برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه مقاله دانشجویی

1396/6/8 16:03:53
ترجمه مقاله دانشجویی

ترجمه مقاله دانشجویی

ترجمه:

برگرداندن یک متن از زبانی به زبان دیگر طوری که معانی و منظور متن مبدا تماما به متن مقصد انتقال یابد. حین ترجمه متن، مترجم باید متن مبدا را درک و سپس معادل یابی مناسبی برای واژه های تخصصی  در زبان مقصد انجام دهد تا عینا مطالب و پیام زبان مبدا به مقصد انتقال یابد. براین اساس نیاز است در ترجمه متن خصوصا اگر تخصصی و یا حالت ویژه ای داشته باشد از دیکشنری های موجود چه در اینترنت و چه از کتابهای موجود استفاده شود تا متن از روانی و شیوایی قابل قبولی برخوردار شود.

 ترجمه و اهمیت آن

امروزه به دلیل اینکه ملتها باهم در ارتباط هستند، جهت ارتباط برقرار کردن یا باید آن زبان را یاد بگیرند و یا باید توسط یک شخصی ترجمه شود براین اساس ترجمه اهمیت  ویژه ای پیدا می کند. داد و ستد با کشورهای دیگر، مبادله فنون و دانش های جدید، نیاز به استفاده از کشفیات و تحقیق و تفحس اشخاص در اقصی نقاط دنیا، افراد و دانشجویان را برآن داشت که به صنعت ترجمه رجوع کنند.

 

ترجمه و انواع آن

ترجمه کتبی

ترجمه شفاهی

سطح ترجمه

ترجمه ها اساسا در چندین سطح ارائه می شوند. ترجمه تخصصی، نیمه تخصصی و یا ترجمه دانشجویی ترجمه تکالیف دانشگاهی

ترجمه مقاله دانشجویی نیز ممکن است در چند سطح صورت گیرد. زیرا براساس کاری که با متن ترجمه انجام خواهد شد سطح ترجمه نیز مشخص می شود.

 

ترجمه دانشجویی چیست؟

مقالات و متنهای دانشجویی اساسا پروژه هایی هستند که استادان دانشگاه از دانشجویان درخواست می کنند تا دانشجو را برآن دارند که بصورت عملی واحد مذکور را اجرا کنند. و جهت این کار نیاز  به مطالعه منابع داخلی و خارجی احساس می شود و دانشجو باید چندین کتاب یا سایت را جهت کسب اطلاعات بیشتر، پیشرفته و بروز مطالعه کند. اغلب اوقات به دلیل ذیق وقت و یا مسلط نبودن به زبان متن مورد مطالعه، نیاز به کمک گرفتن از افراد باتجریه دارد. به عنوان مثال دانشجو متنی را و یا تحقیقی را در رابطه با یک موضوعی به زبان فرانسه و یا هر زبان دیگری باید مطالعه کند تا تکلیف خود اعم از پایان نامه، رزمه کاری  و.... انجام دهد. بنابراین نیاز به ترجمه و یا مترجمی که با متنها و مقالات دانشجویی سرو کار دارند احساس می شود.

ویژگی های مترجم مقالات دانشجویی 

مترجم مقالات دانشجویی باید از سرعت عمل بالایی برخوردار باشد.

مترجم مقالات دانشجوی باید با حداقل قیمت کار کند.زیرا اکثر دانشجویان نمی توانند هزینه زیاید را بپردازند.

مترجم مقاله های دانشجویی باید دایره لغات زیادی را داشته باشند زیرا اکثر مقاله ها علمی است و قاعدتا از کلمات تخصصی و عبارات زیادی استفاده شده است.

مقاله های دانشجویی باید با کیفیت ترجمه شوند زیرا کیفیت متن و به مفهوم متن صدمه خواهد زد.

 

ترجمه مقالات دانشجویی و ویژگی های آن

متونی که توسط دانشجویان جهت ترجمه ارسال می شود مقاله، پایان نامه، تکالیف کلاسی جهت تحقیق و ... است که توسط اساتید دانشگاه تعیین می شوند. انجام ترجمه دانشجویی، نیاز به زمان محدود و کیفیت بالا دارد. لذا ترجمه سریع یکی از مواردی است که باید ترجمه متون دانشگاهی مد نظر قرار گیرد. موسساتی که خدمات دانشجویی ارائه می کنند باید همیشه در دسترس باشند و بتوانند ترجمه باکیفیت را در کوتاهترین زمان ممکن ارائه کنند. و همچنین به دلیل اینکه اکثر دانشجویان شغلی ندارند لذا درآمد کافی ندارند و نمی توانند هزینه زیادی برای ترجمه بپردازند. بنابراین ترجمه مقالات دنشجویی باید با کمترین هزینه ارائه شود

در حالت کلی ترجمه مقالات  دانشجویی و یا تمامی متون دانشگاهی  باید از کیفیت، سرعت و دقت بالایی برخوردار باشد و در عین حال باید ارزان و فوری باشد تا دانشجو بتواند از نها بهره کافی را ببرد.

 

رشته هایی که ترجمه دانشجویی صورت می گیرد:

رشته عمران و زیر شاخه های آن

برق و زیر شاخه های آن

شیمی و زیر شاخه های آن

ریاضی و زیر شاخه های آن

کامپیوتر و زیرشاخه های آن

پزشکی وزیر شاخه های آن

علوم پایه و زیر شاخه های آن

مهندسی مواد و زیرشاخه های آن

فیزیک

ادبیات

معماری

هنر

مدیریت

حقوق

الاهیات

کشاورزی

ترجمه دانشجویی:

ترجمه دانشجویی غالبا با عنواین گوناگون نظیر ترجمه کتب و مقالات علمی و درسی، مطالب و تحقیقات علمی و پروژه های دانشجویی و غیره در رشته و گرایش های تخصصی متفاوت انجام پذیرد. لذا ترجمه اینگونه مطالب  باید دارای کیفیت کافی باشد تا بتواند نیاز دانشجویان را درجهت درک مطلب و مفهوم متن مورد نظربرطرف کند.

نکته مهم بعدی که حائز اهمیت هست اینست که موسسه ای که خدمات ترجمه دانشجویی ارائه می کند باید همیشه در دسترس باشد و بتواند دریافت و ارسال فایل را در هر زمان از شبانه روز انجام و همچنینی بتواند به موقع پاسخگوی سوالات دانشجویان باشد. و همچینین موسسه باید پل ارتباطی خوبی بین مترجم و دانشجو باشد.

 

خدمات شبکه مترجمین اشراق و ترجمه دانشجویی

شبکه مترجمین اشراق تمامی متون دانشگاهی را اعم از مقاله، کتاب، بروشور، کاتالوک و حتی فایل صوتی و تصویری را به حالت فوری و عادی  با کیفیتی قابل قبول در تمامی زمینه ها به صورت کاملا تخصصی ارائه می کند. دانشجویان و فرهیختگان تمامی رشته ها می توانند از ترجمه ارزان و فوری شبکه مترجمین اشراق در تمامی ساعات شبانه روز ( تمامی روزهای ایام هفته ) بهره مند شوند.

 

مقالات مرتبط

ترجمه آنلاین

ترجمه ارزان و فوری

قیمت مقاله

ترجمه متون تخصصی

ترجمه کتاب

مراحل ترجمه کتاب

معیارهای انتخاب کتاب برای ترجمه

متن

96 100 682
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق