برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم

1396/7/17 12:13:07
یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم

یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم

یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم موضوعی است که ما در مقاله حاضر قصد داریم درباره آن نکاتی مهم را با زبان آموزان در میان بگذاریم. یادگیری فوری هر موضوعی مستلزم یک نکته اساسی  است و آن discipline یا نظم است. پیش از پرداختن به پنج قدم اساسی که موضوع اصلی این نوشتار را تشکیل می دهند باید اهمیت این نکته کلیدی را در همین ابتدا متذکر شویم. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که بدون رعایت نظم بتوانیم یادگیری را به انجام برسانیم آن هم به صورت فوری. بدیهی است کسانی که به مقامات عالیه در علم دست یافته اند از نظم هرگز غافل نشده اند و رعایت این نکته را نصب العین خویش قرار داده اند. همین نکته است که از اساسی ترین مسائل مورد بحث در دروس آموزش رایگان زبان در شبکه مترجمین اشراق است.

یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم

اولین گام برای یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم عبارت است از گوش دادن به محتوای انگلیسی به مقدار زیاد است. محتوای شنیداری انگلیسی به وفور وجود دارد و در قالب های مختلف قابل تهیه است. یکی از مهمترین زمینه های شنیداری دروس هدفداری است که در بازار وجود دارد. Listening جامع بخش های مختلف زبان است. به عبارت دیگر ما با تمرین شنیدار و موارد شنیداری تمام بخش های دیگر زبان را اعم از گرامر، نوشتار و فرم، نیز تمرین می کنیم (درباره اهمیت شنیدار در یادگیری فوری انگلیسی بر روی لینک کلیک کنید).

این گام برای تقویت دایره لغات و نیز توانائی و مهارت فرد در زمینه speaking بسیار حیاتی است. اصولاً یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم بدون این گام بی معناست. در سراسر دنیا کانال های تلویزیونی ای وجود دارند که هدف شان را آموزش انگلیسی قرار داده اند. شما با استفاده از این نوع کانال ها می توانید به آسانی در زمینه شنیدار محتواهائی غنی برای تمرین به دست آورید. در برنامه های تلویزیونی وجه شنیداری قوی تر می شود چون شما با زمینه ای که مکالمه در آن اتفاق می افتد نیز آشنا می شوید و همین امر باعث تقویت شنیدار می شود.

 

گام بعدی از میان پنج گام اساسی برای یادگیری انگلیسی، تمرین کردن به همراه یک کانترپارت است. یادگیری انگلیسی به صورت فردی اگر ناممکن نباشد حداقل دشوار است. به بیان دیگر، شما باید به صورت جمعی نسبت به یادگیری انگلیسی اقدام کنید و با این کار می توانید ضریب موفقیت خودتان را بالا ببرید. بهتر است شریک شما در یادگیری انگلیسی کسی باشد که با شما دارای هدفی مشترک باشد. به بیان دیگر، به همان اندازه که یادگیری زبان برای شما مهم است برای او هم مهم باشد. یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم بدون استلزام عملی به این گام اساسی در اصل غیرممکن است (جهت اطلاع از اهمیت وجود شریک در یادگیری زبان خارجی بر روی لینک کلیک کنید).

 

شبکه مترجمین اشراق

یادگیری جمعی به ما این امکان را می دهد که گذر زمان را حس نکنیم و در واقع از کار فشرده که ممکن است در روز بنا بر ضروت به بیش از 10 ساعت نیز افزایش یابد، خسته نشویم. ما می توانیم با شریک خود درباره مسائل مختلفی و حتی به صورت پرسش و پاسخ به انگلیسی صحبت کنیم و زمینه را برای یادگیری فوری زبان خارجی مهیا سازیم.

گام سوم از میان پنج گام اساسی برای یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم، عبارت است از خواندن کتاب های کودکان و کتاب های کاریکاتوری. کتاب های کودکان در بیشتر مواقع به صورت مصور است و همین امر بر جذابیت آن ها می افزاید. کتاب های طنز یا کامیک نیز همین بعد جذابیت را به صورت جدی دارا هستند. ما با مطالعه این نوع کتاب ها می توانیم بسیاری مطالب دشوار را به ساده ترین روش در ذهن خودمان جای دهیم. این نوع یادگیری می تواند تأثیر فرآوانی بر روی زبان آموز و نتیجه کار او در کوتاه مدت داشته باشد (درباره اهمیت این نوع محتواهای مصور و کاریکاتوری در یادگیری زبان خارجی بر روی لینک کلیک کنید).

 

یادگیری زبان سریع زبان انگلیسی

گام چهارم بهره گرفتن از خدمات آنلاین در زمینه محتواهای آموزشی چه در قالب نوشتار و چه در قالب ویدئو است. یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم با این نکته وارد فاز جدیدی می شود. خود این نکته دارای ظرافت ها و جزئیات بیشتری است و می توان درباره آن در قالب یک مقاله مستقل بحث کرد. حقیقت امر این است که اینترنت فرصت های بسیاری را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی و به طور کلی زبان خارجی در اختیار ما قرار می دهد. ما با استفاده از این نوع محتواها می توانیم هم یادگیری را با طراوت دنبال کنیم چون دایره انتخاب ما گسترده است و ما هیچ نوع محدودیتی از این لحاظ نداریم و هم یک نوع تنوع در یادگیری است و ما به صورتی غیرکاغذی می توانیم یادگیری را پیگیری کنیم.

گام پنجم همانا باور به خود است. اگر خواستار دانستن کلید یادگیری فوری انگلیسی در 5 قدم هستید باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید. اگر شما به خودتان باور داشته باشید به یقین می توانید هر نوع دشواری را برای خودتان هموار سازید و در ادامه به مقصد اصلی تان که همانا یادگیری زبان انگلیسی است نائل شوید.

 

تمام مراحل پنجگانه را باید با توجه به هدف نهائی مان که همانا یادگیری فوری زبان انگلیسی است دنبال کنیم. واقع امر این است که یادگیری فوری همیشه مستلزم پشتکار فردی، دلگرمی و حمایت است. اگر خودتان فردی با پشتکار بالا هستید و به خودتان باور دارید یقیناً حتی بدون دلگرمی و حمایت هم تا حدی موفقیت را به دست خواهید آورد. ولی اگر اینگونه نیست حتی اگر کل دنیا هم پشت شما باشد قادر به یاد گرفتن آسانترین چیزها هم نخواهید بود چه رسد به مقوله دشواری همچون زبان انگلیسی. دلگرمی های اطرافیان و تشویق خانواده و حمایت عزیزان می تواند بسیاری از سختی ها را برای زبان آموز هموار سازد. باید همیشه موج مثبت در فضای خانه حاکم باشد تا زبان آموز بتواند در امر آموزش موفق باشد. در کنار زبان آموز بودن همیشه به معنای خرید کتاب یا کمک مالی نیست گاه حتی با یک کلام محبت آمیز هم ما می توانیم مثبت باشیم.

 

مقالات مرتبط

آموزش گام به گام انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به روش جان برین

یادگیری سریع مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری ساده زبان انگلیسی

 

References

https://www.toeflgoanywhere.org/5-tips-learning-english-quickly

http://www.erziehungskunst.de/en/article/early-childhood/learning-requires-a-counterpart-how-to-deal-properly-with-imitation/

http://www.12speak.com/blog/improve-english-with-comics/

92 100 731
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق