد. برخی مواقع یک جمله اشتباه رد و بدل کردن تبعات مالی و گاهی اوقات مسئولیت کیفری به بار می آورد.

زمانیکه یک قرار داد تجاری بسته می شود. نیز نباید از ترجمه ماشینی استفاده کرد. متن قرار داد باید توسط یک مترجم حرفه ای تنظیم شود.

زمانیکه یک مقاله علمی قرار است در ژورنالهای خارجی چاپ شود نیز نباید به ترجمه آنلاین بسنده کرد. زیرا همانطور که اشاره شد. ترجمه گوگل برای جملات ساده کاربرد دارد. و هیچ نرم افزاری نمی تواند معنی اصطلاحات و جملات متن علمی را به خوبی درک و ترجمه کند. ولی فقط برای چک کردن لغات و پیداکردن مترادف و یا متضاد لغات کاربرد خوبی خواهد داشت.

 

ترجمه آنلاین به چه زبان هایی انجام می شود؟

ترجمه آنلاین و ماشینی به اکثر زبانهای رسمی دنیا وجود دارد. مثلا ترجمه فارسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی، عربی ب فارسی ، فارسی به عربی، انگلیسی به عربی ، عربی به انگلیسی ، اسپانیایی به عربی ، اسپانیایی به فارسی، فارسی به اسپانیایی ، آلماین به فارسی، فارسی به آلمانی ، آلمانی به انگلیسی و انگلیسی به آلمانی، فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه و امگلیسی به فرانسه، فرانسه به انگلیسی ، فارسی به چینی، چینی فه فارسی، ژاپنی به فارسی ، فارسی به ژاپنی،ایتالیایی به فارسی، فارسی به ایتالیایی و روسی به فارسی ، فارسی به روسی، ارمنی به فارسی، فارسی به ارمنی، ترکی آذربایجانی  به فارسی، فارسی به ترکی آذربایجانی، ترکی استانبولی به فارسی، فارسی به ترکی استانبولی ... وجود دارد. رایج ترین نوع ترجمه ماشینی که در همه کشورها و به تمام زبانهای رسمی دنیا انجام می شود گوگل ترنسلیت هست. زیرا این برنامه امکان تغییر و انتخاب زبان را هم در زبان مبدا و هم در زبان مقصد به کاربر می دهد و هیچ محدودیتی وجود ندارد. البته ترجمه زبانهای محلی با این نرم افزار ممکن نیست. و فقط زبانهای رسمی نظیر، انگلیسی، فارسی، عربی، فرانسه، پرتغالی، یونانی، ایتالیایی، اسپانیایی، سوئدی، کره ای ، ژاپنی، چینی، هندی، روسی، لهستانی، یونانی، رومانیایی، ارمنی، ترکی آذربایجانی، ترکی استانبولی و ... انجام می شود.

انواع دیگر ترجمه آنلاین

نوع دیگری از ترجمه آنلاین، دیکشنری هایی هست در بازار و یا اینترنت موجود است. اینگونه دیکشنری ها، نظیر بابیلون، آکسفورد، ... با استفاده از اینترنت کار می کنند و غالبا اصطلاحات و لغات را در چندین گونه متفاوت ترجمه می کنند. در این دیکشنری ها، ترجمه لغات در کانتکست های متفاوت، مترادف، متضاد، هم معنی و غیره در اختیار کاربر قرار می گیرد.

دیکشنری آنلاین اندروید:

دیکشنری آنلاین اندروید ، نرم افزاری است که کاربران تلفهای هوشمند در گوشی خود نصب و راه اندازی می کنند. و می توانند آنلاین و رایگان برای ترجمه متن های کوتاه و ساده استفاده می شود. لازم به ذکر است که دیکشنری انلاین اندروید هم با استفاده از اینترنت قابل استفاده هست.

جهت استفاده کاربران ترجمه های آنلاین چندین سایت معرفی می شود.

 

https://networktranslate.com/

http://tarjome.babylon-software.com/

https://www.collinsdictionary.com/translator

http://translation2.paralink.com/

https://www.freetranslation.com/en/translate-english-spanish

https://www.onlinedoctranslator.com/translationform

 

مقالات مرتبط

ترجمه انگلیسی به فارسی

آموزش ترجمه در گوگل - گوگل ترجمه

ترجمه متن

هزینه ترجمه

سفارش ترجمه

97 100 658
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق