برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

مقاله چیست؟

1396/7/12 18:01:21
مقاله چیست؟

مقاله چیست؟

مقاله نوشته ای است که مطابق با نظر یک فرد در رابطه با موضوعی نوشته می شود متن مذکور ممکن است به تجریه و تحلیل مطلب بپردازد و یا یک سری توضیحات بیشترجهت درک و فهم خواننده ارائه شود. لذا می توان چنین عنوان کرد که مقاله پرداختن به موضوع به صورت جامع هست و راهی است برای تحکیم اطلاعات کسب شده از یک موضوع خاص. به عنوان مثال نوشتن در رابطه با موضوع سمیناری که در اخیرا در آن شرکت کرده اید به حالت کاملا تحلیل گرانه و پرداخت به چرا و چگونگی مسائلی که به آن اشاره شده است. نوشتن و بسط دادن نقطه نظرات شخصی یکی از مواردی هست که غالبا در متن حاضر عنوان خواهد شد.

مقاله نوشته شده جهت اینکه مورد استفاده قرار گیرد باید توسط یکی از مجلات معتبر آنلاین شود تا هم در اختیار فرهیختگان، پژوهشگران و دانشجویان گیرد و هم  سطح علمی آن مشخص شود. جهت این امر نیاز است تا متن حاضر ترجمه شود. جهت ترجمه، مترجمین شبکه مترجمین اشراق توصیه می شود زیرا مترجمان این شبکه از افراد با تجربه با تحصیلات عالیه هستند. و می توانند متن را به با کیفیت خوب ارائه کنند حتی می توانید متن ترجمه را در مجلات معتبر آی اس آی ارائه کنید.

مقاله چیست؟

در حالت کلی می توان چنین عنوان کرد که مقاله یک نوشته و پایان نامه و یا تحقیقی است که در قالب کلمات ارائه می شود و معنی و مفهوم را می رساند. این نوشته همراه با ارزیابی شخص از موضوع خواهد بود. ممکن است علاوه بر نظرات شخصی از حقایق و رخ دادهای واقعی هم سرمشق گرفته شود و توسط آنها نتایج بهتری عاید شود.

شایان توجه هست که غالبا متن از ساختار خاصی پیروی می کند و ارزیابی، تجریه و تحلیل، تفسیر و اشاره به حقایق و روشها با توجه به اصول مقاله نویسی انجام می شود.

 

چرا دانشجویان به مقاله نیاز دارند؟

 دانشجویان به منظور بالا بردن معلومات، راههای متفاوتی را می توانند استفاده کنند. استفاده از سایتهای گوناگون در رابطه با موضوع تحصیل یکی از راههایی هست که هر دانشجو می تواند به راحتی انجام دهد. برخی از مطالب به صورت متن و برخی بصورت صوتی و تصویری در سایتها موجود است. ممکن است یک دانشجو فقط تمایل  به خواندن کتابهای مرتبط دارند. که یکی از بهترین روشهای کسب معلومات است. خواندن همیشه به اضافه شدن معلومات کمک می کند و باعث می شود که معلومات دانشجو همیشه بروز باشد. و از تحقیق ها و کشفیات دیگران با خبر شود.

اما روش بهتر دیگری که دانشجویان و اساتید جهت مسلط شدن به موضوع مطالعه خود استفاده می کنند نوشتن مطالب و پرداختن به تحقیق و جستجو در مورد آن است. نوشتن باعث می شود شخص معلوماتش را در رابطه با فیلد مورد مطالعه بالا ببرد. زیرا از شاخصه های مقاله نویسی، تجزیه تحلیل، ارزیابی، تفسیر و حتی مراجعه به رویدادهای واقعی است که نهایتا منجر به مسلط شدن کامل  به موضوع شود. زیرا دانشجویی که فارغ التحصیل یک رشته در دانشگاه است باید بتواند از علم خود در عمل یا زندگی واقعی استفاده کند و این امر ممکن نخواهد بود مگر اینکه علم را با تمام جزئیاتش فرا بگیرد و آن را در قالب نوشته تحت عنوان مقاله ارائه کند.

مقاله علمی

مهارتهای یک مقاله نویس:

اساسا مقاله نویسی یک عملکرد پژوهشی است که مهارتهای مهم را توسعه می دهد. بنابراین بواسطه آن، آن مهارتها تقویت و نهایتا به دیگران انتقال می یابد. از آن جمله مهارتها می توان مطالعه و یادداشت برداری، تفکر انتقادی و تجریه و تحلیل، سازماندهی ایده ها و نقطه نظرات، استدلال و نهایتا ارتباط موثر با خواننده متن را نام برد. 

با توجه به دستبابی  به قدرت تمرکز، مطالب و ایده های موثری در موضوع مطالعه حاصل خواهد شد. زیرا تمرکز روی کلمات کلیدی و نوشتن در مورد آن و توسعه مطالب و نهایتا سازماندهی مطالب باعث می شود که دانش دانشجو در مورد فیلد مورد مطالعه افرایش یابد.  و همچنین بواسطه آن، استاد دانشجوی مورد نظر می تواند به راحتی سطح درک و یادگیری را تشخیص دهد. و میزان یادگیری و اطلاعات قابل ارزیابی خواهد بود. زیرا فرایند یادگیری با فرآیند مقاله نویسی ارتباط مستقیم دارد. و نوشتن متن خوب و توسعه آن منجر به کسب درجات عالی در آن خواهد شد.

 

شبکه مترجمین اشراق

مقاله و اجزای تشکیل دهنده آن

هر متنی باید ساختار زیر را رعایت کند.

عنوان:

عنوان بیان کننده موضوعی است که شخص باید درباره آن صحبت کند ارزیابی همان موضوع، تجریه تحلیل ها و تجربیات دیگران و حقایق و وقایع بوجود آمده نیز مرتبط با موضوع و یا عنوان باید بیان  می شود. به عنوان مثال اگر موضوع متن علمی در رابطه با تجریه و تحلیل بیکاری در جهان است. تمامی مسائلی که در متن مقاله نوشته خواهد شد باید در رابطه با بیکاران کل دنیا باشد.

 

چکیده:

چکیده یک سرمشق کلی از آن را می دهد خواننده چکیده  دید کلی از متن بدست می آورد. لازم به ذکر است که مطالب باید طوری مطرح شوند که بتوانند خواننده جذب کند تا انتهای متن را مطالعه کند. حالت نگارش، مطالبی که عنوان می شود حائز اهمیت خواهد بود.

بدنه:

غالبا بدنه مطالب را بصورت گسترده و با اشاره به جزئیات بیان می کند.  در ابتدا جهت اینکه بدنه نوشته شود با تاریخچه شروع می شود و نهایتا منجر به مطرح کردن مطالب با جزئیات و شرح بیان صورت می گیرد.

 

نتیجه گیری:

نتیجه گیری به اندازه چکیده از اهمیت زیادی برخور دار است. زیرا اغلب خوانندگان سعی می کنند اول این دو بخش از متن را مطالعه کنند و اگر موضع و نحوه بیان خوب بود و از کیفیت خوبی برخوردار بود به مطالعه بنده هم پرداخته می شود. لذا موضوع و مطالب مطرح شده در چکیده و نتیجه گیری باید از کیفیت عالی برخوردار باشد.

شایان ذکر است که ساختار متون علمی  شبیه به هم هستند یعنی اول عنوان ، بعد اسامی نویسندگان، چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه و بعد بدنه متن، نتیجه گیری و نهایتا منابع و ماخذ نوشته می شود.

 

انواع مقاله:

داخلی

خارجی

شایان توجه هست که مقالات علمی پژوهشی و مقالات کنفرانسی نیز می توانند در دسته های دیگری قرار بگیرند. 

 

 شرح نوشتن مقاله بصورت اجمالی

  نویسنده باید اول مطالب را به صورت واضح بیان کند، سپس ایده اصلی را مطرح کند و توسط آن بیانه متن را عنوان کند. توضیح در مورد بیانیه سازماندهی نوشته ها و یادداشتها در بنده متن باید به خوبی اجرا شود. پاراگرافهای بخش میانی بیانگر مطالب و توضیح در مورد مسائل مطرح شده است. و نهایتا چکیده متن، که جمع بندی مطالب نوشته شده است. نهایتا ویرایش متن باید صورت گیرد تا ایردات احتمالی آن برطرف شود.

 

مقالات مرتبط

انواع مقالات پژوهشی

ترجمه مقاله دانشجویی

ترجمه مقاله آنلاین

مقاله چگونه نوشته می شود؟

References

http://www.aresearchguide.com/1steps.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Research_paper

https://en.wikipedia.org/wiki/Thesis

https://en.wikipedia.org/wiki/Academic_publishing#Scholarly_paper

 

90 100 663
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق