برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

پیچیدگی های یادگیری زبان انگلیسی

1396/7/3 15:00:08
پیچیدگی های یادگیری زبان انگلیسی

پیچیدگی های یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از رایج ترین زبان هایی است که افراد تمایل به یادگیری آنها  دارند. شاید این زبان، تنها گویشی است که در کل جهان به آن صحبت می شود. برخی ها این زبان را یاد می گیرند تا بتونند از لحاظ شغلی خود را تامین کنند و یا اینکه بتوانند با افراد کل دنیا ارتباط برقرار کنند. انگلیسی یکی از زبانهای رایج هست که معمولا به آن صحبت می شود ولی قاعدتا راحترین زبان برای یادگیری و صحبت کردن نخواهد بود. هر زبان آموزی با مشکلاتی مواجه می شود که اگر قبلا با آنها آشنایی داشته باشد بهتر می تواند با آنها مقابله کند.

در اینجا پنج مشکل بزرگی که هر زبان آموز ممکن است با آن مواجه شود بیان می کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی

گرامر

گرامر زبان انگلیسی خیلی پیچیده است. و به همین دلیل یادگیری و به کار بردن آن را مشکل می کند. اگر با کسی که صحبت می کنید کمی سریع صحبت کند برای شما پیدا کردن گرامر خوب حین صحبت خیلی سخت است. یاد گرفتن گرامر زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری همانند یادگیری رانندگی است. ممکن است تمامی قوانین و نکات گرامری و حتی لغات را یاد بگیرید ولی تا زمانی که تمرین کافی نداشته باشید نمی توانید آنرا را بخوبی استفاده کنید. گرامر یکی از مهمترین ارکان یادگیری زبان است. اگر حین صحبت کردن گرامر نادرستی را استفاده کنید مکالمه و نوشتن و ...غیر ممکن خواهد بود. و احتمال دارد طرف مقابلتان سردرگم شود.و یا منظور شما را بد متوجه شود و یا اصلا متوجه نشود. برخی مواقع اگر شخصی که با آن صحبت می کنید نیتو باشد شاید فورا منظورتان را متوجه شود ولی اگر ایشان هم این زبان را مثل شما یاد بگیرند مطمئنا در درک گفته های شما دچار مشکل خواهند شد. حتی اگر اشتباهی که مرتکب شدید خیلی جزئی باشد.

سعی کنید اگر متن یا مکالمه ای رسمی انجام می دهید هیچ گونه اشتباهی نداشته باشید ولی اگر مکالمه عامیانه انجام می دهید چندان مهم نیست.

 

لغات

استفاده از لغات هم گاهی اوقات مشکل ساز است برای زبان آموزان، بخصوص زمانی که تشخص استفاده از اسم یا فعل و ... باید رعایت شود. برای زبان آموز معمولا تشخیص این مورد دشوار است و حتی زمان کلمه که آیا گذشته باید باشد سوم شخص باید باشد و ... نیز از مشکلات استفاده صحیح از لغات است.

زبان انگلیسی یکی از سخترین زبانها به لحاظ داشتن تعداد لغات بیشمار است. به همین علت برای اشخاصی که زبان دوم و یا سومشان هست یادگیری و به کار بردن آنها خیلی سخت است.

برای اشخاصی که انگلیسی زبان مادری شان هست متوجه شدن اشتباه و یا استفاده نادرست از لغت خیلی راحت است. بنابراین فهمیدن منظور شما کار راحتی است فقط ضعف انگلیسی تان را نشان می دهد.

عبارات عامیانه

زبان انگلیسی با لغات و عبارات زیاد و همچنین گرامر پیچیده ای که دارد یاد گرفتن آن خیلی سخت است. و واقعا هم به اندازه کافی مطالب وجود دارد که برای یاد گرفتن آنها وقت صرف کنند. اما در مکالمه روزانه و ... انگلیسی زبانان یکسری عبارات عامیانه ای را استفاده می کنند که یادگیری و فهمیدن آن را دو چندان می کند. این عبارات عامیانه در تمامی مکالمه ها ممکن است وجود داشته باشد. و باعث می شود که زبان آموز نتواند آنرا بفهمد و درک کند.

 

تلفظ

 تلفظ لغات و عبارات انگلیسی به دلیل واضح نبودن نحوه تلفظ گاهی اوقات مشکل است. انگلیسی زبانان با نحوه تلفظ از زمانی که بچه بودند آشنا هستند و با آن بزرگ شدند. بنابراین به خوبی می دانند که در کدام کلمه کدام حرف نباید تلفظ شود. و بعلاوه گاهی اوقات تلفظ لغات به دلیل فونوتیک و ... برای زبان آموزان مشکل هست ولی نیتو ها با آن کاملا آشنا هستند و بدون توجه به آن می توانند تلفظ صحیح آنرا ادا کنند.  

تفاوتها در انگلیسی

متفاوت بودن نحوه نوشتاری و گفتاری و همچنین عامیانه و رسمی کاربرد آن را مشکل می کند و این تفاوتها باعث می شود که یادگیری آنها دشوار شود.  به همین دلیل فونوتیک تلفظ آنها نوشته می شود. یعنی چگونگی تلفظ شان نوشته می شود (برخلاف حالت نوشتاری آن).  و یا استفاده اصطلاحات عامیانه را شاید یاد بگیرند و در جایی که مکالمه رسمی انجام می شود استفاده کنند که باعث می شود کمی نامنوس به نظر برسد.

به خاطر بسپارید تمرین یکی از بهترین شاخصه های یادگیری زبان انگلیسی است.

 

شبکه مترجمین اشراق  به منظور کمک به زبان آموزان امکانات رایگانی را در اختیار آنها قرار می دهد تا اشتباهات رایج و نکات گرامری مهم را بشناسند. و استفاده آنها یاد بگیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی کلمه لینک کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط

 هفت راه یادگیری سریع زبان انگلیسی

روش های جدید برای تدریس  و آموزش زبان

یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم

 

References

https://www.oxford-royale.co.uk/articles/efl-difficulties.html

https://www.teach-this.com/ideas/problems-learning-english

http://www.omniglot.com/language/articles/englishlearningchallenges.htm

https://www.bayt.com/en/specialties/q/57074/what-are-the-difficulties-and-problems-in-learning-english/

 

 

 

 

97 100 678
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق