برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی

1396/5/30 14:16:40
ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی

ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی

ترجمه:

ترجمه بیان یک متن یا مطلب به زبان دیگر است طوری که تمامی حالات متن از مبدا به متن مقصد انتقال یابد. در امر ترجمه باید تمامی مطالب معادل یابی و بازسازی شوند و به زبان مقصد انتقال یابند.

تعریفهای متفاوتی از ترجمه موجود است. کت فورد ترجمه را جایگزین کردن مطالب متون از یک زبان به زبان دیگر بیان می کند.

و یا رومن یاکوبسن ترجمه را واقعیت تازه ادبی می خواند که صرفا رابطه بینامتنی با شعریا اثر قبلی دارد.

ترجمه تخصصی

ترجمه به دو نوع تخصصی و عمومی انجام می شود.

ترجمه تخصصی مربوط به متن هایی می شود که در رابطه با فیلدهای مورد مطالعه در دانشگاه نوشته و ترجمه شود. این فیلدها را می توان تاریخ، جغرافی، فلسفه، ریاضی، شیمی، فیزیک، مکانیک، کتابداری، پزشکی، پرستاری، برق و الکترونیک، .... را نام برد.  متن هایی که در مقاطع عالیه جهت تحقیق و پروژه، و یا کار کلاسی نوشته می شود گاهی اوقات نیاز به چاپ دارند لذا این متون تخصصی توسط متخصصین حوزه مربوطه ترجمه می شوند.

گاهی اوقات دانشجویان و فرهیختگان، جهت تحقیق و یا کار کلاسی نیاز به مطالبی که در خارج از کشور به زبانهای مختلف نوشته شده است روی میاورند. بدین منظور نیاز به ترجمه آن متون احساس می شود.  بنابراین یا باید شخص به یک یا چند زبان مسلط باشد که بتواند از مطالب آن استفاده کند و یا متن را به دلیل کمبود وقت و یا آشنا نبودن به زبان آن مطلب از مترجمین متخصص برای ترجمه کمک بگیرد. 

 

چرا ترجمه تخصصی متون انگلیسی به فارسی از اهمیت بیشتری برخوردار است؟

ترجمه تخصصی متون انگلیسی به فارسی از اهمیت بیشتری برخوردار بود و خواهد بود. زیرا این زبان، به عنوان زبان بین المللی در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر تحقیق ها و پروژهای جدید و کشف ها به این زبان نوشته می شوند تا مورد استفاده عموم قرار بگیرند. برخی از فرهیختگان، از مطالب موجود استفاده می کنند و مشکلات کشور خود را برطرف می کنند. برخی ها با استفاده از آن مطالب به مسائل مهمتر و جدیدتر دست می یابند.

 

چطور می توان ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی را انجام داد؟

 ترجمه متون تخصصی انگلیسی به فارسی به دو صورت انسانی و ماشینی و یا آنلاین صورت می گیرد.

ترجمه انسانی: ترجمه انسانی متون تخصصی انگلیسی به فارسی توسط افرادی انجام می شود که یا دانش و علم کافی و یا تحصیلات عالیه متن مذکور را دارند. و یا توسط شخصی(مترجم) که تجربه لازم برای ترجمه متن تخصصی را دارد انجام می شود.

ترجمه ماشینی متون تخصصی: ترجمه ماشینی نیز به دو صورت انجام می شود یا ترجمه توسط نرم افزارهای موجود در بازار انجام می شود و یا آنلاین از طریق سایتهایی که امکانات ترجمه متون در آنها تعبیه شده است انجام می شود. بنابراین ترجمه آنلاین تخصصی انگلیسی به فارسی نیز از طریق سایتها و نرم افزارهای طراحی شده بصورت آنلاین قابل انجام هست. البته برخی از نرم افزارها آفلاین هم قابل استفاده هستند. ولی غالبا بصورت انلاین مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی

ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی  از طریق اینترنت و سایتهای موجود در اینترنت امکان پذیر است. در برخی از  تلفن های همراه نیز نرم افزارهایی می توان نصب کرد که متون تخصصی و یا اصطلاحات تخصصی را تا حدی ترجمه می کنند. ترجمه آنلاین تنها مربوط به ترجمه متون نمی شود بلکه برخی از دیکشنری های آنلاین موجود هستند که اصطلاحات تخصصی را به صورت آنلاین ترجمه می کنند.

 

سایتهای موجود جهت ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی

مقالات تخصصی  انگلیسی به فارسی به دو نوع   ترجمه می شوند:

نوع اول آن استفاده از ترجمه انسانی است.

http://eshraghtranslators.com/

 

و نوع  دیگر ترجمه تخصصی آنلاین انگلیسی به فارسی،  ترجمه ماشینی است که از سایتهای متفاوت می توان استفاده کرد. البته ترجمه ماشینی مانند ترجمه انسانی  که توسط  فرد متخصصی انجام می شود از کیفیت خوبی برخوردار نخواهد بود.

 https://www.bing.com/translator

http://networktranslate.com

http://translate.google.com/

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق و نگارش مقاله به زبان انگلیسی 

مترجمهای شبکه مترجمین اشراق، تمامی متون را به صورت  کاملا تخصصی به زبان انگلیسی  ترجمه می کنند. لذا دانشجویان و فرهیختگان می توانند متون تخصصی خود را در هر زبان و در هر فرمتی واگذار کنند تا به زبان های مختلف اعم از فارسی به انگلیسی و بالعکس، عربی به فارسی وبالعکس، آلمانی به فارسی و بالعکس، فرانسه به فارسی و بالعکس، روسی به فارسی و بالعکس، ایتالیایی به فارسی و بالعکس و  اسپانیایی به فارسی و بالعکس و ترجمه شود.

اساسا مترجمان شبکه مترجمین اشراق از فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند و تجربه کافی در زمینه ترجمه متون تخصصی را دارند و  توانایی ترجمه متون شما را با کیفیتی عالی (حتی قابل ارائه در سطح ISI,ISC) دارند.  با توجه به اینکه دروس تخصصی، گرایش های مختلفی دارند  لذا به منظور انجام ترجمه تخصصی تر متون، از مترجمین دانش آموخته گرایش های مختلف استفاده می شود. شما می توانید ترجمه متون تخصصی  مربوط به کلیه گرایش های رشته های مختلف را به دست مترجمهای موسسه اشراق بسپارید. ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی تمامی متون مربوط به متن های تخصصی شامل، کتاب ها، پایان نامه ها، مقالات و سایر متون تخصصی این رشته  پذیرفته می شود. استفاده از مترجهای دانش آموخته   باعث می گردد که حین ترجمه متون، اصطلاحات متن به درستی به کار گرفته شود و در نهایت مقاله به طور کاملا تخصصی ترجمه گردد. همچنین آگاهی از موضوع ها و مطالب علمی متون باعث می شود که مترجم با درک مفهوم متن مورد نظر، اقدام به ترجمه آن نماید و نهایتا ترجمه به صورت مفهومی انجام گیرد و از ترجمه تحت اللفظی اجتناب شود. هدف موسسه ارائه خدمات مناسب در زمینه ترجمه متون  تخصصی است. امید است رضایت شما دانشجویان رشته  توسط این موسسه جلب گردد.

 شایان ذکر است که متنهایی  که توسط اشخاص با تجربه ترجمه شود عاری از اشتباه خواهد بود بنابراین شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به شما فرهیختگان اپلیکیشن اندروید و همچنین ربات تلگرامی را در اختیار قرار داده است تا در مواقع نیاز از آنها استفاده نمایید.

 

مقالات مرتبط

ترجمه متن

هزینه ترجمه

سفارش ترجمه

ترجمه

ترجمه ارزان و فوری

ترجمه آنلاین

ترجمه انگلیسی به فارسی

آموزش ترجمه در گوگل - گوگل ترجمه

 

88 100 677
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق