برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

1396/7/16 17:10:57
یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی دارای بایدها و استلزام های خاص خودش است. اصولاً هر نوع یادگیری همیشه مسبوق به مجموعه ای از شرایط، باید ها و استلزام ها است. مکالمه زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این عنوان دارای سه بخش است که هر کدام از آن ها هم به لحاظ ثبوتی و هم به لحاظ اثباتی دارای ویژگی های مفهومی و مصداقی خاصی هستند. واقع امر این است که یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یکی از نیازهای ضروری دنیای مدرن است و در بسیاری موارد عدم داشتن تخصص در این حوزه باعث زیرسؤال رفتن کل دانش فرد می شود. ما در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا در حد بضاعت مان نکاتی را درباره این مطلب به مخاطبین عزیز یادآور شویم (جهت اطلاع از شرایط آموزش مکالمه زبان انگلیسی به ویدئوهای بخش مکالمه در سایت آموزش رایگان زبان انگلیسی شبکه مترجمین اشراق مراجعه کنید).

زبان انگلیسی در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر مخاطب دارد. این زبان بین المللی در اقصی نقاط جهان به عنوان یک ابزار ارتباطی کارآمد مورد استفاده قرار می گیرد. بدیهی است کشوری که از دانش انگلیسی پائینی برخوردار باشد جائی در مناسبات بین المللی ندارد. در بسیاری موارد یادگیری مکالمه زبان انگلیسی به عنوان یکی از استراتژی های کلان ملی در برنامه های تربیتی یک کشور گنجانده می شود. تصور کنید که یک هیئت بلند پایه سیاسی جهت مذاکرات مهمی به یک نهاد بین المللی اعزام می شود. بدیهی است که اگر این هیئت دارای دانش زبانی لازم نباشد ممکن است منافع ملی مهم و حیاتی کشور به طور کلی در خطر باشد (جهت اطلاع از اهمیت زبان انگلیسی در مراودات بین المللی بر روی لینک کلیک نمائید).

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

متأسفانه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کشور ما آن طور که باید مورد توجه مسئولین آموزشی قرار ندارد. بدیهی است که بهترین روش برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی تأسیس مدارسی ملی است که در مقاطعی معلمین به زبان انگلیسی تدریس می کنند. اعزام دانشجویان و حتی دانش آموزان به کشورهای انگلیسی زبان برای مدتی معین جهت درک کانتکست زبان انگلیسی از اهمیت بالائی برخوردار است. بسیاری از استادان دانشگاه های تراز اول ما در کنفرانس های بین المللی حتی توانائی یک احوالپرسی ساده و مکالمات روزمره پیش پا افتاده را ندارند و همین مسأله می تواند عاملی باشد تا تراز علمی ما در دنیا پائین بیاید.

 

حال سؤال این است: چه باید کرد؟ چه کسی باید فکری به حال یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کشور بکند؟ کتاب هائی که در سطح مدارس و دانشگاه ها تدریس می شود به هیچ وجه بر مقوله مکالمه تأکید ندارند. این در حالی است که کشورهائی مانند پاکستان و هند و حتی کشورهای جهان سومی مانند لبنان دارای سیستم آموزشیِ ملی به زبان انگلیسی هستند. بدیهی است می توان زبان انگلیسی را در راستای اهداف ملی و مذهبی خودمان به کار ببندیم. زبان انگلیسی یک ابزار است و با طرح برنامه های بسیار مستحکم و خوب می توانیم از هجمه های فرهنگی نیز در این زمینه پیشگیری کنیم و اصلاً از این ابزار برای تولید محصولات فرهنگی وطنی  و متناسب با عقاید دینی استفاده کرد (درباره بومی کردن زبان انگلیسی بر روی لینک کلیک کنید).  

امروز در هر خیابانی تقریباً یک یا دو مؤسسه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد. هیچ نظارت دقیقی هم بر روی این مؤسسات وجود ندارد. مسأله فقط در خانواده ها رفتن به کلاس زبان است و کم هستند کسانی که به کیفیت آموزش توجه دارند. بهتر است این مؤسسات رتبه بندی شوند و به صورت مداوم مانیتورینگ بر روی آن ها انجام گیرد و به لحاظ کیفی مورد سنجش قرار گیرند. در حال حاضر یادگیری مکالمه زبان انگلیسی بر اساس مجموعه ای از کتب در این مؤسسات انجام می شود و در بسیاری موارد کسانی که در این نوع مؤسسات به عنوان دبیر به کار گرفته می شوند تخصص چندانی هم در حوزه مورد نظر ندارند. بدیهی است که در چنین وضعیتی نمی توان انتظار داشت که یادگیری به صورت احسن شکل گیرد.

 

شبکه مترجمین اشراق

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی باید به صورتی کاملاً سیستماتیک و برنامه مند دنبال شود. یکی از کلیشه هائی که درباره یادگیری زبان انگلیسی در جامعه وجود دارد این است که زبان فرار است. واقع امر این است که این کلیشه بسیار به حقیقت نزدیک است. به بیان دیگر، شما از طریق آموزش مداوم است که فقط می توانید مطمئن شوید که یادگیری جامه عمل به خود پوشیده است. بهتر است که دولت در زمینه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با مشاورین متخصص همکاری نماید. کسانی که خود زبان انگلیسی را به صورت علمی یاد گرفته اند تنها کسانی هستند که می توانند در این زمینه به ما مشورت دهند.

اگر درباره یادگیری مکالمه زبان انگلیسی فکری نشود این دیوار کج تا ثریا خواهد رفت. به هیچ وجه قابل قبول نیست که دانش آموز حدود ده سال در مدرسه کتاب های مختلف در سطوح مختلف در درس زبان انگلیسی را بخواند و باز دارای مشکلات عدیده ای در این زمینه باشد. بهتر است که کتاب ها به صورت اصولی بازبینی شود و کسانی که کتاب های درسی را می نویسند به مسأله مکالمه توجه مضاعفی را مبذول دارند. البته در سال های اخیر شاهد تعبیه بخش شنیداری در این کتاب ها هستیم ولی واقع امر این است که بسیاری از معلمین ضعف تلفظ دارند و لغات را به صورتی دقیق ادا نمی کنند و بنابر مثل معروف انگلیسی garbage in garbage out شما هر چه داخل آش بریزید همان را بر روی قاشق خودتان خواهید یافت.

 

ترجمه کتاب

 

بنابراین تربیت نیروی متخصص یکی از بایدهای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کشور است. شبکه مترجمین اشراق  به امر استفاده از نیروی متخصص بسیار اهمیت می دهد. به همین دلیل است که این شبکه به عنوان یکی از شبکه های پیشرو در زمینه آموزش زبان انگلیسی نیز هست. در کنار خدمات مختلف ترجمه این شبکه در زمینه آموزش رایگان زبان انگلیسی فعالیت های گسترده ای را به صورت داوطلبانه انجام داده است. زکات علم آموزش آن است. ما باید این فرموده حضرت امیر را نصب العین خویش قرار دهیم و دست در دست هم میهن خویش را کنیم آباد.   

 

مقالات مرتبط

آموزش گام به گام انگلیسی

یادگیری سریع مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم

References

http://www.arcos.org.br/artigos/the-english-language-and-the-globalization/

https://eric.ed.gov/?id=EJ424591

http://www.talkenglish.com/

 

 

94 100 646
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق