برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ساختار مقاله برای مجلات ISI

1396/7/13 09:30:56
ساختار مقاله  برای مجلات  ISI

ساختار مقاله برای مجلات ISI

در اغلب رشته ها، ساختار مقاله برای مجلات ISI یکی است و شبیه به هم هستند. اولین مجله علمی در سال هزارو ششصدو شصت و پنج با عنوان ژورنال دواسکاوانز در فرانسه به چاپ رسید این مقالات اغلب به علوم آزمایشگاهی و علوم زیستی می پرداختند. رفته رفته علم به دلیل رخ دادن اتفاق مهمی به نام چاپ مقالات  رشد چشمگیری کرد و به تبع آن تعداد مقالاتی که به چاپ رسیدند افزایش یافت. لذا افرایش تعداد مقالات به چاپ رسیده، سردبیران را بر آن داشت که به فکر سازماندهی مقالات چاپ شده بیفتند. لذا در قرن نوزدهم و بیستم براساس تصمیم گیری سردبیران، هر مجله قالب بخصوصی را برای مقالات خود طراحی کرد. بنابراین نویسندگان مقالات ملزم هستند تا جهت چاپ متن خود را در قالب مجله تنظیم کنند.

ساختار مقاله ISI

مقاله و انواع آن

مقالات علمی انواع مختلفی دارند از آن جلمه می توان، نامه به سردبیر- گزارش کوتاه – مقالات گزارش موردی- مقاله مروری و نهایتا مقاله پژوهشی را نام برد.

نامه به سردبیر:

نظرهای تخصصی محقق ها و پزوهشگران در باره مقالات چاپ شده اخیر است و معمولا به نقد و بررسی  آنها می پردازند.

گزارش کوتاه:

گزارش کوتاه غالبا برای پروژه های در حال انجام مطرح می شود زیرا موضوع بحث آن مطرح کردن یک موضوع مهم حین تحقیق است. که عمدتا در غالب گزارش کوتاه ارائه می شود.

مقالات گزارش موردی:

آنچه در گزارش مقالات موردی مطرح می شود مطرح کردن یک بیماری نادر است که به واسطه آن یک بیماری نادر معرفی می شود. لذا گزارش های مقالات موردی اغلب در رابطه با علوم پایه و زیستی است.

مقاله مروری:

شاخصه مقاله مروری پژوهش در رابطه با یک علم است. و از دیدگاه مجله های علمی پژوهشی چنین مقالاتی باید توسط صاحبنظر آن علم نوشته شود ولی در کشور ما این مقالات توسط دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی نوشته می شود. و اکثرا در مکان هایی که همایش ها برگزار می شوند مطرح می شوند.

شبکه مترجمین اشراق

مقاله پژوهشی:

به مقالاتی که در اثر تحقیق وپژوهش یک تیم و یا یک فرد نوشته می شود متن پژوهشی اطلاق می گردد. و از معمول ترین و رایج ترین نوع مقالات به شمار می آیند. لازم به ذکر است که مقالات پژوهشی توسط اکثر مجلات به چاپ می رسند. و غالبا برخی مجلات تمایل دارند تحقیق های پژوهشی را به چاپ برسانند. ولی قبل از چاپ باید ساختار مقاله برای مجلات ISI را رعایت کند. و همچنین متن باید به زبان دیگری ترجمه شود که در اینصورت کمک گرفتن از مترجمان شبکه مترجمین اشراق بهترین گزینه خواهد بود زیرا مترجمین این موسسه از افراد تحصیل کرده در تمامی رشته های تحصیلی و اکثرا با سابقه چندین ساله هستند و می توانند متن های تخصصی شما را با کیفیت عالی ترجمه کنند. این شبکه خدمات خود را برای تمامی متون تخصصی در رشته های متفاوت  و به تمامی زبانهای زنده دنیا انجام می دهد. شایان توجه است که ساختار مقاله برای مجلات ISI در متن ترجمه نیز رعایت خواهد شد.

 

مقاله پژوهشی و ساختار آن(ساختار مقاله برای مجلات ISI)

همانطور که پیشتر اشاره شد غالب مجلات تمایل دارند که مقالت علمی پژوهشی را به چاپ برسانند. لذا برای اشخاصی که در صدد  نوشتن متن علمی هستند آشنا بودن به ساختار آن مقالات از اهمیت بیشتری برخوردار است. ساختار این مقالات نیز با دیگر مقالات تقریبا مشابه هست. آنچه موجب تغییر می شود رشته و موضوع مقاله و مجله ای که  قرار است در آن به چاپ برسد.

بنابراین ساختار مقاله برای مجلات ISI (متن پژوهشی) به ترتیب زیر است.

مولف یا مولفان

چکیده

کلیدواژه ها

مقدمه

روش

نتایج

بحث و نتیجه گیری

منابع

ساختار مقاله برای مجلات ISI (مقاله پزشکی )

عنوان

مولف یا مولفان

چکیده

کلمات کلیدی

مقدمه

مواد و روش ها

نتایج

بحث ونتیجه گیری

تقدیر و تشکر

منابع

انواع مقاله علمی

ساختار مقاله برای تمامی متنها یکی است. همه مقاله ها با عنوان شروع می شوند که بیانگر آن موضوع مقاله است. و غالبا با استفاده از کلمات کلیدی نوشته می شود. بعد از آن اسامی نویسندگان است . چکیده مقاله همانطور که از نامش پیداست عصاره مطالبی است که در متن مقاله باید مطرح شود و بعد از آن کلید واژه ها درج می شود. بدنه مقاله باید با مثالها و رویدادهای آزمایشگاهی و همچنین برخی حقایق نوشته می شود. و نهایتا نتیجه گیری که، نتیجه بحث را به حالتی رسا بیان می کند. بعد از آن منابعی که از آنها استفاده شده است باید مستند شود. تقدیر و تشکر الزامی نیست و شخص می تواند از کسانی که در انجام تحقیق یاری کرده اند تشکر کند.

 

انچه مسلم است اینست که بعد از انجام همه موارد ذکر شده حتما باید نویسنده به سایت مجله ای که تمایل به چاپ تحقیق خود دارد مراجعه کند و آخرین تغییرات مجله را بررسی و در متن خود اعمال کند. زیرا هر مجله ای برای خود فرمت خاصی دارد و جهت چاپ حتما باید دقیقا مطابق با فرمت مجله باشد. در غیر اینصورت متن برگشت داده می شود.

 

بعد از فرمت بندی جهت اینکه مقاله به مجلات معتبرISI  ارسال شود باید ترجمه شود و ترجمه انجام شده باید از کیفیت عالی برخوردار باشد. کیفیت عالی ترجمه یعنی هم از لحاظ زبانی و هم از لحاظ  تخصصی مورد قبول مجلات باشد. لذا می توانید از مترجمین شبکه مترجمین اشراق کمک بگیرید. تا ترجمه ای کاملا تخصصی را به مجلات خارجی ارائه کنید.اساسا ترجمه مقالات به زبانهای  مختلف، انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی و ... انجام می شود.

 

مقالات مرتبط

تفاوت مقاله و مجله در چیست؟

ساختار مقاله برای مجلات ISI

فرمت مقاله ISI

مقاله علمی چند صفحه است؟

:References

http://en.fsajedi.ir/how-to-write-isi-papers/

https://www.researchgate.net/publication/47782388_Target_ISI_Journals-HOW_TO_WRITEPUBLISH_ISI_PAPERS

https://undergradresearch.dasa.ncsu.edu/publications/ink-ncstate-urj-submissions/structure-of-a-research-paper/

86 100 720
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق