برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

فرمت مقاله ISI

1396/7/15 14:48:25
فرمت مقاله ISI

فرمت مقاله ISI

در کشور ما همه روزه دهها مقاله علمی نوشته می شود. و جهت اینکه در سطح بین المللی مطرح شوند باید در مجلات خارجی چاپ شوند تا موفقیت حاصل شده به ثبت برسد و در تمام دنیا محققان از آن  استفاده کنند باید درفرمت مقاله ISI داشته نوشته شود . بنابراین جهت ارائه متن نوشته شده در سطح و فرمت ,ISI  باید متن حاضر درفرمت مجلات  ISI باشد.

قبل از ارسال متن برای مجلات خارجی ، بعد از اینکه متن آماده شد و به فرمت مقاله ISI در آمد. باید ترجمه شود. جهت اینکه متن ترجمه با کیفیت ترجمه شود حتما باید توسط شخصی توانا و با دانش انگلیسی سطح بالا انجام شود. لذا می توانید از مترجمین شبکه مترجمین اشراق جهت ترجمه متن با کیفیت و کاملا تخصصی کمک بگیرید. متن ترجمه کاملا تضمینی و با گارانتی کیفی ارائه می شود.

جهت اینکه به راحتی بتواند پذیرش را دریافت کند باید به تکات زیر توجه شود.

 

فرمت مقاله ISI

فرمت مقاله ISI

-عنوان مقاله ISI باید بروز باشد و بتواند در باره مسائل روز بحث کند تا گره گشای مشکلات جامعه باشد. بنابراین تحولات روز در آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. فرمت مقاله ISI از همان ابتدای متن تا انتهای آن باید رعایت شود. 

بعلاوه عنوان باید واضح و گویای مطالب متن باشد و همچنین لغات کلیدی متن تحقیق باید ذکرشود. عنوان هایی که خیلی طولانی هستند باعث می شوند تا حین ارزشیابی نمره کمی  به خود اختصاص دهند.

چکیده مقاله

چکیده باید به طور مختصر ولی مفید نوشته شود.

بیان مسئله

در بیان مسئله هدف از انجام تحقیق و بیان مسئله در حد دو یا سه خط باید نوشته شود.

روش تحقیق

-در روش تحقیق نوع تحقیق، محل تحقیق، دوره تحقیق و جامعه تحقیق و نمونه تحقیق و همچنین روش انتخاب حجم نمونه نوشته می شود.

تمامی موارد ذکر شده باید در حد نیم یا یک خط نوشته شود. لازم به ذکر است که نوع تحقیق کتابخانه ای، طولی، تقاطعی و یا میدانی است. محل تحقیق همان مکان اجرااعم از شهر، کشور و منطقه است. دوره تحقیق از ما ه معینی تا سال تا ماه معنی و سال بخصوص است. جامعه تحقیق و یا نمونه تحقیق همان تعداد افراد منتخب است .

 

-نوع آزمون آماری: تی استیو دنت- رگرسیون- کای اسکوار

نوع مدل: نام مدل

شبکه مترجمین اشراق

نتایج تحقیق

در نتایج تحقیق فرضیه های رد شده و یا تایید شده بیان می شود.

شایان ذکر است که همه مجله ها از فرمت یکسانی برای نوشتن چکیده استفاده نمی کنند و ممکن است یک فرمت از پیش تعیین شده داشته باشند بنابراین ممکن است روش تحقیق، هدف پژوهش، نتایج و اهمیت پژوهش و غیره بیان شود.

 

واژه های کلیدی

کلمه های کلیدی حداکثر چهار کلمه باشد.

 

مقدمه یا Introduction

 در فرمت مقاله ISI برای نوشتن مقدمه غالبا مطالب اصلی باید نوعی مطرح شود که توجه خواننده متن را به خود جلب کند و نهایتا تا انتها متن را بخواند. موضوع تحقیق یکی از مواردی است که از اهعمیت زیادی برخوردار است زیرا اگر ایده جدیدی نباشد شاید نتواند خواننده را مجاب به خواندن آن کند.

 

مقدمه و نحوه نوشتن آن

در مقدمه اول یاید یک تعریف از موضوع با استناد به منبع معتبری بیان شود. هر مطلبی که نوشته می شود باید مستند باشد زیرا اعتبار هر مطلبی به منبع قوی آن بستگی دارد و خواننده تمایل دارد وقت خود را صرف مطالب با بار عملی بیشتر صرف کند.

بیان مسئله

در بیان مسئله معمولا تعریف مسئله مطرح می شود و بعد از آنها مسائل مرتبط و همچنین مشکلات مطرح می شود. و سوالهایی که در فرضیات تحقیق بیان شده است را به صورت سوال اما با جمله خبری مطرح کنید.

اهمیت موضوع:

همانگونه که از نامشان پیداست اهمیت متن و موضوع بیان می شود.

مروری بر تحقیقات انجام شده:

سعی کنید از تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است استفاده کنید. و بسته به مجله ای که داخلی است یا خارجی، از تحقیقات داخلی و یا خارجی استفاده کنید . از تکرار مداوم یک نام خودداری کنید زیرا نشان دهنده این خواهد بود که منابعی که استفاده کردید محدود بوده است.

لازم به ذکر است که اگر متن شما تاریخ است هرچقدر از منبع قدیمی تر استفاده کنید بهتر است . ولی برای رشته هایی نظیر پزشکی، مدیریتی، فنی و علوم پایه منابع مورد استفاده باید بروز باشند.

در مورد منابع اینترنتی به این نکته توجه کنید که نباید از سایتهای تبلیغاتی برای مطالب خود استفاده کنید و حتما سایت دانشگاهی و علمی پژوهشی باشد و یا مطالب علمی تحقیقاتی باشد. و نکته قابل توجه ایسنت که قالب پی دی اف در مطالب و مقالات علمی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در مقالات ISI نباید از مطالبی که مطمئن نیستند از از یک مطلب بخصوص است یا خیر حتما اجتناب کنید. زیرا حین بررسی مطالب موشکافانه بررسی می شوند و اگر صحت منبع ذکر شده ثابت نشود متن را مردود اعلام می کنند. مجلات خارجی تمامی جملات شما متن ارسالی را با منابع ذکر شده مورد بررسی قرار می دهند. به همین دلیل ذکر منبع اصلی خیلی مهم است.

شایان ذکر است که اگر مطلبی استفاده کردید که مربوط به ترجمه آن است حتما باید کتاب جدید و ویرایش آن را پیدا کنید و آنر ار رفرنس بدهید زیرا در ایران آخرین نشریه ها موجود نیست. لذا می توانید از شرکتهای اطلاع رسانی معتبر در داخل کشور و یا مراکز تحقیقاتی کمک بگیرید.  فرمت مقاله ISI در مقالاتی که در سطح ISI نوشته می شوند باید رعایت شود در غیر اینصورت مقاله مردود می شود.

 

ترجمه متن

مسلط نبودن به زبان انگلیسی و مشکلاتی که دانشجویان با آن روبروی می شوند:

برخی از دانشجویان متاسفانه به زبان انگلیسی تسلط ندارند و به همان دلیل سعی می کنند از مطالب و مقالات ترجمه شده استفاده کنند غافل ازاینکه ترجمه های های مذکور چندین بار ویرایش شدند و مفهوم اصلی از بین رفته است و یا به دلیل اینکه ترجمه زمانهای گذشته است تاریخ ها و اسامی به سبک قدیمی نوشته شده است. لذا نوشتن اسامی و تاریخ قدیمی بررسی کنندگان را بر آن می دارد که دانشجو به مطالب اصلی و جدید دسترسی ندارد بنابراین شانس پذیرش به حداقل می رسد. لذا اگر بخواهید با مشکلات اینچنی مواجه نشوید باید از مطالب جدید به عنوان رفرنس استفاده کنید. اگر به هر دلیلی نتواسنتید کتاب منتشر شده جدید را پیدا کنید می توانید از همان نویسنده مقالات جدیدی که موجود است به عنوان رفرنس استفاده کنید و یان مشکل را حل خواهد کرد. و دیگر مجبور نخواهید بود که کتاب با تاریخ قدیمی را ذکر کنید که منجربه مردود شدن متن علمی شود.

در حالت کلی برای مجله های خارجی، نوشتن رفرنسهای داخلی زیاد جالب نیست و چندان اهمیتی به آنها نمی دهند. بنابراین سعی کنید از مطالب اصلی و جدید استفاده کنید .

 

و این مسئله شانس پذیرش مقاله شما را پایین خواهد آورد .برای حل این مشکل باید جدیدترین کتاب را از همان نویسنده پیدا کنید .

برخی از موارد ممکن است نتوانید کتاب مورد نظر با ویرایش جدید را در داخل کشور پیدا نمایید .در این مواقع از همان نویسنده

مطالب و یا مقالات جدیدی را پیدا و از آنها استفاده کنید.

 

اهداف تحقیق و فرضیه ها: 

فرضیه ها باید را مناسب و دقیق  نوشته شوند .

 

روش تحقیق:

بخش مهم مقاله روش تحقیق است . جهت اینکه صحیح نوشته شوند باید با اشخاصی که متخصص هستند مشورت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر مطالب انتخابی متن سطح بالا باشد ولی روش تحقیق را به درستی انتخاب نکنید مقاله اهمیت خود را از دست خواهد داد. بنابراین مطالبی که در چکیده نوشته شده است را با جملات رساتر و کاملتر و با توضیح بیشتر بیان کنید.

 

نتیجه های تحقیق:

جهت نوشتن نتیجه های بدست آمده در تحقیق در متن انگلیسی حتما از مهم ترین جداول و نمودار ها استفاده نمایید . ولی به این نکته توجه داشته باشید که  همه جداول و نمودارها را در متن قرار ندهید و از کش دادن مقاله جدا خود داری نمایید .

به عنوان  مثال اگر برای چند سوال مر بوط به هر فرضیه یک آزمون انجام داده اید .بهتر است جدول نهایی آزمون را در متن قرار دهید .

 

بحث و نتیجه گیری:

در بحث و نتیجه گیری در ابتدا چندین نکته مهم ادبیات تحقیق نوشته می شود. وبعد هر فرضیه را بنویسید و سپس نتیجه تحقیقات دیگران در مورد آن فرضبه نوشته می شود و بعد نتیجه بدست آمده از آنها را با نتایج خود مقایسه کنید.

 

پیشنهادات :

پیشنهاد باید در دو بخش خارج کشور (بین المللی ) و داخل کشور باشد .

 

تشکر و تقدیر :

از  دوستان و آشنایان واساتید در چند جمله کوتاه تشکر کنید .

 

منابع :

منابع باید کامل و دقیق نوشته شوند . برای نوشتن منابع می توانید به منابع مقالات انتشار یافته توجه نمایید . همچنین اگر از یک مقاله فارسی استفاده کردید، سال هجری شمسی را به سال میلادی تبدیل کنید .

 

هر مجله ای فرمت خاصی را برای خود انتخاب کرده است و فرمت مقاله ISI به طور کامل توضیح داده شد اگر مواردی غیز از آنها انجام شود ممکن است متن به مشکل بربخورد. بنابراین توصیه می شود قبل از نوشتن هر متن علمی باید با ساختار و قالب آن آشنا شوید. و دقیق مطالعه کنید.

 

مقالات مرتبط

ساختار مقاله برای مجلات ISI

تفاوت مقاله و مجله در چیست؟

اصول مقاله نویسی یک مقاله علمی

مقاله چگونه نوشته می شود؟

 

References

https://www.youtube.com/watch?v=M8829lbuAYI

https://en.wikipedia.org/wiki/Institute_for_Scientific_Information

https://www.researchgate.net/post/What_is_the_proper_structure_of_research_paper

 

 

91 100 727
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق