برای مشاهده نسخه جدید وبسایت کلیک کنید

ترجمه گوگل (مترجم گوگل – ترجمه آنلاین – گوگل ترجمه) و مقایسه آن با ترجمه تخصصی انسانی

1394/9/3
ترجمه گوگل (مترجم گوگل – ترجمه آنلاین – گوگل ترجمه) و مقایسه آن با ترجمه تخصصی انسانی

 

ترجمه گوگل (مترجم گوگل – ترجمه آنلاین – گوگل ترجمه)

و مقایسه آن با ترجمه تخصصی انسانی
 

 

به نقل از شبکه مترجمین اشراق ترجمه گوگل یا گوگل ترجمه و مزایای و معایب و نحوه استفاده از آن برای خدمات ترجمه آنلاین موضوع بحث بسیاری از محافل حرفه ای ترجمه در سال های اخیر بوده است. بخش های مختلف گوگل ترجمه هر روز مورد استفاده طیف وسیعی از کاربران اینترنت نظیر نوآموزان زبان و متخصصین حرفه ای در بخش های مختلف صنعتی قرار می گیرد. با این حال باید گفت که ترجمه گوگل و انواع ترجمه آنلاین و ماشینی معایب زیادی دارند.

 

بزرگترین عیب گوگل ترجمه چیست؟

ترجمه گوگل و مترجم گوگل هرگز نمی تواند جای مترجمین حرفه ای انسانی را بگیرد و متنی سلیس و روان و با عباراتی که کاملاً صحیح باشند، ایجاد نماید. هنگامی که مترجم گوگل به عبارت یا لغتی برخورد می کند که دارای تعداد زیادی از معانی است، نمی تواند مناسب ترین لغت را انتخاب نماید و خروجی آن به احتمال زیاد دارای بیانی غیرطبیعی یا اشتباه خواهد بود و این موضوع استفاده از گوگل ترجمه برای ترجمه متن را غیرممکن می نماید.

ربات مترجم گوگل, نترجم گوگل

به طور کلی معایب ترجمه گوگل و ابزارهای ترجمه آنلاین را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

ترجمه گوگل اشتباهات زیادی در انتخاب عبارات دارد و نمی توان از آن برای ترجمه متن استفاده کرد

ترجمه گوگل در صورت انتخاب صحیح لغات سبب ایجاد ترجمه ای غیرطبیعی و غیر روان می شود


مزایای گوگل ترجمه چیست؟

از مترجم گوگل می توان به عنوان یک دیکشنری قوی چندزبانه برای ترجمه کلمه استفاده نمود

مترجم گوگل رایگان است و رایگان باقی خواهد ماند

مترجم گوگل به عنوانی یک دیکشنری آنلاین به سرعت و سهولت و همواره در دسترس است

 

در پایان باید گفت که اگر روزی تصور کنیم که ترجمه گوگل بتواند جای ترجمه انسانی را بگیرد نظیر آن است که تصور کنیم اتوپایلوت یا خلبان خودکار بتواند به طور کامل جای خلبان انسانی را بگیرد. شاید چنین روزی فرا برسد ولی قطعاً زمانی طولانی تا آن زمان باقی است.

لذا ما در شبکه مترجمین اشراق با دارا بودن بالغ بر 650 مترجم در تمامی رشته های دانشگاهی و در سه سطح ترجمه آمادگی کامل جهت انجام تمامی متون، کاتالوگ، مولتی مدیا و ... می باشیم و شعار شبکه چنین است: ما ادعا نمی کنیم بهترین هستیم بلکه ثابت می کنیم.

 

برای مشاهده سایر اخبار کلیک نمایید

برچسب: ربات مترجم گوگل، نترجم گوگل

96 100 700
چرا مترجمین اشراق؟

  سایت شبکه مترجمین اشراق علاوه بر ساختار ساده ثبت سفارش شما را قادر به ثبت سفارشات با هر وسع مالی در سه سطح برنزی، نقره ای و طلایی به صورت آنلاین می کند بلکه به شما این امکان را می دهد تا در در جریان کلیه جزییات مراحل انجام سفارش قرار بگیرید و در صورت نیاز بصورت مستقیم با مترجم از طریق ارسال تیکت در تماس باشید از مزایای دیگر شبکه مترجمین اشراق گارانتی کیفی 72 ساعته است که حاکی از دقت عمل مترجمین و مشتری مداری می باشد.  

ثبت سفارش
تبلیغات
کانال تلگرام اشراق